کد خبر : 42967

فدراسیون فوتبال ایران با شکایت کارلوس کی‌روش محکوم به آن شده که ۲۰۰ هزار دلار به این مربی بپردازد.

به گزارش خبرورزشی، هفته گذشته خبرورزشی درست در شرایطی که همه فکر می‌کردند مسئله رفع و رجوع شده، در گزارشی اعلام کرد اتفاقاً موضوع جدی است و کارلوس اظهارات محمود اسلامیان عضو هیئت رئیسه را سند شکایت خود کرده است. او بعد از جام ملت‌ها اعلام کرد ایران سوم شده است. کارلوس هم سریعاً سراغ بند‌های قراردادش رفت. در یکی از بند‌های قرارداد او چنین نوشته شده: «در صورتی که ایران قهرمان جام ملت‌ها شود ۵۰۰ هزار دلار، در صورت نایب‌قهرمانی ۳۰۰ هزار دلار و در صورت سومی هم ۲۰۰ هزار دلار به شما پرداخت خواهد شد.» کی‌روش هم همین را به همراه اظهارات اسلامیان به فیفا فرستاد که «ایران باید ۲۰۰ هزار دلار به من پاداش دهد.» کارلوس زمانی روی این کار مصرتر شد که مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون بعد از جام ملت‌ها با او رفتار خوبی نداشت.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال هم دیروز در توضیح ماجرا نوشت: «اواخر اسفند ۱۳۹۸ رأی کمیته وضعیت فیفا در خصوص نام برده به فدراسیون فوتبال ایران واصل شد و متعاقب آن تقاضای ارائه دلایل صدور رأی از سوی فدراسیون در مهلت قانونی به فیفا ارسال شد. اکنون با توجه به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران در موعد مقرر، پرونده به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) ارسال خواهد شد.»

اصل ماجرا به خاطر سوتی و اشتباه فدراسیون بوده است. همه می‌دانستند اصلاً مسابقات رده‌بندی جام ملت‌ها برگزار نمی‌شود و برای همه این سؤال به وجود آمده چرا فدراسیون با علم به این موضوع، چنین بندی را در قرارداد گنجانده است؟! آیا این برای شما هم سؤال نیست؟

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها