کد خبر : 37279

تیم استقلال تهران در تازه‌ترین رده بندی باشگاه‌های فوتبال جهان، عنوان نخست در بین تیم‌های ایرانی را به دست آورد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس تازه‌ترین رده بندی باشگاه‌های فوتبال جهان که امروز (۱۴ بهمن) از سوی سایت «clubworldranking» اعلام شد، تیم فوتبال استقلال تهران با ۳۳ پله صعود نسبت به رده بندی قبل و با ۴۳۰۲ امتیاز در رتبه ۱۳۳ جهان قرار گرفت و در صدر تیم‌های فوتبال کشورمان ایستاد.

در این رده بندی پرسپولیس تهران که در رده بندی پیشین تیم اول کشورمان بود، با ۴۰۵۸ امتیاز و با وجود ۱۰ پله صعود جهانی و قرارگرفتن در رده ۱۵۲ جهان، به رتبه دوم ایران سقوط کرد. تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با ۳۶۷۶ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین، در رده ۱۸۰ جهان و سوم ایران قرار گرفت.

تیم‌های شهرخودرو (۲۴۵ جهان، ۴۹ پله صعود) سپاهان (۲۷۰ جهان، ۲۰ پله صعود)، و تراکتور تبریز (۲۸۶ جهان، ۱۶ پله صعود) هم به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم جای فوتبال کشورمان دارند.

در سطح جهانی جایگاه ۹ تیم اول تغییری نداشته و لیورپول با ۱۶۰۱۴ امتیاز همچنان صدرنشین رده بندی باشگاهی جهان است و پس از این تیم، بارسلونا با ۱۴۷۷۸ امتیاز در رتبه دوم جای دارد. ریورپلاته با ۱۲۸۲۲ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفته است.

نکته جالب توجه در این رده بندی قرار گرفتن الهلال عربستان در رتبه هشت جهان و بالاتر از پالمیراس، رئال مادرید و سقوط یوونتوس به رتبه یازدهم است. تیم‌های فلامینگو، والنسیا، منچسترسیتی، بوکا جونیورز در رتبه‌های چهارم تا هفتم جهان جای دارند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها