کد خبر : 39719

یحیی گل محمدی پیش از تمرین امروز، با حضور در دفتر باشگاه با رسول پناه به عنوان سرپرست جدید این باشگاه نیز دیدار کرده بود و این وعده را داده بود با تمرکز روی شرایط تیم مسیر را تا دستیابی به موفقیت ادامه دهند.

به گزارش ورزش سه، یحیی گل محمدی که در روزهای پرحاشیه فوتبال ایران از شهر خودرو جدا شد و به تیم محبوبش پیوست، با وجود قرعه دشوار بازی های نخست، توانست نتایج خوبی با پرسپولیس کسب کند و در مقطعی غیر منتظره فاصله تیمش با سایر مدعیان را دو رقمی کند.

سرمربی جوان پرسپولیس که تمرینات تیم خود را در روزهای تعطیلی فوتبال به دلیل شیوع کرونا همچنان ادامه می دهد، گفت و گویی اختصاصی با ورزش سه انجام داده و درباره تمام اتفاقاتی که در یکی دو ماه اخیر حول باشگاه پرسپولیس رخ داده، صحبت کرد. مصاحبه گل محمدی را در اینجا می خوانید:

یکی از تیم‌هایی هستید که با وجود تعطیلی لیگ همچنان تمرین می‌کنید.

ما بعد از اعلام تعطیلی لیگ چند روز تمرینات را تعطیل کردیم و از چهارشنبه مجددا کار را شروع کردیم. الان هم دوباره چند روز تمرین می‌کنیم و 25 یا 26 اسفند به بازیکنان یک هفته استراحت می‌دهیم و دور بعدی تمرینات از سال آینده آغاز خواهد شد. با نتایج خوبی که گرفته بودیم از لحاظ روحی – روانی هم روند رو به رشدی داشتیم و دوست داشتیم مسابقات ادامه داشت اما مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد و ما هم موظفیم که از قانون تبعیت کنیم.

شروع خوبی در پرسپولیس داشتید و در 5 بازی مقابل مدعیان 13 امتیاز گرفتید.

بله خوشبختانه توانستیم در آغاز نیم فصل دوم شروع خوبی داشته باشیم. با مدعیان بازی داشتیم و قرعه سخت بود ضمن اینکه دو بازی لیگ قهرمانان آسیا هم بود و خستگی ناشی از چند سفر و بازی با تیم‌های قدرتمند کارمان را سخت کرده بود اما با همت و تلاش بازیکنان توانستیم نتایج خوبی بگیریم و امتیازات مهمی را بدست بیاوریم. نتایج سایر تیم‌ها هم به نفع ما شد و خوشبختانه فاصله امتیازی خوبی در صدر جدول داریم اما هنوز هیچ چیز تمام نشده و این را همه ما می‌دانیم.

پس از تیم و وضعیت بازیکنان در این مدت راضی هستید.

بله مهمترین دلیل این نتایج خوب هم همین بازیکنان هستند که در هر بازی با قدرت و انگیزه بالا وارد بازی شدند. تلاش آنها واقعا جای تشکر دارد و اینکه باز هم نشان دادند مرد روزهای سخت هستند و چقدر حرفه‌ای و با انگیزه کار می‌کنند. هر روز که این بازیکنان را در تمرین می‌بینیم از انگیزه بالای آنها لذت می‌برم و به جرات می‌گویم هر روز با انگیزه بیشتری تمرین می‌کنند. 11 سال است که مربیگری می‌کنم و هیچوقت این میزان انگیزه را در تیم‌هایم ندیده‌ام. این برای خود من جای تعجب دارد که بازیکنانی که سه فصل پشت سر هم قهرمان شده‌اند چطور هر روز با روحیه و انگیزه مضاعف وارد تمرین می‌‌شوند. از بازیکنان تشکر می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم که این روحیه و تفکر حرفه‌ای را دارند. فکر می‌کنم مهمترین دلیل این انگیزه بالای بازیکنان هم شاد کردن دل هواداران است و اینکه دوست دارند همیشه آنها را خوشحال ببینند.

فکر می‌کنید چه زمانی بتوانید به تیم ایده‌آلی که در ذهن دارید برسید؟

با توجه به بازی‌های فشرده و زمان کمی که از زمان آغاز به کار در پرسپولیس داشتیم، هنوز به آن چیزی که ایده آل من است نرسیده‌ایم. از روزی که من آمدم مشکلات مالی همیشه وجود داشت که فکر می‌کنم در چند سال اخیر هیچ وقت مشکلات مالی مثل امسال نبود. اما با تلاش آقای انصاری‌فرد و همکاران‌شان دریافتی بازیکنان به 50 درصد رسید و بعد از آن بازیکنان با خیال راحت‌تر و ذهن بازتری بازی کردند و این اقدام تاثیر خودش را گذاشت. با این حال تعطیلی لیگ برای ما فرصت خوبی است تا بیشتر بتوانیم به آن تیمی که دوست داریم تبدیل شویم و بازی‌هایی از پرسپولیس را ببینیم که همه هواداران راضی باشند.

امسال پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد. شما این رقابت زیاد برای حضور در ترکیب ثابت را چطور مدیریت می‌کنید که همه راضی باشند؟

ببینید ما باید در سه جام بجنگیم و بازی‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده است که قطعا با 11 نفر نمی‌شود همه این بازی‌ها را انجام داد. ما به تک تک بازیکنان احتیاج داریم اما باید یک سری نکات را هم رعایت کنیم از جمله اینکه همه بازیکنان را در شرایط بازی نگه داریم و کاری کنیم که در تمرینات هم کمتر آسیب ببینند. ضمن اینکه ما در بعضی بازی‌ها با توجه به نوع بازی تیم حریف در ترکیب‌مان تغییراتی داریم. همانطور که قبلا هم گفته‌ام دو تیم کامل داریم و من هم تفاوت چندانی بین بازیکنان نمی‌بینم که بخواهم از بابت نبود چند بازیکن در هر بازی نگران باشم. ‌

بعد از اوج گرفتن دوباره پرسپولیس و افزایش اختلاف امتیاز در صدر باز هم صحبت مهندسی لیگ از سوی بعضی افراد مطرح شد. واکنش شما به این حرف‌ها چیست؟

بخشی از این صحبت‌ها کاملا طبیعی است چرا که بخاطر فشاری که از سوی هواداران خود حس می‌کنند و همینطور هزینه‌های زیادی که انجام داده‌اند این حرف‌ها را می‌زنند. ما نباید زیاد به این حرف‌ها اهمیت بدهیم و مثل قبل فقط کار خودمان را با قدرت انجام می‌دهیم. با این حال از کمیته انضباطی فدراسیون می‌خواهم با افرادی که حرف‌های نامربوط و تهمت می‌زنند و روح فوتبال و همینطور خود لیگ را زیر سوال می‌برند قانونی و قاطعانه برخورد کند. ما به این حرف‌ها اهمیت نمی‌دهیم و اتفاقا این مسائل همیشه انگیزه ما را بیشتر کرده است. هر موقع چنین حرف‌هایی مطرح می‌شود بازیکنان ما در جمع خصوصی خودشان به هم می‌گویند که باید متحدتر باشیم و قوی‌تر کار کنیم.

 

آیا امسال هم پرسپولیس می‌تواند هم لیگ و هم جام حذفی را ببرد؟

خب شرایط ما در لیگ خوب است. البته بازی‌های مهمی باقی مانده که با تیم‌های میانه و انتهای جدول است. معمولا نیم‌فصل دوم بازی‌ها سخت‌تر است و به طور طبیعی هم همه تیم‌ها انگیزه بیشتری مقابل ما دارند. در جام حذفی هم تیم موقعیت خوبی دارد و با توجه به اینکه هنوز حریف ما مشخص نیست و زمان کافی داریم می‌توانیم با تلاش زیاد و تمرکز در این جام هم قهرمان شویم. با این حال از الان به قهرمانی فکر نمی‌کنیم چون راه زیادی مانده و باید حساب شده کار کنیم.

حمید مطهری از نساجی و کریم باقری از تیم ملی پیشنهاد داشتند که دومی عملی شد. نظر شما درباره پیشنهادهای دستیاران‌تان چه بود؟

من همیشه در شروع فصل به همکارانم می‌گویم که اگر بتوانند در جایی باشند که بیشتر پیشرفت می‌کنند و یا موقعیت سرمربیگری دارند بروند و آینده خود را بسازند. آقای مطهری یک پیشنهاد سرمربیگری داشت که آمد با من صحبت کرد و من هم مخالفتی نکردم تا بتواند پیشرفت کند و قطعا لیاقت آن را هم دارد اما در نهایت شرایط برای رفتنش مهیا نشد. کریم باقری هم درباره پیشنهاد تیم ملی با من صحبت کرد و من هم با توجه به اینکه تیم ملی شرایط سختی دارد و او علاقه دارد در این شرایط کمک حال تیم ملی باشد مخالفتی نکردم اما به این شرط که از پرسپولیس جدا نشود و تداخلی با کار ما ایجاد نکند. همینطور هم شد و او برای 4 بازی در کنار تیم ملی خواهد بود و در سایر زمان‌ها کنار پرسپولیس است. به هر حال آقا کریم برای ما وزنه بزرگی است و همه ما و بازیکنان دوستش داریم به همین خاطر نمی‌خواستیم او را از دست بدهیم.

وضعیت آنتونی استوکس به کجا رسید؟ بالاخره برمیگردد و اگر آمد باز هم به او بازی می‌دهید؟

استوکس بازیکن خوبی بود و در بازی‌هایی که برای ما به میدان آمد هم تاثیر خودش را گذاشت از جمله در بازی دربی که روی گل دوم تاثیر داشت. بعد از بازی با الجزیره از من درخواست مرخصی کرد تا بعد از چند هفته در کنار خانواده و فرزندش باشد و با این شرط که بعد از یک روز به ایران برگردد با درخواستش موافقت کردم اما برنگشت و تا الان هم خبری از او نیست. متاسفانه با این کارش هجمه زیادی روی ما و باشگاه ایجاد کرد. با این حال می‌دانم که قرارداد محکمی با او بسته شده و باشگاه طبق قرارداد می‌تواند با شکایت، پولی که به این بازیکن داده را برگرداند و فکر نمی‌کنم خسارتی در این زمینه متوجه باشگاه شود.

این درست است که بیرانوند در دو بازی آخر بخاطر عدم تمرکز کافی نیمکت نشین شد؟

در این مدت فشردگی بازی‌ها خیلی زیاد بود و ما 5 بازی در لیگ و 2 بازی در آسیا انجام دادیم. بیرانوند در اوج سختی‌ها درون دروازه ایستاد و اتفاقا تا جایی که می‌توانست خوب کار کرد. بازی‌ها هم سخت بودند و مثلا در بازی با الدحیل نمی‌شود او را روی گل‌ها مقصر دانست چرا که خیلی بازیکنان دیگر هم ضعیف کار کرده بودند و بی‌انصافی است که علی را مقصر بدانیم. بیرانوند دروازه‌بان شماره یک ما و مهره ارزشمندی برای پرسپولیس است. فکر نمی‌کنم رفتنش به بلژیک روی تمرینات و کارش تاثیر منفی بگذارد. هر روز در تمرینات می‌بینم که چقدر با انگیزه کار می‌کند و زودتر از همه می‌آید و دیرتر از همه هم می‌رود. بیرانوند یک سرمایه ملی و یک بازیکن مهم است که به راحتی نمی‌توانیم از او بگذریم و در تیم هم همه او را دوست دارند.

تغییرات مدیریتی و رفتن آقای انصاری‌فرد چقدر در کار تیم تاثیرگذار است؟

ما در چند وقت اخیر با مشکلات زیادی روبرو بودیم. از مسائل مالی گرفته تا بحث کرونا و حاشیه‌هایی که برای تیم به وجود آوردند و به پرسپولیس تهمت زدند که این بحث تغییرات مدیریتی هم پیش آمد و یک مشکل دیگر به مشکلاتمان اضافه شد. استعفای آقای انصاری‌فرد برای خود من شوک آور بود. با خودشان که حرف زدم گفتند فضا را برای ادامه کار مناسب ندیده و تصمیم گرفته استعفا دهد. با این حال در صحبتی که داشتیم خیلی به من اصرار کرد که با قدرت به کار ادامه دهیم و برای تیم آرزوی موفقیت کرد. جا دارد اینجا از تلاش‌ها و کمک‌هایی که به تیم کردند تشکر کنم. باشگاه مشکلات مالی زیادی داشت اما او توانست پرداختی به تیم را به 50 درصد برساند. دوست داشتیم همانطور که کار را با انصاری‌فرد شروع کردیم با او هم تمام کنیم ولی به هر حال اینگونه نشد. الان تیم مدیریتی جدیدی آمده‌اند که برایشان آرزوی موفقیت دارم. چیزی که مثل همیشه مهم و در اولویت بوده پرسپولیس است. باید تلاش کنیم که اختلافی بین هواداران به وجود نیاید. ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم که این تیم مثل همیشه سربلند باشد. جا دارد از علی کریمی عزیز هم تشکر کنم که در این رابطه صحبت کرد و امیدوارم با انسجام و همدلی بیشتر بتوانیم به راهمان ادامه دهیم.

در روزهایی که شروع مجدد لیگ چند بار به تعویق افتاده شایعه‌ای هم به راه افتاده که ممکن است این فصل به خاطر بیماری کرونا لغو شود!

در هر صورت اولویت با سلامتی مردم است و من خودم به شخصه راضی نیستم که با انجام بازی‌ها سلامتی کسی به خطر بیفتد. هر تصمیمی که گرفته شود ما تبعیت می‌کنیم اما اگر هم لیگ به طور کامل تعطیل شود مشکلی که پیش می آید برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان است چرا که باید در آسیا به میدان بروند و این برنامه تمرینی‌شان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. خود ما به همراه بازیکنان هر روز موارد بهداشتی را رعایت می‌کنیم و محل تمرین هم هر روز ضدعفونی می‌شود. امیدوارم که تصمیم درستی گرفته شود و باز هم می‌گویم سلامتی مردم و همینطور بازیکنان و مربیان قبل از هر چیزی در اولویت است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها