کد خبر : 37241

یکی از مباحث همیشگی در فوتبال ایران، تمایل ستاره‌های سرخابی برای پیوستن به تیم رقیب است که هنوز هم با حرارت خاصی دنبال می‌شود.

به گزارش میزان ، پس از ادعای علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در مورد عقد قرارداد داخلی با مهدی مهدوی‌کیا، مسائل جدیدی مطرح شد. البته فتح‌الله‌زاده خودش این ماجرا را تصحیح کرد و گفت منظورش علی کریمی است. بعد از این ماجرا، مباحث دیگری هم مطرح شد که مهمترینش همین بود که امیر عابدینی مدیر اسبق باشگاه پرسپولیس پرده از راز مذاکراتش با فرهاد مجیدی برداشت.

حالا بسیاری از هواداران استقلال می پرسند که اصل ماجرا چه بوده است؟

در سال ۷۷ فرهاد مجیدی در اوج آمادگی اش وقتی در تیم بهمن توپ می زد ، مصاحبه‌ای کرد و گفت:می‌خواهم به پرسپولیس بروم.

امیر عابدینی مدیرعامل آن زمان پرسپولیس ، در توضیح ماجرای قرارداد مجیدی با پرسپولیس با کنایه به ادعای فتح‌الله‌زاده درباره قرارداد با علی کریمی می گوید :فتح الله زاده آنقدر پیر نشده است که آلزایمر بگیرد. یک بازی از علی کریمی در تیم فتح که سرمربی‌‌اش حسین شمس بود، دیده بودم و با پرداخت ۱۵ میلیون تومان به باشگاه فتح خواستار انتقال کریمی به پرسپولیس شدم. کریمی در تمرینات ما شرکت نکرد تا اینکه ۳،۴ نفر از هواداران تیم به همراه صادق درودگر وی را به تمرین پرسپولیس در کارگران آوردند. ممکن است کریمی با استقلال قرارداد داخلی امضا کرده باشد ولی اگر من با باشگاه فتح قرارداد نمی‌بستم به استقلال می‌رفت. فتح‌الله‌زاده لطفی در این زمینه نکرد، بلکه من بودم که کریمی را به پرسپولیس آوردم و بابت این مسئله افتخار می‌کنم.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس اما در ادامه در خصوص موضوع جذب فرهاد مجیدی در زمان حضورش در پرسپولیس گفت: فرهاد مجیدی را شاهد می‌گیرم که پس از امضای قرارداد به او چه گفتم. با او قرارداد رسمی در فدراسیون فوتبال بسته بودم ولی از مجیدی پرسیدم که خودت و خانواده‌ات پرسپولیسی هستید یا استقلالی؟ مجیدی پاسخ هایی داد که حس کردم روحیاتش به پرسپولیس نمی‌خورد و به تیم ما نمی‌خورد. حس کردم استقلالی است و گفتم اینجا اذیت می‌شوی، برو استقلال. قرارداد ۴۰ میلیونی اش را پاره کردم و گفتم به استقلال برو. شاید اولش ناراحت شد ولی من به او گفتم تو به کار من نمی‌آیی. فکر می‌کنم این یکی از بهترین مشورت‌های زندگی فرهاد بود و الان پی برده آن روز چه بحث درستی با هم داشته‌ایم.

هواداران استقلال اما حالا از این مسئله به شدت دلخور شدند، چون دوست ندارند بشنوند که ستاره تیم‌شان روزی می خواسته راهی تیم رقیب شود.

ظاهرا مشکل استقلال و مجیدی بر سر مسائل مالی بوده که مجیدی می خواسته به پرسپولیس برود و فتح‌الله‌زاده که علاقه مجیدی به استقلال و هواداران استقلال به مجیدی را دید، هر طور شده، پول جور کرد تا فرهاد استقلالی شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها