کد خبر : 43335

روز گذشته تولد هروویه میلیچ، مدافع کروات تیم استقلال بود. میلیچ که ۳۱ سالگی را رد کرد و وارد ۳۲ سالگی عمر خود شد.

به گزارش خبرورزشی، هروویه میلیچ سابقه بازی در لیگ‌های سوئد، کرواسی، روسیه، سری A ایتالیا، یونان و ایران را دارد. جالب است بدانید بازی با پیراهن فیورنتینا ایتالیا بزرگترین افتخار او بوده و ۱۷ بار در سری A به میدان رفته، ولی بیشترین حضور میلیچ در لیگ کرواسی است که ۳ فصل می‌شود. او به خاطر مشکلاتی که داشت نتوانست بیشتر از ۹ بازی پیراهن تیم ملی کرواسی را بر تن کند.

لیست سیاه تیم ملی!

او در شهر اوسیک در نزدیکی مرز اسلوونی متولد شد و در زمان حمله صرب‌ها به رهبری اسلوبودان میلوشوویچ از کرواسی به ونیتاس گریخت و همواره به همین دلیل نسبت به حضور او در تیم ملی کرواسی گارد داشتند و به نوعی بیشتر در لیست سیاه تیم ملی قرار داشت. حتی او در لیگ کرواسی هم به همین دلیل حضور کمی داشت و یکی از لژیونر‌های فعال کروات بود.

همبازی با انصاری‌فرد

میلیچ فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در لیگ یونان برای المپیاکوس به میدان رفت و تنها ۴ بازی برای این تیم انجام داد که باید گفت در آن مقطع همبازی کریم انصاری‌فرد لژیونر کشورمان بود.

حریف مسی نشد!

این مدافع چپ پای کروات بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ چند بازی برای تیم ملی کرواسی انجام داد و مقابل تیم‌های آرژانتین، پرتغال، سوئیس، کره‌جنوبی، مالت و لیختن‌اشتاین بازی کرد. در بازی دوستانه مقابل آرژانتین ۹۰ دقیقه به میدان رفت و مقابل ستارگانی مثل لیونل مسی، آنخل دی‌ماریا و گونسالو ایگواین بازی کرد و البته نتوانست حریف تکنیک مسی شود.

کروات صبور!

میلیچ به دلیل بدقولی مسئولان باشگاه به خاطر مطالبات خود شاکی بود، ولی بالاخره با صبر و تحمل، مسئولان باشگاه روز گذشته ۴۸ هزار دلار برای او واریز کردند تا برای برگشت به تهران و ادامه لیگ برتر، مشکلی نداشته باشد. البته خود مسئولان باشگاه و بازیکنان استقلال اذعان دارند که میلیچ انسان باصبر و حوصله‌ای است که دیر عصبانی می‌شود و عجولانه تصمیم‌گیری نمی‌کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها