کد خبر : 43387

معاون کل وزارت بهداشت از دستورالعمل‌های در نظر گرفته شده برای شروع مجدد لیگ صبحت کرد.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درباره تاریخ برگزاری مسابقات فوتبال گفت: روز دوشنبه با معاون وزیر ورزش و خلیلیان، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی جلسه داشتیم و شرایط بوندس‌لیگا و سری آ ایتالیا و تا حدودی لالیگا را بررسی کردیم. با توجه به اینکه ۹ هفته از مسابقات لیگ برتر باقی مانده، می‌توان این مسابقات را در ۶ هفته به پایان رساند. سه هفته نیز برای تمرین تیم‌ها در نظر گرفته شده است؛ اگرچه هنوز چیزی قطعی نیست.

او با تاکید بر اینکه مهم‌ترین نکته برای ما سلامت بازیکنان و کادر فنی است، ابراز کرد: خط قرمز‌هایی هم وجود دارد که فعلاً نمی‌توانیم سمت آن‌ها برویم. مثلاً برگزاری مسابقات بدون تماشاگر، نحوه حضور و استقرار تیم‌ها در هتل و حضورشان در یک اتوبوس که نمی‌تواند مثل گذشته باشد، اما داخل زمین، فوتبال به معنای واقعی شروع خواهد شد. اصولی هم درباره شادی بعد از گل و مسائل دیگر وجود دارد که مانند سری آ و بوندس‌لیگا به آن توجه کردیم.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: توافقات اولیه را انجام دادیم، اما همه چیز بستگی به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد. این درخواست از سمت مردم هم وجود دارد.

حریرچی اضافه کرد: پروتکل‌های اولیه نوشته شده و مبنای آن هم لیگ‌های معتبر دنیا است، ولی فعلاً هیچ چیز قطعی نیست. بعد از اینکه ما و وزارت ورزش تصمیم گرفتیم، آن را به فدراسیون فوتبال اعلام خواهیم کرد و فدراسیون مستقل است و خودش تصمیم‌گیری می‌کند. این پیشنهاد هم وجود داشت که ۹ هفته را به صورت متمرکز برگزار کنیم و تیم‌ها در این ۹ هفته اردو داشته باشند که این پیشنهاد ممکن و عملی نیست. در هر صورت ما چیزی که به صلاح است را تصمیم‌گیری می‌کنیم.

او درباره اینکه برخی تیم‌ها به دلیل مسائل مالی و شرایط جدول خواستار لغو و مسابقات شده‌اند، عنوان کرد: ضریب هوشی ما هم چندان پایین نیست و متوجه این مسائل می‌شویم!

معاون کل وزارت بهداشت در مورد شروع تقریبی تمرینات تیم‌ها اظهار کرد: در چند روز آینده و احتمالا تا پایان هفته پیشنهاد اولیه خودمان را ارائه خواهیم داد و تصمیم‌گیری منوط به تصویب وزرای محترم و ستاد ملی مبارزه با کرونا است. یکی از بازه‌های زمانی می‌تواند این باشد که تمرینات از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد شروع شود و پس از سه هفته تمرین، مسابقات آغاز شود و تا نیمه مردادماه به اتمام برسد.

حریرچی یادآور شد: این یکی از گزینه‌ها هست و هنوز هم گزینه‌های دیگری روی میز وجود دارد، از جمله اینکه ممکن است بازی‌ها لغو شود، هرچند احتمال آن پایین است. ممکن است محدودیت‌های دیگری هم داشته باشد، مثل اینکه به جز سرمربی، افراد بالای ۶۵ ساله روی نیمکت حضور نداشته باشد و کسانی که بیماری زمینه‌ای هم دارند روی نیمکت نباشند. هر پنج روز یک بار نیز تست سلامت از بازیکنان گرفته شود. با این حال هنوز هیچ چیزی قطعی نیست.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها