کد خبر : 37054

باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ، مراتب اعتراض خود به اشتباهات داوری دیدار مقابل تراکتور را با ذکر مواردی اعلام و ابراز امیدواری کرد داوران در دیدار تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان بهترین عملکرد را داشته باشند.

به گزارش خبرورزشی، سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت: در پی فرافکنی‌ها باشگاه تراکتورسازی، باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ مراتب اعتراض خود را به اشتباهات داور در دیدار با تراکتور اعلام داشت. در این باره حسین قدوسی، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: برخی مسئولان تراکتورسازی در حالی که سرمربی این تیم در رفتاری منطقی و حرفه‌ای و اخلاق‌مدارانه به پرسپولیس و گل‌محمدی بابت بازی بهتر و برد تبریک گفت و اعلام داشت داوری مشکلی نداشته اتهاماتی را علیه ارکان فوتبال ایران طرح و بار دیگر در حالی که پرسپولیس متضرر شده با واژه‌هایی چون «دردانه های پایتخت» و جملات و ادعاهایی کاملاً کذب مثل «چرا ما باید به رغم سه قهرمانی پرسپولیس قربانی شویم» یا «در تبریز به پرسپولیس نازک‌تر از گل نگفتیم» ضمن توجیه ناکامی خود فضا را علیه پرسپولیس سنگین می‌کنند و مدعی شکایت از داور هم شده‌اند در حالی که طبق اظهارنظر کارشناسان در چند برنامه تلویزیونی متضرر نشده‌اند.

در نامه باشگاه پرسپولیس به این موارد از اشتباهات داور به‌ ضرر پرسپولیس اشاره شده است:

۱- عدم اخراج محمدرضا خانزاده به رغم لگد زدن به بیرانوند؛ به گفته کارشناسان این اقدام بازیکن تراکتور حداقل سه جلسه محرومیت دارد.

۲- رضا اسدی در حالی در دقیقه ۴۵ از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد که پیش از آن و در دقیقه ۲۵ بازی نیز با تکل از پشت خشن روی ترابی، مانع از ضدحمله خطرناک پرسپولیس شد؛ داور در واقع باید در دقیقه ۲۵ به اسدی کارت زرد اول را نشان می‌داد و در دقیقه ۴۵ این بازیکن را اخراج می‌کرد که این اتفاق نیفتاد!

۳- علیرضا بیرانوند در شرایطی به دلیل اتلاف وقت از داور کارت زرد گرفت که تعویضی توسط تیم تراکتور در حال انجام بود، این کارت زرد به شکلی غیرمنتظره به بیرانوند نشان داده شده و جای هیچ توجیهی ندارد. باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای جداگانه خواهان پاک شدن اخطار بیرانوند شده است.

۴- داور در این دیدار به برخی بازیکنان تیم تراکتور که اخطار دریافت کرده بودند به رغم اعتراض‌های تند و برخی اقدامات که منجر به ملتهب شدن سکوها و تحریک تماشاگران نیز می‌شد کارتی نداد در حالی که می‌توانست یکی دو بازیکن تک اخطاره تراکتور را اخراج کند.

۵- اخطارهای داده شده به مهدی ترابی و سیدجلال حسینی نیز بسیار سختگیرانه بود و داور می‌توانست به آنها کارت زرد نشان ندهد.

۶- در دو‌ سه صحنه داور با اعلام خطا یا تصمیمات دیگر، مانع از خلق موقعیت روی دروازه تیم تراکتور شد.

باشگاه پرسپولیس با توجه به اشتباهات تأثیرگذار در بازی‌های گذشته پرسپولیس مقابل رقبا، ابراز امیدواری کرده که داور بتواند با دقت بیشتر در دیدار پیش رو مقابل صنعت نفت آبادان قضاوت خوبی داشته باشد و تیم پرسپولیس بار دیگر متضرر نشود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها