کد خبر : 35776

پرسپولیس به لطف توپخانه صنعت نفت برابر سپاهان، صاحب عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر تا پایان هفته شانزدهم شد و علاوه بر آن صدر جدول را هم از دست نداد تا کماکان به عنوان شانس اول قهرمانی مطرح باشد.

به گزارش   خبرورزشی ، سرخپوشان در این فصل ۴ برد یک بر صفر دارند. این برد‌های اقتصادی به صدرنشینی آن‌ها کمک فراوانی کرده و نکته این برد‌ها نقش خط دفاع پرسپولیس است. خط دفاعی که با مقاومت برابر حملات حریف امتیازات لازم را برای تیم کالدرون حفظ کردند تا حالا سرمربی آرژانتینی در مسیر ادامه قهرمانی‌های برانکو قرار گیرد.

برانکو ۳ قهرمانی در لیگ برتر دارد و یک نایب‌قهرمانی که به دلیل تفاضل گل کمتر به قهرمانی تبدیل نشد. در آن فصل کسی از مهاجمان ایراد نگرفت، چون بهترین خط حمله لیگ برتر در اختیار پرسپولیس بود، اما خط دفاع سرخپوشان قهرمانی را از تیم برانکو گرفت تا سرمربی کروات پرسپولیس خط دفاعی‌اش را تقویت کند و بعد از آن با ثبت بهترین خط دفاع در ۳ فصل متوالی قهرمان لیگ برتر هم شود. نمایش قدرتمند دفاعی پرسپولیس در سومین قهرمانی متوالی تیم برانکو بی‌تأثیر نبود و آن‌ها بعد از استقلال صاحب دومین خط دفاع برتر لیگ بودند و به لطف دریافت کمتر از نیم‌گل در هر بازی قهرمانی در لیگ برتر را برای سومین بار متوالی جشن گرفتند.

بیایید نگاهی به دیگر قهرمانی‌های پرسپولیس در لیگ برتر بیندازیم. پرسپولیس لیگ اول زیر نظر علی پروین پنجمین خط دفاع لیگ برتر را داشت و با وجود دریافت ۲۳ گل قهرمان لیگ برتر شد. افشین قطبی هم بهترین خط دفاع لیگ را در اختیار نداشت و با سومین خط دفاع لیگ برتر و دریافت میانگین یک گل در هر بازی قهرمان شد.

رابطه قهرمانی و بهترین خط دفاع در پرسپولیس به نام برانکو ختم می‌شود و حالا میراث او با همان روند مشابه در مسیر قهرمانی دیگری قرار دارد. تاریخ پرسپولیس نشان می‌دهد داشتن بهترین خط دفاع برای قهرمانی الزام نیست. این سبک قهرمانی‌ها تخصصی برانکو بود و کالدرون هم یک‌جور‌هایی از روی دست سرمربی کروات سابق سرخپوشان تهرانی تقلب می‌کند.

با توجه به نتایج به دست آمده و تعداد گل‌های خورده تا به حال تیم کالدرون بهترین خط دفاع تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر را دارد و باید دید می‌تواند در پایان فصل این رکورد را ثبت کند یا خیر؟

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها