کد خبر : 37611

صادق درودگر رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در خصوص چرایی انتخاب اسکوچیچ به عنوان مربی تیم ملی و هم چنین میزان قرارداد او در برنامه سلام صبح بخیر صحبت کرد.

به گزارش پارس فوتبال ، او در خصوص انتخاب اسکوچیچ به عنوان مربی تیم ملی گفت:تا جایی که من در جریان هستم کمیته فنی بارها و بارها جلسه گذاشته و به دنبال انتخاب سرمربی جایگزین آقای ویلموتس بوده است. سرپرست فدراسیون یعنی آقای بهاروند و هیات رییسه با گزینه های خیلی خوب داخلی جلسه و مذاکراتی داشته اند اما به دلایل مختلف امکان پذیر نبوده است. نمی دانم شما چه اسمی روی اش می گذارید اما به هر حال امکان پذیر نبود در خدمت دوستان باشیم. گزینه های بسیار خوبی مثل آقای امیر قلعه نویی که نشان دادند چقدر مربی حرفه ای و دارای سبک ملی هستند. آقای علی دایی بزرگمرد و اسطوره فوتبال ایران. روی آقای جواد نکونام نظر داشتند، آقای یحیی گل محمدی و آقای برانکو. که با برانکو و این دوستان نزدیک یک ماه و نیم دو ماه مذاکره شده بود.»

صادق درودگر که زمینه ساز حضور این مربی در ایران و تیم ملوان بوده در خصوص سرمربی جدید تیم ملی می گوید:« اسکوچیچ مربی است که قبل از ورود به ایران در ۶ سال ۵ قهرمانی داشته است. او در باشگاه های کرواسی با تیم رجیکا ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ قهرمان جام حذفی و ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ همزمان قهرمان لیگ شود. ایشان در استونی ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ قهرمان جام حذفی شده، در سوپرجام قهرمان شده، در کویت قهرمان کاپ شده، قهرمان لیگ شده در کشور ما هم اولین سالی که آمد و من او را به ملوان آوردم، با ۱۲۰ هزار دلار آمد. تیم بسیار بزرگی بود اما مشکلاتی داشت. تیم را هفتم کرد و سه امتیاز هم به خاطر جریمه امتیازی از ما کسر شده بود. بازیکنان بزرگی در زمان ایشان در ملوان رشد کردند که همه می شناسند.»

اما مبلغ قرارداد اسکوچیچ با تیم ملی چقدر است:« ایشان به تیم فولاد که تشریف آوردند، ۹ بازیکن را به عنوان کارت جعلی سربازی از بازی خارج کردند، پنجره نقل و انتقالاتشان را هم بستند و تیم ایشان در لیگ پنجم شد و ببینید چه موفقیت هایی داشتند. قرارداد ایشان ریالی است. می دانید که ما مربیان خارجی مثل ویلموتس و استراماچونی وکالدرون به خاطر مسائل ارزی از کشورمان رفتند و ما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. اکنون قرارداد ریالی است. حدود ۲۰۰ هزار دلار است و مالیات را خود ایشان باید بپردازد به قرارداد ایشان اضافه شده است.»

این در حالی است که می گفتند اسکوچیچ ۵ میلیارد تومان برای فدراسیون فوتبال آب خورده است. با احتساب پولی که قرار است فدراسیون فوتبال به باشگاه صنعت نفت بدهد. صادق درودگر در این خصوص می گوید:« خیر. چطور ۲۰۰ هزار تا می شود ۵ میلیارد؟ شما پیش پیش دلار را ۲۵ هزار تومان کردید!؟ مالیات ۳۵ درصد از ۵۰ درصد ماخذ است یعنی حدود ۵۰۰ میلیون تومان مالیاتشان است.»

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها