کد خبر : 39797

آیا ممکن است لیگ جزیره و لیگ برتر ایران سرنوشتی مشابه داشته باشند؟

به گزارش فوتبالی، ویروس کرونا باعث شده که مسابقات فوتبال در سراسر دنیا تعطیل شوند. یکی از معتبرترین لیگهایی که به خاطر کرونا کرکره‌اش را پایین کشیده و فعلا سه هفته هیچ مسابقه‌ای در لیگ جزیره برگزار نخواهد شد تا بعد از آن درباره برگزاری یا عدم برگزاری این رقابتها تصمیم گیری شود.

در چنین شرایطی سایت تلگراف انگلیس خبری را منتشر کرده که مورد توجه اکثر رسانه‌های انگلیسی قرار گرفته. این سایت نوشته با توجه به آنکه در فاصله 9 هفته تا پایان رقابتهای لیگ جزیره، لیورپول با یک بازی بیشتر از منچسترسیتی، 25 امتیاز از تیم دوم جدول بیشتر دارد و با دو برد دیگر قهرمانی‌‌اش قطعی خواهد شد، این احتمال وجود دارد که لیورپول به عنوان قهرمان لیگ برتر معرفی شود.

این خبر جدا از آنکه برای طرفداران لیورپول جذابیت دارد برای هواداران پرسپولیس هم خبر مهمی است و آنها عقیده دارند مسئولان سازمان لیگ هم باید تصمیم مشابه تصمیم احتمالی مسئولان برگزاری رقابتهای لیگ جزیره بگیرند و پرسپولیس را به عنوان قهرمان لیگ برتر معرفی کنند.

قطعا به خاطر دارید که انصاری‌فرد مدیرعامل مستعفی پرسپولیس، در اظهارنظری که کلی سروصدا کرد مدعی شد که اگر قرار به تعطیلی لیگ باشد باید جام را به پرسپولیس بدهند.

امروز هم خبرگزاری ایسنا در گزارشی گفته اگر قرار به تعطیلی لیگ باشد، یکی از راهکارهای موجود، اعلام تیم صدرنشین به عنوان قهرمان است.

اگر چه هنوز تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری لیگ مشخص نیست اما اگر قرار به تقلید از لیگ جزیره باشد، قطعا باید منتظر اعتراض تیمهایی باشیم که برای خودشان روی کاغذ شانس قهرمانی قائل هستند.

بر خلاف لیگ جزیره که تکلیف قهرمانی لیورپول تقریبا قطعی شده و فاصله 25 امتیازی‌اش با منچسترسیتی، اصلا قابل جبران نیست، پرسپولیس در فاصله 9 هفته تا پایان لیگ، 10 امتیاز با سپاهان به عنوان تیم دوم فاصله دارد و این اختلاف، حداقل روی کاغذ قابل جبران است و به جز سپاهان، تراکتور و استقلال هم امیدوارند که پرسپولیس در هفته‌های آینده امتیاز از دست دهد و معادلات صدر جدول عوض شود. امروز آرش رضاوند هافبک استقلال در مصاحبه‌ای که با خبرورزشی داشته به این نکته اشاره کرده که مطرح کردن بحث قهرمانی پرسپولیس در فاصله 9 هفته تا پایان لیگ اصلا عادلانه نیست

قطعا اگر قرار باشد که در چنین شرایطی پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ معرفی شود، طرفداران نظریه مهندسی نتایج لیگ سوژه جدیدی برای دفاع از نظریه‌شان پیدا خواهند کرد و این بار سازمان لیگ تبدیل به متهم اصلی حمایت از پرسپولیس خواهد شد. 

سازمان لیگ هم بارها تاکید کرده که لیگ تحت هر شرایطی برگزار خواهد شد و بعید است بخواهد لیگ را تعطیل کند. آنها امیدوارند تا یکی دو ماه آینده شرایط طوری شود که امکان برگزاری مسابقات فراهم شود و لیگ را حتی به صورت فشرده هم که شده برگزار و تکلیف قهرمان را مشخص کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها