کد خبر : 43589

پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: در این روز‌ها خیلی از دوستان احساس خطر کردند و فکر می‌کنند با وجود محمود فکری پست و مقامشان به خطر افتاده است.

به گزارش خبرورزشی، محمود فکری انتهای هفته گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد اگر بنا بر هر دلیلی قرار باشد رقابت‌های لیگ برتر دنبال نشود، با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی پرسپولیس با تیم دوم جدول منطق فوتبال حکم می‌کند این تیم به عنوان قهرمان فصل جاری معرفی شود.

همین حرف کافی بود تا بعضی از صفحات و کانال‌ها در فضای مجازی به شدت علیه کاپیتان اسبق استقلال موضع بگیرند و او را متهم به بی‌تعصبی کنند.

برچسبی که انصافاً به فکری نمی‌چسبد، چون در دوران فوتبالش یکی از متعصب‌ترین بازیکنان استقلال بود و پس از آن هم همیشه در حرف‌هایش جانب احترام را نگه می‌داشت ولی فضای ایجاد شده علیه او در فضای مجازی باعث شد دیروز طی مصاحبه‌ای توفانی در خبر ورزشی حرف‌های بسیار تندی بر زبان آورد که خواندن آن‌ها قطعاً جذاب خواهد بود.

قیافه حق به جانب

من از سال ۷۲ به استقلال پیوستم و از آن تاریخ به بعد پرونده همه مربیان، مدیران و بازیکنان زیر بغلم است. هم در جریان خدمت آن‌ها هستم و هم در جریان خیانت بعضی از این افراد. باور کنید اگر بخواهم در مورد خیانت عده‌ای حرف بزنم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. برخی از همین بوقچی‌ها که حالا وضع مالی‌شان خوب شده، وقتی من به استقلال پیوستم، اصلاً ریش و سبیلشان درنیامده بود! حال آقایان حرف‌های گذشته من و مواردی که در تلویزیون در مورد بحث وزیر و ... داشتم را با استفاده از تکنولوژی کامپیوتری بریده بریده می‌کنند و به همدیگر می‌چسبانند تا به زعم خودشان برای محمود فکری سند خیانت بتراشند. برخی آدم‌ها دوست دارند سایر افراد به حرف‌هایی که آن‌ها می‌زنند به طور کامل توجه کرده و به آن‌ها عمل کنند ولی جالب اینجاست که خودشان به حرف‌های خودشان عمل نمی‌کنند! فقط شعار می‌دهند و با شعار دادن مردم را گول می‌زنند. چهره حق به جانب می‌گیرند، اما در پشت صحنه هر کاری می‌کنند تا همه چیز در اختیارشان باشد. این اتفاق دقیقاً طی ۴۸ ساعت گذشته تکرار شده و آقایان به عوامل خودشان در فضای مجازی فرمان حمله به محمود فکری را داده‌اند. چرا؟ فقط به این دلیل که محمود فکری در تلویزیون حرف حق را بر زبان آورده است.

مگر مربیان کنونی دفاع کردند؟

به افراد و عوامل خودشان در فضای مجازی دستور داده‌اند تا این ذهنیت را میان هواداران استقلال ایجاد کنند که چرا محمود فکری از مربیان و مجموعه استقلال دفاع نمی‌کند؟ به نظر می‌رسد این افراد اصلاً تاریخ را فراموش کرده‌اند. محمود فکری ۱۴ سال عنوان بازیکن از منافع استقلال دفاع کرد و پس از آن هم برای مقطعی مربی این تیم شد. در تمام سال‌هایی که در استقلال نبوده‌ام نیز همواره حرمت مربیان این تیم را به طور کامل حفظ کردم ولی حالا من این سؤال را مطرح می‌کنم که مگر مربیان کنونی استقلال از منصوریان و شفر حمایت کردند؟ مگر این آقایان در زمان مربیان قبلی از آن‌ها در رسانه‌ها حمایت می‌کردند؟ مصاحبه‌های من موجود است. روز اولی که استراماچونی به استقلال آمد گفتم به این بنده خدا باید حداقل هشت هفته فرصت بدهند. مگر علیرضا منصوریان در استقلال کم زحمت کشید؟ خب پس چرا آقایان حامی او نبودند؟

اجبار برای حمایت

خیلی تلخ است این حرف را بگویم ولی متأسفانه با استفاده از عوامل خودشان در فضای مجازی آبروی پیشکسوتان استقلال را می‌برند تا آن‌ها را مجبور حمایت از خودشان بکنند، اما محمود فکری بیدی نیست که با این باد‌ها بلرزد. من حرف حقیقت را می‌زنم و فقط از خدا می‌ترسم. الان برای مثال اگر کادر مدیریتی باشگاه تصمیم اشتباهی بگیرد، برای چه باید از آن حمایت کنم؟ چرا به یک‌سری از پیشکسوتان خط می‌دهند و آن‌ها را مجبور می‌کنند تا مرتب در مصاحبه‌هایشان حامی آقایان باشند؟

استقلال را رها نکردم

در این روز‌ها خیلی از دوستان احساس خطر کردند و فکر می‌کنند با وجود محمود فکری پست و مقامشان به خطر افتاده است. اتفاقاً در این چند روز دوست و دشمن خودم را خیلی خوب شناختم. این همه هجمه راه انداختند ولی غافل از اینکه هواداران واقعی استقلال تاریخ به خوبی یادشان می‌ماند و امثال محمود فکری را نمی‌توان با پول خرج کردن در فضای مجازی پیش آن‌ها خراب کرد. زحماتی که محمود فکری برای استقلال کشیده، جام‌هایی که همراه با این تیم کسب کرده و روز‌های تلخ و شیرینی که با پیراهن آبی داشته مواردی نیست که بتوان با پول از حافظه مردم پاک کرد. محمود فکری همیشه به استقلال تعصب داشته و هرگز در روز‌های حساس این تیم را رها نکرده و به خارج نرفته است.

سرمربیگری در استقلال

افرادی که به واسطه نام محمود فکری احساس خطر می‌کنند از سرمربی شدن من در استقلال واهمه دارند، اما بگذارید یک مسئله را خیلی شفاف برایتان روشن کنم. من برای مربیگری از دستیاری شروع کردم و پله پله بالا آمدم. هدایت استقلال نیز برایم افتخار است، اما شک نداشته باشید که با کارنامه خودم سرمربی استقلال می‌شوم نه با تعداد فالوور‌هایی که برای خودم به اشکال مختلف در فضای مجازی جمع می‌کنم. محبوبیت و حرمت محمود فکری میان استقلالی‌ها با این کار‌ها از بین نخواهد رفت. خیال آقایان از این بابت جمع باشد و بیخودی به خودشان زحمت ندهند.

خیانت به استقلال

سینه محمود فکری و امثال محمود فکری صندوقچة اسرار است. ما در مورد تیم محبوب خودمان حرفی نمی‌زنیم که بعداً مورد استفاده رقبا قرار بگیرد ولی این بدان معنا نیست که تاریخ را نمی‌دانیم. اتفاقاً تاریخ شهادت می‌دهد که خیلی‌ها در استقلال بازی کردند و چه خیانت‌های بزرگی هم در حق این تیم بزرگ انجام دادند. اگر سکوت می‌کنیم و حرفی نمی‌زنیم دلیل بر آن نیست که این موارد را نمی‌دانیم.

به ما گل زدی ولی دوستت داریم

من در جدال مقابل پرسپولیس همیشه جزو بازیکنان خوب استقلال بودم و دو بار هم با پیراهن آبی دروازه سرخپوشان را گشوده‌ام ولی باور کنید کمترین بی‌احترامی‌ها را از هوا‌داران محترم پرسپولیس دیدم. گاهی اوقات پیش آمده که در خیابان به من گفته‌اند‌: آقامحمود! شما به ما یک گل خیلی تلخ زدی، اما با این وجود دوستت داریم. حکایت هواداران واقعی استقلال هم همین است. من هرگز از دل آن‌ها نخواهم رفت حتی اگر آقایان تمام فضای مجازی را علیه من بسیج کنند.

پول خرج کردن روی سکو‌ها

یک‌سری از دوستان تا دیروز روی سکو‌ها پول خرج می‌کردند، اما امروز به دلیل پیشرفت تکنولوژی داخل فضای مجازی هزینه می‌کنند. من اصلاً با تبلیغات مثبت این افراد برای خودشان مشکلی ندارم. پول بدهند تا روی سکو‌ها نامشان را فریاد بزنند. داخل فضای مجازی هزینه کنند تا از خوبی‌های آن‌ها بنویسند ولی اینکه شما پول بدهید تا به دیگران فحاشی کنند اصلاً کار زیبا و مردانه‌ای نیست. به ویژه در چنین ماه مبارک و شب‌های ارزشمندی که حرمت افراد و ارزش‌های انسانی باید به مراتب بیشتر حفظ شود.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها