کد خبر : 43629

پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: اینکه چند نوجوان احساساتی شده و به یکی از پیشکسوتان بزرگ و محترم باشگاه بابت بیان نظرش توهین کردند کار بسیار ناپسندی تلقی می‌شود.

به گزارش خبرورزشی، مربی سابق تیم ملی و امید اعتقاد دارد می‌توان لیگ برتر را بدون حضور تماشاگران و با کمترین ریسک به پایان رساند.

با سهراب بختیاری زاده مدافع اسبق استقلال و تیم ملی کشورمان گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید.

می‌توان لیگ را برگزار کرد

نمی‌توان مسابقات فوتبال را نیمه‌کاره به حال خود رها کرد یا به صورت سلیقه‌ای درباره تیم‌ها تصمیم‌گیری کرد در حال حاضر پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد ولی بازی‌ها که یک یا دو امتیازی نیست و هر آن احتمال دارد یک تیم ته جدولی یقه تیم بالای جدولی را بگیرد و جدول مسابقات به مرور دچار تغییرات شود. به نظر من با رعایت پروتکل بهداشتی می‌توان مسابقات فوتبال را از سر گرفت چنانچه در آلمان این اتفاق افتاد و بوندس‌لیگا از حالت تعطیلی خارج شد. فوتبال را ثانیه‌ها اداره می‌کنند و هر آن احتمال لغزش یک تیم وجود دارد. اگر نمی‌خواهند مسابقات را به پایان برسانند عاقلانه‌ترین تصمیم این است لیگ برتر با همین ۱۶ تیم از ابتدا تجدید شود و لیگ نوزدهم استارت بخورد از طرفی وزارت بهداشت اعلام کرده پیک ویروس کرونا پاییز امسال اوج می‌گیرد و نمی‌دانیم تکلیف لیگ فصل آینده چه می‌شود؟ یعنی این احتمال وجود دارد پاییز مسابقات دچار تعطیلی مجدد شوند.

هوادار استقلال نباید به پیشکسوت توهین کند

محمود فکری سال‌های زیادی با کمترین چشمداشت برای استقلال بازی‌های مؤثری انجام داد و با استقبال استقلال بار‌ها قهرمان شد و گل‌های زیبای هم در بازی با پرسپولیس وارد دروازه رقیب سنتی کرد اینکه چند نوجوان احساساتی شده و به یکی از پیشکسوتان بزرگ و محترم باشگاه بابت بیان نظرش توهین کردند کار بسیار ناپسندی تلقی می‌شود. متأسفم که از نظر فرهنگی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بابت هر اظهار نظری شاهد توهین هستیم. هر انسانی نظرات خاص خودش را دارد و باید به نظر دیگران احترام گذاشت و توهین به دیگران بابت بیان نظر شخصی نشان‌دهنده شخصیت ضعیف افراد است. مطمئن هستم آقای فکری و سایر پیشکسوتان محترم باشگاه استقلال بابت این هجمه‌ها از تیم محبوب‌شان رنجیده نمی‌شوند. امیدوارم آن‌هایی که خودشان را هوادار واقعی استقلال می‌دانند هرگز تحت هیچ شرایطی به افرادی که سال‌های زیادی با عشق به این تیم خدمت کرده‌اند توهین نکنند.

بازیکن همه کار‌های مربی را زیر نظر دارد

از من سؤال می‌شود چرا تیم نمی‌گیرم مگر تیم فروشی است که بروم یکی برای خودم بخرم. پیشنهاد بوده ولی دوست ندارم با هر شرایطی کار کنم. هرکس سلایق خودش را دارد و من هم سعی کرده‌ام مبتنی بر اصول و شرایط خودم کار کنم. معتقدم یک مربی باید طوری زندگی و رفتار کند که روی بازیکن خود تأثیر بگذارد. همان‌طور که یک فرزند در خانه به رفتار و گفتار والدین خود توجه می‌کند بازیکن نیز همه حرکات مربی‌اش را زیر نظر دارد بر فرض نمی‌توان مربی بود و از قلیان استفاده کرد و به بازیکن گفت نباید دور و بر قلیان بپلکی. فساد در هر صنفی می‌تواند وجود داشته باشد. فوتبالیست از این قاعده مستثنی نیست منتها، چون فوتبال خیلی در چشم است حاشیه‌هایش حسابی رسانه‌ای می‌شود شاید یک نفر بخواهد برای پیدا کردن کار از هر روشی استفاده کند منتها باید در نظر داشته باشد این روش‌ها می‌تواند سرآغاز وارد شدن به بحث فساد فوتبال باشد.

سوءمدیریت بلای جان باشگاه استقلال

شرایط مالی باشگاه استقلال سال‌هاست که مساعد نیست و مهم‌ترین دلیلش سوءمدیریت است. یک مدیر موفق برای باشگاه بزرگی نظیر استقلال باید ویژگی‌های مناسبی داشته باشد که این ویژگی‌ها صرفاً نباید ذاتی باشد و به صورت اکتسابی نیز می‌توان آن‌ها را به دست آورد. دانش صنعت، رویکرد سازمانی، مدیریت مقدماتی مالی، اشراف به مفاهیم حقوقی، قاطعیت اعتمادبه‌نفس، خوشبینی و در صورت لزوم بدبینی، توانایی حفظ آرامش، توانایی انعطاف‌پذیری در مواقع لازم، پیامد‌های قانونی، دارا بودن ارتباطات خوب و سالم و... از ویژگی‌های فردی است که باید باشگاهی نظیر استقلال را اداره کند. مدیریت در واژه صرفاً یک عنوان است، اما در عمل می‌تواند معنا و مفهوم حقیقی پیدا کند. به نظر شما اگر مدیری با این خصوصیات در سالیان گذشته باشگاه را اداره می‌کرد امروز با این حجم از مشکلات و بدهی‌های انباشته مواجه بودیم؟ خیلی از مدیران ما می‌دانند مهمان چند ماه یا در خوشبینانه‌ترین حالت یکی، دو سال هستند پس ناچار به فکر روزمرگی می‌افتند نه به گذشته کاری دارند و نه برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند، چون مشکلات گذشته را به خودشان مربوط نمی‌دادند و می‌گویند برنامه‌ریزی برای آینده هم فایده‌ای ندارد، چون مدیر جدید می‌آید و با سلیقه خودش کار می‌کند. شناخت خاصی از مدیرعامل جدید باشگاه استقلال ندارم ولی در یک ماه اخیر خروجی کارش مثبت بوده است. امیدوارم که در ادامه نیز بتواند از مشکلات این باشگاه کم کند بلکه هواداران استقلال مدتی راه با دغدغه کمتری پیگیر عملکرد فنی تیم محبوب‌شان باشند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها