کد خبر : 43651

رئیس کانون کارگران بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی گفت: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مصوبه هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان را هنوز به هیأت دولت ارائه نکرده است.

علی دهقان کیا رئیس کانون کارگران بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پیشنهاد کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی و همچنین شهر تهران این است که حقوق بازنشستگان حداقل 2 میلیون و 800 هزار تومان باشد و 21 درصد نیز افزایش حقوق برای این قشر از جامعه در نظر گرفته شود.

وی بیان داشت: اخیرا نیز هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی مصوبه‌ای در خصوص میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی داشت که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مصوبه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باید در هیأت دولت مطرح می‌کرد که متأسفانه با گذشت یک هفته هنوز این اقدام صورت نگرفته است.

دهقان کیا یادآور شد: 3 میلیون و 300 هزار بازنشسته تأمین اجتماعی در انتظار تعیین تکلیف افزایش حقوق هستند و با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت کالاهای مصرفی این تعداد از افراد جامعه با مشکلاتی مواجه‌اند.

وی اضافه کرد: با گذشت 2 ماه از سال 99 همچنان بازنشستگان تأمین اجتماعی حقوق سال 98 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  دریافت می‌کنند و با مشخص شدن میزان افزایش حقوق این افراد مابه التفاوت آن واریز می‌شود.

رئیس کانون کارگران بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی خطاب به مسؤولان کشوری گفت: اجازه ندهید که این عدم افزایش حقوق موجب اعتراضات بازنشستگان شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها