کد خبر : 37268

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به هزینه‌ها برای خوراک، اسکان و ارائه برخی امکانات دیگر به دانشجومعلمان، اگر این مقدار کسر شده به دانشجویان برگردانده شود، تکلیف قانونی در این‌باره نیز از دوش دانشگاه برداشته می‌شود.

به گزارش تسنیم، حسین خنیفر با اشاره به حضور در میان دانشجومعلمان و نمایندگان شورای صنفی و توضیح ویژگی‌های کسر از حقوق دانشجویان اظهار‌ کرد: کسر 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان از موارد قانونی است که از گذشته در تربیت معلم بوده و اکنون نیز انجام می‌شود. با توجه به هزینه‌ها برای خوراک، اسکان و ارائه برخی امکانات دیگر به دانشجومعلمان، اگر این مقدار کسر شده به دانشجویان برگردانده شود، تکلیف قانونی در این‌باره نیز از دوش دانشگاه برداشته می‌شود.

خنیفر در بخش دیگری از سخنانش تصریح‌کرد: دقت در گزینش همکاران اداری و اساتید، آموزش‌های تخصصی، انضباط و نظم در سراها، توجه به حضور و غیاب دانشجویان، حضور موثر اساتید در میان دانشجویان افزایش هماهنگی و برگزاری جلسات مداوم و اهمیت تحرک و تولید علمی باید همواره مورد توجه مدیران باشد.

پرداختن به نماز و مناسک مذهبی با ترغیب مداوم دانشجومعلمان

وی با بیان اینکه تربیت معلم شایسته، تربیت یک جامعه است، ادامه‌داد: پرداختن به نماز و مناسک مذهبی با ترغیب مداوم دانشجومعلمان، حضور مسئولان و مدیران در مناسک و غنی‌سازی برنامه‌های مذهبی مورد توجه قرار بگیرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به سلامت مالی و پاکی دانشگاه فرهنگیان  بر اساس بیان رییس دیوان محاسبات کشور بر حفظ و اوج گیری دانشگاه در این راستا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر باید بر صرفه‌جویی تأکید و هزینه‌ها به سمت اقتصاد مقاومتی هدایت شود.

 خنیفر با تاکید بر توجه و اهتمام مدیران استانی به اجرایی‌سازی طرح 10031 و ظرفیت ‌سنجی پذیرش دانشجو برای سال آینده گفت: دانشگاه فرهنگیان پاسخگوی آموزش عمومی کشور است و برای تربیت معلم شایسته تراز نظام جمهوری اسلامی ایران باید در راستای وظیفه شفاف، آمار شفاف ارائه کند و حرکت شفاف داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدیران باید ظرفیت‌ها را دقیق و حقیقی اعلام کنند، افزود: افزایش ظرفیت تنها افزایش فیزیکی نیست بلکه با یک تغییر و ساماندهی می‌توان فضاها را احیاء و ظرفیت ایجاد کرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان همچنین بر پاسخگویی و بازشناسایی امکانات و داشته‌ها، ایجاد بانک اطلاعات نیرو، کاهش بوروکراسی غیرضرور، حضور موثر در شوراهای استانی، حضور در رسانه‌های ملی و محلی برای افزایش آگاهی و معرفی دانشگاه، فعال‌سازی بنیاد خیرین، فعال سازی موزه‌های تربیت معلم(طرح31+1)، تشویق اعضای هیات علمی به تولید علمی و برگزاری جلسات روشنگری برای دانشجومعلمان از سوی مدیران تأکید کرد.

وی با اشاره به محتوای پر معنای پاسخ امام خمینی (ره) در رجعت به میهن اسلامی گفت: بهره امام از واژه " هیچ" برای بیان احساسش به این معنی است انقلاب اسلامی یک تکلیف و وظیفه بوده است.

خنیفر با بیان اینکه امام خمینی (ره) به ما نشان داد که کمترین بهای شما بهشت است، افزود: برای رسیدن به این بها، باید گرانیگاه رفتارهای متعادل باشیم که ابتدا در حرفه ما خودش را نشان می‌دهد.

رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به ایام پیش رو از جمله برگزاری انتخابات،  با بیان اینکه اساتید  مسئولان نباید با سخنان خود دلسردی در انتخابات ایجاد کنند، گفت: دانشگاه فرهنگیان در این راستا هر آنچه بتواند در جهت برگزاری انتخاباتی انقلابی، پرشور و شایسته نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران انجام خواهد داد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها