کد خبر : 37132

استقلال در فصل زمستانی نقل و انتقالات نتوانست بازیکن خارجی جدیدی جذب کند اما تلاش های این تیم برای جذب حداقل یک بازیکن خارجی دیگر ادامه یافت و سرانجام نیکولای بودروف بلغاری به استقلال ملحق شد.

به گزارش ورزش سه نیکولای بودروف تازه ترین بازیکنی است که به ایران آمده و به استقلال پیوسته است. این مدافع 33 ساله بلغاری سال ها در پست مدافع وسط بازی کرده ولی گاهی در دفاع راست هم به میدان رفته است. در ادامه... نکته از زندگی ورزشی بودروف را مرور می کنیم.

1- نیکولای بودروف عمده دوران فوتبالش را در بلغارستان گذرانده و برای سه تیم پیرین، لیتکس و زسکا صوفیه بیش از 300 بازی انجام داده. مهم ترین تجربه خارجی نیکولای، دو فصل حضور در فولام انگلیس است که با این تیم در چمپیون شیپ حضور داشت و 41 بار هم برای فولام به میدان رفت. بودروف مدتی هم به صورت قرضی به فوتبال دانمارک رفت.

2- بودروف در فولام، همبازی عادل شیحی هافبک اسبق آبی ها بود. البته این مدافع بلغاری در آن مقطع در این تیم لندنی فیکس بود اما شیحی یک نیمکت نشین دائمی بود. شیحی همان بازیکنی است که با شکایت از استقلال، پنجره نقل و انتقالاتی آبی ها را بست.

3- اولین بار لوتار ماتئوس پای بودروف را به تیم ملی باز کرد تا این مدافع 182 سانتی در 24 سالگی اولین بازی ملی اش را تجربه کند.

4- بودروف در مجموع 49 بار با پیراهن تیم ملی بلغارستان به زمین رفته. او آخرین بار در شکست 4-0 مقابل انگلیس 65 دقیقه بازی کرد.

5- دو گل ملی حاصل کار نیکولای بوده؛ یکی در سال 2014 به نروژ و دیگری در سال 2018 به قزاقستان که در این آخری، بلغارستان با گل دقیقه 94 بودروف بازی را با نتیجه 2-1 برد.

6- بودروف با اینکه قامت خیلی بلندی ندارد ولی در ضربات ایستگاهی به خط حمله می آید و در دوران فوتبالش تا به حال 14 گل زده.

7- زسکا با اینکه یکی از تیم های قدیمی و پرافتخار بلغارستان است اما در سه فصل گذشته مدام مربی عوض کرده و نیمکت ناپایداری داشته به طوری که در این مدت 6 مربی دائم و 2 مربی موقت داشته! مربیان قدیمی همگی به بودروف اعتماد داشتند اما با ورود میلوش کروسچیچ، بودروف نیمکت نشین شد و در نیم فصل اول امسال، در لیگ فقط 2 بار در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت.

8- نکته جالب اینکه بودروف با زنجیره دفاع 3 نفره که استقلال از آن استفاده می کند، بیگانه نیست و مدت ها در تیم زسکا صوفیه با همین روش بازی می کرد.

9- این مدافع یک رکورد جالب هم دارد؛ هیچ پنالتی را در دوران فوتبالش خراب نکرده. به یک دلیل ساده؛ او هیچ وقت پشت هیچ ضربه پنالتی قرار نگرفته که بخواهد تبدیل به گل کند یا خراب کند!

10- شماره محبوب بودروف شماره 5 است که در تیم ملی بلغارستان و زسکا صوفیه همین پیراهن را بر تن کرده. او در فولام شماره 6 می پوشید ولی در سال های گذشته شماره های 3، 4، 14، 27 و 33 را هم پوشیده.

11- این مدافع میانی هیچ وقت مصدومیت طولانی مدتی نداشته و بیشترین زمانی که به خاطر آسیب دیدگی پشت خط مانده، 2 ماه بوده.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها