خبرفوری :

کد خبر : 3643

علیرضا سلیمی با اشاره به لزوم ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس پیش از بستن بودجه 98، گفت: براساس ماده 63 برنامه ششم توسعه دولت مکلف است لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه دهد درحالی که با گذشت 2 سال از شروع برنامه ششم توسعه دولت هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده است، در شرایطی که نابسامانی‌های اقتصادی روز به روز بر قیمت‌ کالاها می‌افزاید اجرای این نظام یکی از اصلی‌ترین مطالبات و خواسته‌های فرهنگیان است؛ به زعم بطحایی دریافتی معلمان با توجه به تورم لجام گسیخته تکافوی هزینه‌های آنها را ندارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از آیین نامه‌های نظام رتبه‌بندی معلمان تنظیم شده اما به دلیل کوتاهی برخی مسئولان تاکنون اجرایی نشده است، افزود: با بالا رفتن قیمت ارز ، شناور شدن حقوق فرهنگیان یکی از الزامات است اگر قیمت ارز شناور شده باید حقوق اقشار کم درآمد نظیر معلمان، کارگران و.... نیز شناور شود؛ در حال حاضر سیاست یک بام و دو هوا اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه علاوه بر اجرایی نشدن نظام رتبه بندی معلمان تبعیضی فاحش و آشکار میان دریافتی معلمان و سایر کارمندان دولت وجود دارد دولت باید حقوق کارمندان را سامان داده و با اجرای قانون همسان سازی اعتراضات را کاهش دهد.

اجرای طرح رتبه بندی اعتبارات خاص می خواهد

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه اجرای نظام رتبه بندی معلمان به اعتبارات خاصی نیاز دارد، اظهار کرد: درصورتی که دولت لایحه این نظام را در سال 97 نیز به مجلس ارسال کند علیرغم اینکه اعتبارات لازم در بودجه سنواتی برای این موضوع پیش بینی نشده اما می توان با اصلاحیه و متمم بودجه منابع مالی آن را تامین و در نتیجه آن در سال جاری نیز اجرایی کرد.

راهکار افزایش حقوق معلمان

مابه التفاوت قیمت ارز مبلغ کلانی نصیب دولت کرده است، دولت می‌تواند با ارائه اصلاحیه بودجه حقوق معلمان را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مابه التفاوت قیمت ارز مبلغ کلانی نصیب دولت کرده است، خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند با ارائه اصلاحیه بودجه حقوق معلمان را افزایش دهد.

سلیمی ادامه داد: دولت بایستی علاوه بر آنکه در بودجه 98 اعتبارت لازم برای اجرای نظام رتبه بندی را پیش بینی کند با ارائه اصلاحیه بودجه حقوق معلمان را متناسب با تورم افزایش دهد در حال حاضر وضعیت معیشتی فرهنگیان بسیار وخیم است و نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور نیروهای باکیفیت در آموزش و پرورش یکی از ضروریات است، خاطرنشان کرد: با اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان می‌توان انگیزه آنها را برای عملکرد بهتر افزایش داد از سوی دیگر این نظام برای نخبگان مشوقی می‌شود تا جذب آموزش و پرورش شوند؛ در حال حاضر نیروهای این وزارتخانه تلاش می‌کنند به سایر سازمان‌ها منتقل شوند تا بتوانند حقوق و مزایای مناسب به دست آورند./

ارسال نظر

بیشتر