خبرفوری :

کد خبر : 3679

جاده های مازندران از صبح امروز سه شنبه در حالی با بار ترافیکی غیر معمول رو به رو شده اند که هنوز ساعت کار اداری برای پیوند خوردن به تعطیلات سه روزه پایان هفته تمام نشده است.

به گزارش خودروتک، فرمانده پلیس راه مازندران پیش از ظهر امروز گفت که بر اساس تصاویر دوربین های کنترل ترافیک و گزارش ماموران راهور در محورهای استان، هم اکنون ترافیک در محور هراز، محدوده سه راهی لاسم، آب اسک تا گزنک و سه راهی چلاو در هر دو مسیر رفت و برگشت سنگین است .

سرهنگ محمدرضا قدمی افزود: تردد خودروها در مسیر محور کندوان محدوده ، بیلقان ، ساحلی، تونل تکاور ، پل زنگوله به سمت مازندران سنگین و در باقی نقاط پرحجم است. 

وی همچنین تردد خودرو ها در مسیر سوادکوه (فیروزکوه) در 2 مسیر رفت و برگشت را پرحجم توصیف کرد.

سرهنگ قدمی گفت که در محور کیاسر به سمنان و محورهای مواصلاتی به استان گلستان در شرق و گیلان در غرب هم ترافیک روان و پرحجم مشاهده می شود .

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به محدودیت ترافیکی تعطیلات رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام رضا(ع) در جاده استان، گفت: تردد در محور کندوان از ساعت 13 امروز به خاطر تعطیلی رحلت حضرت رسول اکرم (ص) از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع می شود و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 امروز هم از کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

قدمی با اعلام این که تردد کامیون و کامیونت از محور هزار به استثنای حاملین مواد سوختی، تا اطلاع بعدی ممنوع است، از رانندگان خواست برای تردد در تمامی محور های استان مازندران ، سرعت مطمئن را رعایت و به تابلوها و علائم نصب شده در مسیر توجه کنند .

فرمانده پلیس راه مازندران همچنین با اعلام این که رانندگان در صورت مشاهده ترافیک و راهبندان از تردد در شانه خاکی خود داری کنند، هشدار داد: در صورت مشاهده تخلفات حادثه ساز از سوی رانندگان ماجراجو ، همراه با اعمال جریمه نقدی ، خودرو آنان تا 72 ساعت توقیف و مهمان پلیس راه خواهد بود .

وی همچنین با اشاره به برفی و بارانی بودن جاده های مازندران برای روز های پیش رو، به همره داشتن وسایل زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و مقداری غذا در خودرو برای تردد از محورهای کوهستانی الزامی دانست.

مازندران بیش از 11 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که حدود چهار هزار کیلومتر آن محور اصلی است .

هراز ، سوادکوه و کندوان پرترافیک ترین محورهای مازندران هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

بیشتر