کد خبر : 43705

رییس سابق فدراسیون فوتبال توضیحاتی را درباره ماجرای قرارداد مارک ویلموتس و شکایت این مربی ارائه کرد.

به گزارش خبرورزشی، مدت زیادی است که مهدی تاج هیچ صحبتی با رسانه‌ها نداشته است؛ در روزهایی که انتقادها از دوران مدیریت او به اوج خودش رسیده، تاج همچنان علاقه ای به شفاف سازی ندارد و حالا که در سازمان صداوسیما مورد سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر قرار گرفته نیز دست به عصا به پرسش‌ها درباره ویلموتس پاسخ می دهد.

تاج درباره حضورش در صداوسیما بیان کرد: ما جلسه ای را با آقای شهریاری و دوستان داشتیم تا شاید بتوانیم راهی برای مسائل حق پخش تلویزیونی پیدا کنیم.

وی در ادامه درباره اینکه ویلموتس اعلام کرده فدراسیون تاج در قراردادش دست کار کرده تاکید کرد: ایشان ادبیات خوبی را استفاده نکرده و بهترین جمله این است که به نوعی کلاه سرمان گذاشته است. این بند پرداخت غرامت ۳ ماه از حقوق در صورت فسخ از اول در قرارداد بوده و اصلا امکان دست کاری در قرارداد وجود ندارد. اساسا قراردادهایی که زیر صفحه فیفا بسته می‌شود، باید پولش پرداخت شود. ما مدت‌ها از فیفا پول می‌خواستیم که این پول پرداخت نشد. از طرفی به بانک مرکزی نامه زدیم و آنها نیز به شرکت ها اعلام کردند تا پول جور شود و کار به فسخ قرارداد نکشد. از طرفی هرکس قرارداد را فسخ می‌کند، باید پولش را هم بدهد اما این بند که در صورت فسخ از سوی هر طرف فقط ۳ ماه از مبلغ قرارداد پرداخت می‌شود، از اول وجود داشته و مشکل خاصی نیست.

وی درباره اینکه گفته می شود هزینه خودروی بنزی که در اختیار ویلموتس بوده روزانه ۲ میلیون تومان بوده، تاکید کرد: این حرفها درست نیست. خودروی ویلموتس یک ماشین عادی است که از گذشته در اختیار فدراسیون فوتبال بوده است. این خودرو اکنون در کمپ تیم‌های ملی است و اینها خبرهایی است که مردم هم آن را قبول نمی‌کنند.

رییس سابق فدراسیون فوتبال که در گذشته اعلام کرده بود، ویلموتس مربی نجیبی است، تاکید کرد: من این حرف را زدم اما ما پولش را ندادیم. با وجود ۸ ماه نامه‌نگاری نتوانستیم پولش را بدهیم و او هم شکایت کرد.

تاج درباره پرونده شکایت او به فیفا و اقدامات فدراسیون بیان کرد: من خیلی در جریان اقدامات فدراسیون نیستم اما بعد از رفتن ما می‌دانم که وکیل را تغییر دادند و پیش‌بینی‌های لازم هم انجام شده است. لایحه‌ای داده شده اما من در جریان نیستم و انشاالله همه چیز ختم به خیر می‌شود.

رییس سابق فدراسیون فوتبال درباره شکایت کارلوس کی‌روش برای دریافت پاداش ۲۰۰ هزار یورویی تاکید کرد: آقای کی‌روش اعتراض داشت راجع به سوم شدن در جام ملت‌های آسیا. همیشه مسابقه رده‌بندی برگزار می‌شد اما در جام ملت‌های گذشته دیدار رده‌بندی انجام نشد. حتی اگر ما سوم می‌شدیم، از سوی کنفدراسین فوتبال آسیا پاداش یک میلیون یورویی می‌گرفتیم و به همین خاطر پولی گیر فدراسیون نیامد که ما هم به کی‌روش بدهیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها