کد خبر : 35867

برنی ایبینی ایسی مشهور به «ایبینی» بازیکن نیجریه ای الاصل با ملیت استرالیایی، یکی از خریدهای احتمالی استقلال است.

به گزارش ورزش‌سه، او در کودکی از نیجریه به استرالیا مهاجرت کرده و فوتبالش را در همین کشور آغاز کرده است. در ادامه 11 نکته از دوران فوتبالی ایبینی را با هم مرور می کنیم:

1- ایبینی، 27 ساله با 187 سانتی متر، با هر دو پا به توپ ضربه می زند. در پست های وینگر راست، وینگر چپ و مهاجم نوک به زمین رفته ولی به طور تخصصی، وینگر راست بوده.

2- از میان بازیکنان فعلی استقلال، با شیخ دیاباته در تیم الامارات همبازی بوده. ایبینی و دیاباته در مجموع 5 بار با هم در ترکیب الامارات قرار گرفته اند که البته نتیجه فاجعه بوده؛ 4 شکست و یک مساوی!

3- او که سابقه بازی برای تیم های جوانان و امید استرالیا را دارد، در سال 2014 به فاصله چهار روز در 2 بازی دوستانه برای تیم ملی بزرگسالان به میدان می رود. ایبینی ابتدا در بازی با تیم ملی امارات که با نتیجه مساوی بدون گل تمام می شود، 77 دقیقه بازی می کند و در در شکست 1-0 مقابل قطر هم 27 دقیقه به میدان می رود. با همین دو بازی، پرونده بازی های ملی این بازیکن به پایان می رسد.

4- یکی از بدترین خاطره های دوران فوتبال ایبینی به 7 آگوست 2011 مربوط می شود که او در بازی تیم های زیر 20 سال اسپانیا و استرالیا به میدان رفت. در آن بازی اسپانیا که لوپتگی را روی نیمکت داشت، با ایسکو، کوکه و رودریگو با نتیجه سنگین 5-1 استرالیا را درهم کوبید. مربی جوانان استرالیا در آن بازی ائورلیو ویدمار بود که در دیدار به یادماندنی ایران-استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 برای کانگوروها بازی می کرد.

5- ایبینی بازیکن مورد علاقه گراهام آرنولد، مربی فعلی تیم ملی استرالیا بوده و در مجموع 122 بار در لیگ استرالیا توسط این مربی به کار گرفته شده. آرنولد یکی از مربیانی است که به فوتبال مدل انگلیسی و سانتر از جناحین شهرت دارد.

6- بزرگترین انتقال دوران ورزشی ایبینی برای او خیلی تلخ به پایان رسید. وقتی باشگاه کلوب بروژ این بازیکن را استخدام کرد، به نظر می رسید که مسیر پیشرفت در اروپا برای او باز شده اما یک مصدومیت شدید، یک سال این وینگر جوان را از فوتبال دور کرد. ایبینی بدون اینکه در بازی رسمی برای بروژ به زمین برود، ابتدا به سیدنی قرض داده شد و بعد از آن راهی تیم ونکوور در لیگ حرفه ای آمریکا شد.

7- ایبینی در استرالیا برای مدتی طولانی با مت رایان دروازه بان ملی پوش استرالیا و همبازی فعلی علیرضا جهانبخش در برایتون همبازی بوده. او با یک دروازه بان نام آشنای دیگر هم پیشینه ای طولانی دارد؛ لیام ردی، دروازه بانی که چند سال پیش به استقلال پیوست اما یک نیمکت نشینی دائمی بود!

8- ایبینی در بازی های رسمی فقط یک بار پنالتی زده و اتفاقا همان یک پنالتی را به گل تبدیل کرده. دروازه بانی که در این دوئل روبروی او بوده چه کسی بوده؟ لیام ردی!

9- او در سه تیم آخرش ونکوور، الامارات و جئونبوک موتورز، در هر فصل به طور میانگین یک گل زده که آمار قابل قبولی برای یک وینگر نیست.

10- برنی در طول دوران فوتبالش شماره های مختلفی را بر تن کرده. در سال های ابتدایی فوتبال شماره های20 و 14 و 9 هم پوشیده.  در اف ث سیدنی و کلوب بروژ پیراهن شماره 11 را بر تن می کرد. در ونکوور شماره های 23 و 7 را انتخاب کرده بود. در آخرین تیمش جئونبوک هم شماره 17 می پوشیده.

11- بالاترین قیمتی که ایبینی در دوران فوتبالش داشته 750  هزار یورو بوده، ولی درحال حاضر سایت ترانسفرمارکت ارزش او را 400 هزار دلار برآورد کرده.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها