کد خبر : 35917

کفاشیان به تازگی مصاجبه جالبی کرده بود که شاید بخش های از آن را بتوان به عنوان اسرار مگوی فوتبال ایران تلقی کرد.

به گزارش پارس فوتبال ، علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در این باره که آیا برای برداشتن کی‌روش از جایی به شما فشار می‌آوردند، گفت:چندین بار اتفاق افتاد که زنگ بزنند و بگویند کی‌روش را بردارید. او حمایت قوی از طرف دولت‌ها داشت و می‌گفتند او طرفدار دارد و خوب است. ما هم این را فهمیده بودیم و گاهی با او دعواهای ساختگی می‌کردیم. کی‌روش می‌گفت می‌خواهم بروم، می‌ترسیدند پول می‌دادند. از این نظر خیلی خوب بود، اما گودرزی (وزیر پیشین ورزش و جوانان) گفت کی‌روش باید برود!

علی کفاشیان در ادامه افزود:قبل از عید بود و ما با کی‌روش قرارداد بستیم. او هم پذیرفت و گفت می‌روم و مشکلی ندارم، اما زمانی که به سفر رفت و قرار شد قرارداد را فسخ کنیم، نظرش (گودرزی) برگشت و گفت حالا باشد!

کفاشیان درباره پیامکی که مبنی بر دلتنگی برای کی‌روش فرستاده بود، بیان کرد:ما دعوا کردیم و قهر بودیم. چند روز گذشت و خواستم از کی‌روش دلجویی کنم. نمی‌دانستم خانمش هم آمده است. برای او پیام زدم که دلم برایت تنگ شده، اما آن زمان موبایل دست خانمش بوده و گفته این چه کسی است که به تو چنین پیامی داده است! کی‌روش هم گفت خودت زنگ بزن ببین کیست! چند دقیقه بعد تلفنم زنگ خورد و گفتم بارک‌الله چه زود تماس گرفت. گوشی را برداشتم و دیدم یک خانم است که گفت شما؟ گفتم من کفاشیان هستم رئیس فدراسیون. او هم قطع کرد! فهمیدم خانمش شک کرده بود. بعدها به تهدید به کی‌روش می‌گفتم برایت «آی میس یو» می‌فرستم!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره دونالد ترامپ و معضلات رفتار او برای ایران گفت:او عقل درست و حسابی ندارد! مثلا در فوتبال ، الان به خاطر رفتار ترامپ خیلی چیزها دست فدراسیون نیست و مثل این می‌ماند که ما برای جایی که می‌خواهیم برویم، باید مسیر را دور بزنیم.

مثلاً پول کی‌روش را که می‌خواستیم حواله کنیم، به بانک مرکزی می‌دادیم. بانک مرکزی به چین می‌داد، چین به ترکیه، ترکیه به دبی و در همین مسیر، ۱۰ درصد کارمزد از این پول کم شد. در دبی هم هوشنگ مقدس پول را به کی‌روش داد و بعد هم که حساب او را بستند.

علی کفاشیان درباره وضعیت آندره‌آ استراماچونی گفت:او محبوب استقلالی ها شد.اما ما از همین جاها باید قدر کی‌روش را بدانیم. خدا شاهد است شش تا هشت ماه حقوق کی‌روش را نمی‌دادیم، اما می‌گفتیم این پول در مسیر گیر کرده و او قبول می‌کرد. کسی که درک نمی‌کند و با ما همراه نمی‌شود، بهتر است نباشد! استراماچونی آب زیرکاه بود. کی‌روش هم داد و حرفش را می‌زد، اما «رو» بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها