کد خبر : 37234

گزینه ابتدایی فدراسیون برای قضاوت دربی «اشکان خورشیدی» بوده که به دلیل مردودی در تست آمادگی جسمانی بلافاصله به «بیژن حیدری» ابلاغ شده است.

به گزارش خبرورزشی، در حالی‌که پنج‌شنبه این هفته شهرآورد مهم پایتخت برگزار خواهد شد، دوباره گمانه‌زنی‌ها درباره داور این مسابقه افزایش یافته و گزینه‌ها یکی پس از دیگری ردیف می‌شوند.

در این میان نام برادران حیدری- بیژن و پیام- بیش از دیگران مطرح است و حتی گفته می‌شود «بیژن حیدری» پس از قضاوت روز سه‌شنبه در AFC کاپ بلافاصله راهی ایران خواهد شد و دیدار استقلال و پرسپولیس را قضاوت خواهد کرد. «بیژن حیدری» سابقه یک بار قضاوت دربی را دارد که آن مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس با پنالتی علیپور به اتمام رسید.

در کنار او نام برادرش «پیام حیدری» نیز شنیده می‌شود، کسی که هفته گذشته یک قضاوت کم‌نقص را در دیدار نساجی و سایپا به نمایش گذاشت و اتفاقاً در طول فصل جاری نمرات خوبی از ناظران مسابقاتش گرفته و در تماس‌های مشورتی فدراسیون با ناظران، اکثراً او را تأیید کرده‌اند. اما در هیاهوی این انتخاب‌ها یک شایعه عجیب هم راه افتاده و آنچه این شایعه را قوت بخشیده حضور «علیرضا فغانی» برای گذران تعطیلات در ایران است. او که چندین قضاوت موفق در شهرآورد را در کارنامه دارد، حالا مورد پیشنهاد چند نفر از اعضای کمیته داوران است. گزینه‌ای که البته چندان محتمل نیست.

انتخاب فغانی بدون تردید حاشیه‌هایی به‌همراه خواهد داشت. داوران فعال داخلی بزرگ‌ترین معترضان به این انتخاب خواهند بود. اعتراضی که بیراه هم نیست و احتمالاً پیش‌بینی همین اتفاقات کمیته داوران را از انتخاب فغانی منصرف خواهد کرد.

با این حال از راهرو‌های فدراسیون خبر می‌رسد گزینه ابتدایی فدراسیون «اشکان خورشیدی» بوده که به دلیل مردودی در تست آمادگی جسمانی بلافاصله به «بیژن حیدری» ابلاغ شده است، گرچه هنوز برادر دیگر «حیدری»‌ها هم شانس قضاوت را از دست نداده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها