کد خبر : 40450

من خیلی به این موضوعات فکر نمی‌کنم، اما اگر این اتفاق رخ دهد من سرافرازترین آدم جهان خواهم بود و هیچ افتخاری از این بالاتر نیست!

به گزارش ورزش سه ، بوژیدار رادوشویچ باسابقه‌ترین خارجی تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود. او که در این سال‌ها همواره گلر ذخیره مطمئنی برای علیرضا بیرانوند بوده، امسال پس از درخشش‌های متوالی، سال شمسی را به پایان رساند و حالا به کشورش کرواسی رفته است. موضوع کرونا، زلزله در زاگرب، مسائل مالی، اتمام لیگ و... سبب شدند تا به سراغ او برویم و گفت‌وگویی را انجام دهیم:

بوژیدار، این روز‌ها چه می‌کنی؟

در همین لحظه من و خانواده‌ام در قرنطینه ۱۴ روزه هستیم و نکات بهداشتی را رعایت می‌کنیم. ما از خانه بیرون نمی‌رویم و پلیس رفت و آمد را هرروز کنترل می‌کند و پزشکان نیز کار خود را انجام می‌دهند. این به خاطر این است که ما از کشوری با ریسک بالا مثل ایران آمده ایم که بیشترین میزان ابتلا را دارد. الان فکر کنم تمام کشور‌ها در قرنطینه هستند و کسی از محل سکونت خود خارج نمی‌شود.

زلزله‌ای هم در زاگرب اتفاق افتاد، شما آن لحظه کجا بودید؟

زلزله در زاگرب بود، یعنی ۴۰۰ کیلومتری خانه من! من در اسپیلیت زندگی می‌کنم و خودم به همراه خانواده ام امنیت کامل داریم و سالم هستیم. اما تمام هموطنان به خاطر زلزله‌ای که رخ داد ناراحتیم، کرواسی کشور من است و این لحظات بسیار بدی برای من است و بسیار ناراحت هستم و همیشه دعا می‌کنم که خدا از کرواسی محافظت کند.

خیلی از ایرانی‌ها دوست دارند بدانند در کرواسی چه خبر است؟

دولت کرواسی عملکرد بسیار خوبی داشته است. وزیر ما آقای بروس مرد بسیار بزرگی است و به مسائل کشور اهمیت می‌دهد. تمام مردم الان باید در خانه بمانند و جریمه‌های بسیار بزرگی برای کسانی که از خانه خارج شوند وجود دارد؛ حنی زندان! من افتخار می‌کنم که چنین وزیری داریم که برای جان ما ارزش قائل است و این چنین اهمیت می‌دهد. نام او ویلی بروس است.

آیا تمرین می‌کنی؟

من در خانه تمرین می‌کنم. نمی‌گویم تمرینات حرفه ای، اما از تمام پتانسیل محیط استفاده می‌کنم تا تمرینات را انجام دهم تا فرم بدنی ام حفظ شود. امیدوارم روز‌های بهتری فرا برسد و ما تمرینات را دوباره شروع کنیم.

تو همیشه بدن آماده‌ای داشته ای. این بار هم به پرسپولیسی‌ها قول می‌دهی آماده برگردی؟

بله من این قول را می‌دهم که مثل همیشه آماده باشم و مثل همیشه تلاش کنم تا آن‌ها خوشحال شوند. در شرایط فعلی مسئله اصلی این است که امن بمانیم و سپس من برخواهم گشت. من برای تیم، هواداران و ایران بسیار دلتنگ هستم.

موضوع ادامه لیگ یا تعطیلی خیلی داغ است. به نظر تو چه تصمیمی باید گرفته شود؟

مسئله بسیار شفاف است. پرسپولیس در هر شرایط و با هر راه حلی قهرمان است. ما ۱۰ امتیاز بیشتر نسبت به دیگر تیم‌ها داریم و فکر می‌کنم این کاملا واضح است... البته که هواداران و مدیران تیم‌های رقیب فشار بیاورند که جام را به ما ندهند، اما برای آن‌ها متاسفم، چون کار از کار گذشته است!

تو یک استوری منتشر کردی و سپس باشگاه مبلغی را به تو پرداخت کرد. توضیح می‌دهی؟

موضوع پرداختی‌ها خصوصی است و نمی‌توانم چیزی بگویم، اما درباره استوری؛ این یک واکنش بود به مشکلاتی که به وجود آمد، اما من می‌توانم بگویم که مدیرعامل جدید در حال حل مشکلات ماست. حالا ما نیاز داریم تا درباره سلامتی مردم فکر کنم؛ سلامتی ایرانیان و مردم کرواسی. الان نباید درباره پول و مسائل مالی صحبت کنیم؛ الان وقت حفظ جان و سلامتی است.

تو الان یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان پرسپولیس هستی. فکر می‌کنی به بازوبند کاپیتانی هم برسی؟

من خیلی به این موضوعات فکر نمی‌کنم، اما اگر این اتفاق رخ دهد من سرافرازترین آدم جهان خواهم بود و هیچ افتخاری از این بالاتر نیست! این یک چیز بزرگ در تاریخ می‌شود: یک خارجی که به ایران آمد و کاپیتان پرسپولیس شد... همچنین باید بگویم که امیدوارم سیدجلال حسینی تا آنجا که می‌تواند برای پرسپولیس بازی کند، چون سید یکی از بهترین کاپیتان‌هایی است که داشته ام. نه بگذارید اصلاح کنم؛ او بهترین کاپیتانی است که من تا حالا در تیم‌های خودم دیده ام.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها