کد خبر : 38688

ما قول دادیم که با کمترین هزینه شفر از استقلال جدا شود. باید با شفر صحبت کنیم و در جلسه‌ای با او برگزار می‌کنیم به جمع‌بندی برسیم که با کمترین هزینه این مشکل حل شود.

به گزارش ایلنا ، در حالیکه طی روزهای اخیر شنیده می‌شد طلبکاران باشگاه استقلال تهران قصد داشتند لوگوی این باشگاه را به مزایده بگذارند، مشخص شد سرمربی سابق این تیم به همین علت شکایت رسمی خود را به فیفا رسانده است.

وینفرد شفر آلمانی که طی دو فصل هدایت استقلال را برعهده داشت و در اوایل سال جاری به علت کسب نتایج ضعیف در کورس قهرمانی در زمان مدیرعاملی امیرحسین فتحی از نیمکت آبی‌ها کنار گذاشته شده بود به دلیل طلب ۸۰۰ هزار دلاری از این تیم به فیفا شکایت کرده است.

قرارداد این سرمربی که در فینال جام حذفی دو فصل پیش در خرمشهر امضا شده بود تا پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹ اعتبار داشت و باشگاه استقلال ملزم به پرداخت حقوق ماهانه ۶۷۵۰۰ دلار بود. قرارداد ناخالص شفر برای فصل سوم ۹۰۰ هزار دلار و در فصل گذشته ۷۵۰هزار دلار بود که این سرمربی به دلیل عدم دریافت آن شکایتش را به فیفا ارسال کرده است.

فتحی در اردبیهشت‌ماه در خصوص شکایت شفر گفته بود:

” ما قول دادیم که با کمترین هزینه شفر از استقلال جدا شود. باید با شفر صحبت کنیم و در جلسه‌ای با او برگزار می‌کنیم به جمع‌بندی برسیم که با کمترین هزینه این مشکل حل شود. به نظر من شفر چاره‌ای جز توافق ندارد. ایشان یا باید مربیگری را کنار بگذارد یا تکلیف قراردادش را مشخص کند. ما از لحاظ اخلاقی احترام خاصی برای او قائل هستیم. شفر در مدت حضورش در استقلال هیچ مورد حاشیه‌ای نداشت”.

مدیرعامل اسبق تیم استقلال یک ماه پس از مصاحبه فوق اعلام کرده بود که با کمترین هزینه با این سرمربی به توافق می‌رسند:

“از طریق فیفا مباحث مالی او را حل می کنیم. ایشان با خاطره خوب تهران را ترک کردند و برای او در تیم جدید آرزوی موفقیت می کنم و عقیده دارم مسائل حاشیه ای کمکی نمی کند. او طرح دعوا کرده و من قول دادم که با کمترین هزینه مشکل حل شود”.

از زمان حضور اسماعیل خلیل زاده به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال و استعفای امیرحسین فتحی و به دنبال توافق با آندره آ استراماچونی و پس از آن انتخاب فرهاد مجیدی بود و باتوجه به مسائل متعدد پیرامون این باشگاه بعید به نظر می‌‌رسد که او هنوز با شفر در این خصوص صحبت کرده باشد یا توافقی بین طرفین صورت گرفته باشد.

شکایت ۸۰۰ هزار دلاری شفر در حالی صورت گرفته است که او تنها یکی از چند طلبکار استقلال است. سرور جپارف، بویان نایدنوف، باشگاه پاختاکور و حتی آندره آ استراماچونی ایتالیایی دیگر طلبکاران این باشگاه هستند که در صورت شکایت آنها به فیفا استقلال با چالش جدی رو به رو خواهد شد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها