کد خبر : 3787

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان، خواستار افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته‌ها متناسب با تورم در بودجه سال ۹۸ شد.

سیدکمال‌الدین سجادی دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با تأکید بر اینکه کارمندان از اقشار زحمت‌کش، انقلابی و متدین جامعه هستند، گفت که دولت باید در تنظیم بودجه سال 98 افزایش حقوق کارمندان را بر اساس افزایش تورم در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه، " افزایش نرخ تورم"، "نوسانات ارزی" و "افزایش قیمت‌ها" موجب کاهش قدرت خرید کارمندان و بازنشستگان شده است، تصریح کرد: خود آقای رئیس‌جمهور تأکید دارد که تورم دورقمی شده است؛ افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته‌ها که کارمندانی هستند که دریافتی‌ها آنها از کارمندان شاغل کمتر است، باید متناسب با نرخ تورم باشد البته نرخ صحیح تورم نه نرخی تبلیغاتی یا ژورنالیستی آن.

سجادی با اشاره به تعیین مبلغ عیدی کارمندان توسط دولت نیز گفت: پیشنهاد رسمی جامعه اسلامی کارمندان به دولت محترم افزایش 2 برابری عیدی کارمندان و بازنشسته‌هاست چراکه مبلغ عیدی به میزان سال‌های گذشته نمی‌تواند متناسب با مشکلات معیشتی و اقتصادی کارمندان و بازنشسته‌ها باشد.

دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان همچنین با انتقاد از دستگاه‌های نظارتی گفت: متأسفانه دستگاه‌های نظارتی توجه لازم را به افزایش قیمت‌ها به بهانه نوسانات ارزی ندارند و این مسئله موجب نگرانی اقشار ضعیف جامعه ازجمله کارمندان شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

بیشتر