کد خبر : 43163

منزوی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال که مدتی است سکوت کرده، در گفتگو با خبرورزشی درباره یک‌سری از اتفاقات و مسائل استقلال توضیح می‌دهد.

به گزارش خبر ورزشی ، کامران منزوی در جلسه آخر هیئت‌مدیره استقلال غایب بود. این غیبت برای خیلی‌ها به منزله جدایی از باشگاه بود. کامران منزوی که مدتی است سکوت کرده، در گفتگویی درباره یک‌سری از اتفاقات و مسائل استقلال توضیح می‌دهد.

آقای منزوی در جلسه آخر هیئت‌مدیره غایب بودید. از باشگاه جدا شده‌اید؟

کامران منزوی گفت:

من وقتی می‌گویم استقلال ساختار ندارد فکر می‌کنند من یک آدم آکادمیک هستم که شعار می‌دهم. من سال‌ها و در بهترین روز‌های استقلال در این باشگاه بودم. در سال‌هایی که قهرمان شدیم و نایب‌قهرمان. نه اعتصابی در کار بود و نه اتفاقات امروز. همان زمان بی‌پول هم بودیم. من هم جوان‌تر بودم. یعنی آدم بی‌تجربه‌ای نیستم که شعار بدهم. مسئله این است ما الان در باشگاه شفافیت نداریم.

شما به عنوان عضو هیئت‌مدیره چه اقدامی برای حل این مشکل کردید؟

کامران منزوی گفت:

الان هر مدیری که به استقلال می‌آید این‌قدر مشکل جاری دارد که به چیز دیگری فکر نمی‌کند. روزش این‌طوری می‌گذرد. ما هم در هیئت‌مدیره می‌شویم آتش‌نشان که همیشه آتش را خاموش کنیم. شما ببینید چرا مشکلات استقلال به وجود آمده؟ همه اش مشکل مالی است دیگر؟ یک مثال بزنم. ما مجبور شدیم برای گرفتن مجوز حرفه‌ای و حضور در آسیا ۱۰ میلیارد تومان بپردازیم. حالا صورت مالی ۱۰ میلیارد چقدر است و چقدر ثبت شده؟ بدهی‌ها برای امروز و دیروز نیست، برای سال‌های سال است. بعضی از بدهی‌ها اصلاً ثبت نشده است.

منظورتان چیست؟ یعنی پولی که نباید داده شده، یا پولی که باید داده نشده؟ دقیق می‌گویید؟

کامران منزوی گفت:

خواهش می‌کنم برداشت خود را قاطی این مسئله نکنید. یک بار با سند و مدرک باید بنشینیم و حرف بزنیم. یک مسئله‌ای وجود دارد. مثلاً آقای موسوی به استقلال کمک کرده است. به جرأت و قاطعیت می‌گویم اگر ایشان نبود استقلال در آسیا بالا نمی‌آمد و شاید اصلاً نمی‌توانست در پلی آف حاضر شود. همان موقع موسوی و خلیل زاده همکاری خوبی داشتند و مشکلات حل شد. سر ماجرای لیگ قهرمانان ما در استقلال کار تیمی کردیم. پنج‌شنبه ساعت ۱۲ ظهر از کوالالامپور زنگ زدند که تیم باید فرداصبح در دبی باشد. نمی‌خواستیم به شمال برویم، می‌خواستیم یک تیم ۴۰ نفره را بفرستیم دبی. باید ویزا و بلیت و هزار چیز دیگر می‌گرفتیم. همه دست به دست هم دادیم کار انجام شد و به نظرم کار بزرگی بود. منتها از آن سفر چه چیزی به یاد همه مانده؟ اینکه تیم ۵، ۶ ساعت در فرودگاه علاف بود. نمی‌گویند که چه کار‌هایی شد.

آقای منزوی شفاف بگویید شما استعفا دادید و دیگر برنمی‌گردید؟

کامران منزوی گفت:

من مصرّم که دیگر به استقلال برنگردم. الان هم منتظرم وزارت ورزش تکلیف را روشن کند. من که با استقلال رابطه مالی نداشتم. گزارش‌های مالی هم به مجمع ارائه شده است. یک‌سری ابهامات هم سر قرارداد آریا برتر و قرارداد موسوی با استقلال است که به نظرم طرح آن‌ها در رسانه درست نیست.

انگار آریا برتر هم قصد دارد از استقلال شکایت کند، چون باشگاه بدون فسخ با شرکت دیگری برای تولید محتوا قرارداد بسته است.

کامران منزوی گفت:

در همین ماجرا اصلاً چطور صورتجلسه هیئت‌مدیره استقلال بیرون رفته؟ یعنی چه؟ این چه رسم ناپسندی است که همه قرارداد‌های باشگاه به دست رسانه‌ها و کانال‌ها می‌رسد؟! این اتفاق برای پرسپولیسی‌ها هم افتاد. شب بازی با استقلال رقم قرارداد آن‌ها بیرون آمد. باید این مسائل روشن شود.

این درست است که شما نامه‌ای به سعادتمند زدید که نسبت به قرارداد جدید مسئولیتی ندارید؟ چون کاملاً مشخص است باشگاه ممکن است وارد یک دعوای حقوقی دیگر شود.

کامران منزوی گفت:

استقلال در شش سال گذشته با تمام حامیان مالی اش به مشکل خورده و کار ما به دادگاه کشیده است. مردترین آن‌ها آقای سبک‌دست است که طلبکار است ولی کاری نمی‌کند. برهان‌مبین، امین‌سیما و ایده‌پرور از جمله شرکت‌های دیگری هستند که با ما جنگ حقوقی دارند و کارمان به دادگاه کشیده است. در قرارداد استقلال و آریا برتر هم من نمی‌توانم اظهار نظر کنم. آن شرکت فعالیتی نداشته. از طرفی به استقلال پول قرض داده. درآمدزایی هم نکرده. می‌گویند باشگاه با ما همکاری نداشته. باشگاه هم می‌گوید شما قوانین را رعایت نکردید. من فکر می‌کنم کار به حکمیت بکشد و نمی‌شود در رسانه درباره اش بحث کرد ولی یک نکته مهم است. من گفتم باید قرارداد قبلی با آریا برتر فسخ شود و ما قرارداد جدید را امضا کنیم و با دوستی همه چیز تمام شود تا پرونده‌ای روی پرونده‌های حقوقی و قضایی ما نیاید.

الان استقلال مشکلات زیادی دارد. خیلی از هواداران نگران پرونده‌های خارجی هستند که منجر به کسر امتیاز یا محرومیت می‌شود. شما نگران نیستید؟

کامران منزوی گفت:

این به بخش اجرایی باشگاه مربوط می‌شود. ما در هیئت‌مدیره نقش اجرایی نداشتیم. همه فکر می‌کنند اعضای هیئت مدیره شش اتاق در باشگاه دارند و هر روز به آنجا می‌رویم و به مسائل اجرایی ورود می‌کنیم. نخیر. الان به هیئت‌مدیره به چشم عابربانک نگاه می‌کنند که باید پاسخگو باشد. شما ببینید در یک‌سال گذشته ما درباره مسائل فنی حرف زدیم؟ بنده کلاً استراماچونی را ۲۰ دقیقه در معارفه دیدم و یک بار هم در شب مهمانی شهرآورد. ولی تاوان رفتن استراماچونی از استقلال را ما دادیم.

گفتید استراماچونی. زنوزی فاش کرده در جلسه دوحه اصلاً استقلال با وکیل استراماچونی مذاکره نکرده. تأیید می‌کنید؟

کامران منزوی گفت:

من را وارد این مسائل نکنید. در جریان نیستم ولی گفتند آقای استراماچونی ناراحت است که قراردادش منتشر شده است. به خدا من قرارداد او را ندیدم. میرشاد ماجدی هم ندید. حتی وقتی قرارداد بیرون آمد، من باز هم آن را ندیدم که دروغگو شوم ولی برایم واقعاً عجیب است. بنده به آقای سعادتمند نامه می‌نویسم و نیم ساعت بعد در رسانه‌هاست. واقعاً چرا؟! این برای من عجیب است.

عضو هیئت‌مدیره قرارداد را ندید؟!

کامران منزوی گفت:

مگر ما امضا کردیم که ببینیم؟ او گفته چه کسی قرارداد را منتشر کرده است؟ باعث دلخوری اش شده است. یک‌سری مسائل واقعاً روشن نمی‌شود. ابهام روی ابهام می‌آید.

اخیراً سعادتمند انتصاباتی در باشگاه داشته. شما از این انتخاب‌ها ناراحت نشدید؟

کامران منزوی گفت:

فکر می‌کنید من از اینکه سعادتمند ما را به مشاوره نگرفت، ناراحت هستیم؟ نه. ایشان مدیرعامل است و اختیار دارد.

ولی مطالبه هوادار است که به هر حال شما ورود کنید به مسائل. آبروی استقلال سر آن سندسازی هوادار استقلال برای پرداختی دیاباته و میلیچ نرفت؟!

باز آن اتفاق افتاد و حقانیت باشگاه ثابت شد.

چه حقانیتی؟ آبروی باشگاه رفت آقای منزوی.

کامران منزوی گفت:

بنده خودم از آن هوادار زخم خوردم. وقتی به پرسپولیس باختیم، پنج دقیقه بعد تماس‌ها با گوشی من شروع شد. بعد فهمیدم همین هوادار نوشته ما می‌خواستیم به باشگاه پول بدهیم، نگذاشتند. این هم شماره منزوی. به او زنگ بزنید. همه به بنده زنگ زدند و دیگر نمی‌خواهم بگویم چه حرف‌هایی می‌زدند و چه پیام‌هایی برایم فرستادند.

خب چرا سعادتمند از شما سؤال نپرسید؟‌

می‌گویم سبب خیر شد که به هر حال دست آن هوادار هم رو شود.

به قیمت نارضایتی دیاباته و میلیچ و رفتن آبروی استقلال؟

کامران منزوی گفت:

من از ناراحتی این دو بازیکن خبر ندارم ولی به هر حال موضوع روشن شد. بنده هم مسئولیت اجرایی در باشگاه ندارم و نمی‌دانم کی ناراحت شده و کی ناراحت نشده. همان‌طور که گفتم هیئت‌مدیره وظیفه دیگری دارد. من اگر عضو هیئت‌مدیره هم بودم، قاعدتاً باید در جلسه شرکت می‌کردم. الان باشگاه استقلال به جای اینکه درگیر جنگ قدرت و رسانه‌ای باشد باید به فکر آینده باشد.

این سؤال را می‌پرسیم و دوست داریم فارغ از اینکه در استقلال مسئولیت دارید یا ندارید جواب بدهید. الان پرونده‌های استقلال در فیفا نگران‌کننده است. خطر کسر امتیاز و محرومیت در کمین شماست. این نگران تان نمی‌کند؟

کامران منزوی گفت:

چرا من هم نگران هستم. شبانه‌روز هم نگران هستیم، اما چه کار کنیم؟ داد بزنیم؟ باید کار کرد. اتفاقاً بنده یک برنامه کامل و جامع به باشگاه و آقای سعادتمند برای درآمدزایی، کانون هواداری، کمیته فوتبال و… داده‌ام. اگر موافقت شود می‌توانیم اقدامات مهمی کنیم. شما شک نکنید سعادتمند همین حالا نگران‌ترین استقلالی به خاطر این پرونده‌هاست.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها