کد خبر : 37185

روزی که علی فتح الله زاده با حکم وزیر ورزش به هیات مدیره استقلال رسید، هیچ تصور نمی کرد که چهل روز بعد با یک پست اینستاگرامی، خداحافظی بی سر و صدایی داشته باشد.

به گزارش «ورزش سه» در هیاهوی قهر استراماچونی بود که اعتراض به عملکرد امیرحسین فتحی به اوج رسید.

فتحی که نتوانسته بود مربی ایتالیایی را در استقلال نگه دارد، در آن وضعیت حاد چاره ای جز استعفا نداشت و گروهی از هوادارانِ فعال در شبکه های اجتماعی در کنار مطالبه اصلی شان که بازگشت استراماچونی بود، یک مطالبه فرعی دیگر هم داشتند؛ حضور فتح الله زاده به جای فتحی. 

«حاج فتل» استقلالی ها که از سال 75 در مقاطع مختلف به هیات مدیره و صندلی مدیرعاملی استقلال رسیده بود، عاقبت در آخرین روزهای آذرماه با حکم وزیر ورزش به هیات مدیره آبی ها بازگشت و به نظر می رسید ورود به هیات مدیره، مقدمه ای برای صدور حکم مدیرعاملی او باشد اما هرچه گذشت، بخت فتح الله زاده برای رسیدن به پست محبوبش کمتر و کمتر شد. 

* یک اشتباه در ماجرای استراماچونی

فتح الله زاده قرار بود با ورودش، استراماچونی ناراضی را به استقلال بازگرداند اما یک مصاحبه تلویزیونی، نه تنها او را در قامت منجی استقلال ترسیم نکرد بلکه بیشتر موجب عصبانیت مربی ایتالیایی شد. فتح الله زاده در آن مصاحبه، کدهای اشتباهی درباره شروط بازگشت استراماچونی به استقلال داد و این ماجرا، لطمه بزرگی به او زد. 

فتح الله زاده در پروسه انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال هم «نقش اول» نبود و این خلیل زاده بود که ماجرای تغییر مربی و جانشینی فرهاد به جای آندره آ را فرماندهی کرد. 

* زیرسایه دیگران

در شرایطی که استقلال بیش از همه به تزریق پول و شارژ مالی نیاز داشت، ابتدا خلیل زاده و بعد موسوی بودند که با تقبل بخشی از هزینه های جاری باشگاه، فتح الله زاده را زیر سایه بردند. این مدیرباسابقه که در میان هواداران به خریدهای جنجالی و بمب های نقل و انتقالاتی مشهور شده بود، در بازار زمستانی نقل و انتقالات هم عملاً اختیار و نقشی نداشت. فتح الله زاده در دی ماه 98، یکی از ساکت ترین فتح الله زاده های تاریخ بود. 

* آمدنت بهر چه بود؟

حالا که استقلال با دو برد روحیه بخش در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به ثبات رسیده، بحث تغییر در هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل دوباره به جریان افتاده است. در شرایطی که امیرحسین فتحی، خروجی قطعی هیات مدیره تلقی می شود و میرشاد ماجدی هم که مدتی است استعفا کرده، به نظر می رسد چند عضو جدید به هیات مدیره استقلال اضافه خواهند شد اما آنچه برای فتح الله زاده اهمیت داشت، این بود که در بازی شطرنج مدیرعاملی در استقلال، نقشی برای او قائل نشده اند. 

در واقع خلیل زاده و موسوی، با تحولاتی که در این یک ماه گذشته اتفاق افتاده، برای مدیرعاملی و ریاست هیات مدیره، بخت به مراتب بیشتری نسبت به فتح الله زاده دارند و حاجی استقلالی ها در بهترین حالت، فقط می تواند یک عضو هیات مدیره باشد. این نقشی نیست که فتح الله زاده با سابقه سه بار مدیرعاملی در استقلال را راضی نگه دارد. 

* پایان یک دوره بی حاصل

فتح الله زاده آنقدر باهوش هست که سیر تحولات باشگاه استقلال را به خوبی پیش بینی کند و خوب می داند که در شرایط فعلی، شانسی برای مدیرعاملی ندارد. به همین دلیل است که ترجیح داد با یک پست اینستاگرامی استعفای خود را اعلام کند. استعفایی که خلیل زاده به کنایه گفت: «هنوز نامه رسمی آن به دست ما نرسیده است» 

فارغ از بحث هایی نظیر منع به کارگیری بازنشستگان و محدودیت هایی که برای فتح الله زاده وجود دارد، این استعفا، پایان کوتاه ترین و البته بی حاصل ترین حضور فتح الله زاده در استقلال بود. استعفایی که حتی در شبکه های اجتماعی هم سر و صدای زیادی به پا نکرد و در هیاهوی بردهای پرگل آسیایی استقلال گم شد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها