کد خبر : 43622

بدون شک مارک ویلموتس و کادر فنی‌اش پرهزینه‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران بودند و بعید به نظر می‌رسد حالا حالا‌ها کسی بتواند رکورد آن‌ها را بشکند.

به گزارش خبرورزشی، جدا از ۲ میلیون یورویی که به او و دستیارانش دادند و ۶ میلیون یورویی که درخواست غرامت کرده‌اند و شاید بگیرند و شاید نگیرند، حضور این مربی در تهران خرج زیادی روی دست فدراسیون فوتبال گذاشت. خرج‌هایی که بر باد هوا رفت و هیچ عایدی برای فوتبال‌مان نداشت. هر چند هنوز مسئولان فدراسیون تأکید دارند این قرارداد بهترین قرارداد بوده، اما کیست که نداند ایران از حضور ویلموتس هم ضرر مادی دید و هم معنوی. کی‌روش با رقمی به مراتب کمتر از این مربی کار می‌کرد. او نتایج خوبی همراه ایران به دست آورد، نتایجی تاریخی. ویلموتس آمد، قرارداد بالاتر بست و به عراق و بحرین باخت! کسی فراموش نکرد عده‌ای در مصاحبه‌های خود چطور از این گفتند که قرارداد او بهتر از قرارداد کی‌روش است، محکم‌تر بسته شده و از این به بعد فدراسیون سوار است، نه مربی!

دیروز هم کنکاش‌های ما نشان داد فقط مراسم استقبال از این مربی حدود ۳۰ میلیون و حتی بیشتر برای فدراسیون فوتبال هزینه داشته است. ویلموتس همراه وکیل و مربی دروازه‌بان‌های کادرش به ایران سفر کرد تا با تاج مذاکره کند و در صورت توافق نهایی، قرارداد را امضا کنند. در این سفر او و همراهانش در هتل اسپیناس پالاس اقامت کردند. اتاق ویلموتس «سوییت پرزیدنتال» بود که فدراسیون برای سه شب ۱۲ میلیون تومان پرداخت کرد. تازه این اتاق فقط صبحانه داشت و ویلموتس هر روز از منوی لاکچری این هتل، غذایی گران انتخاب می‌کرد. دو همراه او هم در اتاق‌های یک تخته که هر کدام یک میلیون تومان اجاره‌شان بود و روی هم برای سه شب می‌شد ۶ میلیون، اقامت کردند؛ بنابراین فدراسیون رقمی حدود ۱۸ میلیون تومان برای هتل آن‌ها هزینه کرد.

هزینه‌های استقبال از ویلموتس در تهران؛ حدود ۳۰ میلیون ناقابل!

 

فدراسیون در آن روز‌ها گران‌ترین مرسدس بنز تشریفات را هم با شبی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره کرد که برای سه روز ۷/۵ میلیون تومان پرداخت کردند. هزینه خورد و خوراک این سه نفر برای سه روز، هزینه حضور در CIP و بهترین پذیرایی و هزینه‌های جانبی دیگر، رقم را بالا و بالاتر می‌برد و در بهترین حالت فدراسیون چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه استقبال او کرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها