کد خبر : 35605

فصل نقل و انتقالات شروع شد و اسم‌ها یکی یکی برای استقلال و پرسپولیس ردیف می‌شوند. در این میان تکلیف نیمکت قرمز‌ها مشخص نیست، اما فرهاد مجیدی به نیمکت آبی‌ها رسیده و در حال تقویت تیم است.

به گزارش خبرورزشی، در روز‌های اخیر نام یکسری از بازیکنان مثل گوران یرکوویچ، محسن فروزان، الجبوری، بیت‌سعید، آندو و... برای حضور در استقلال مطرح شده، اما خبر‌های موثق از داخل باشگاه حکایت از آن دارد هیچ کدام از این بازیکنان در لیست فرهاد نیستند.

مجیدی در مرحله اول نام سه بازیکن ایرانی را به باشگاه داده است. او جلسه‌ای را با سه مدیر استقلال داشت؛ اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره و سرپرست باشگاه، موسوی عضو جدید هیئت مدیره و بهرام امیری مشاور خلیل‌زاده. در این جلسه فرهاد مجیدی نقشه راه را برای استقلال ترسیم کرد و توضیح داد سه بازیکن ایرانی می‌خواهد. او نام این سه بازیکن را مطرح کرد.

طبق شنیده‌های خبرورزشی این سه بازیکن مهدی ترکمان، امیرارسلان مطهری و آرمین سهرابیان هستند. البته ترکمان به سپاهان ملحق شد ولی پارس جنوبی با این مسئله مخالفت کرده و به همین دلیل مجیدی امیدوار است او به استقلال ملحق شود. باشگاه ذوب‌آهن هم هنوز با انتقال مطهری موافقت نکرده است. از سویی سایپا هم پای خود را در یک کفش کرده که رضایت آرمین سهرابیان را نمی‌دهد؛ بازیکنی که همین تابستان قبل مجبور به ترک استقلال شد. حالا آبی‌ها برای جذب او منت سایپا را می‌کشند. آرمان رمضانی هم از جمله بازیکنانی است که فرهاد مجیدی او را می‌خواست، اما سایپا با پاسخ قاطع منفی، آب پاکی را روی دست استقلالی‌ها ریخت. فرهاد فعلاً این سه نام را داده، اما اسامی دیگر را هم در نظر دارد. او به باشگاه گفته در صورتی که این بازیکنان جذب نشدند، لیست جدیدی را به باشگاه ارائه خواهد داد.

در همین حال بهرام امیری مشاور خلیل زاده هم در واکنش به اسامی مطرح شده، گفت: «ما برای بازیکنانی مثل تیموریان، فروزان، بیت‌سعید، برزای و... احترام قائل هستیم، اما این نفرات در لیست مجیدی نیستند.» همان سه نفری که گفته شد تا این لحظه در لیست فرهاد هستند.

مجیدی همچنین به باشگاه اعلام کرده تعدادی از جوانانی را که قرض داده‌اند، برگردانند. استقلال در تابستان امسال دست به این کار زد ولی فرهاد احساس می‌کند با توجه به اینکه لیست خالی است، تعدادی از آن‌ها به دردش می‌خورند.

پاتوسی هم هست

هر چند این مسئله در هفته گذشته منتشر شد و جدید نیست ولی فرهاد مجیدی همچنان روی خرید آیاندا پاتوسی تأکید دارد. او معتقد است این بازیکن می‌تواند در استقلال موفق شود، به همین دلیل از خلیل زاده خواسته تا اقدامات لازم را برای جذب پاتوسی انجام دهند. دیروز هم خبر رسید او در لیست خروجی بنی‌یاس امارات قرار گرفته، به همین دلیل مذاکرات با پاتوسی آغاز خواهد شد تا زمینه برای انتقال این بازیکن مهیا شود. البته تأکید وزارت ورزش به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این بوده تا می‌توانند از خرید بازیکنان خارجی اجتناب کنند ولی به هر حال اگر بازیکنی بتواند به آن‌ها کمک کند، می‌تواند مجوز ورود بگیرد. در این میان نام یک بازیکن دو ملیتی «استرالیایی - نیجریه ای» هم مطرح است که گفته می شود مذاکراتی برای به خدمت گرفتن او صورت گرفته است (اینجا بخوانید).

حساسیت مجیدی

فرهاد مجیدی برای جذب بازیکنان تنها به میل خود بسنده نمی‌کند. او از صالح مصطفوی آنالیزور تیم هم درخواست کرده تا بازیکنان مورد نظر را به طور کامل آنالیز کند. در واقع فرهاد فیلم عملکرد بازیکنان را در فصل جاری می‌بیند و بعد نظر نهایی درباره جذب بازیکنان می‌دهد.

قانون فرهاد؛ از هیچ دلالی بازیکن نمی گیریم

مجیدی برای جذب بازیکنان و همین‌طور مربیان خارجی قانون جدیدی گذاشته است. او اعلام کرده از هیچ دلالی بازیکن نمی‌گیرد. مجیدی حتی در تماسی که با بازیکنان داشته این نکته را به آن‌ها گوشزد کرده و گفته اگر می‌خواهید به استقلال ملحق شوید، باید مستقیماً با باشگاه وارد مذاکره شوید و قرارداد امضا کنید. باشگاه استقلال در سال‌های گذشته زیاد از این مسئله ضربه خورده است. مجیدی به باشگاه اعلام کرده حتی دو مربی خارجی هم که قرار است به استقلال ملحق شوند، هیچ واسطه‌ای ندارند و خود او به صورت مستقیم با این مربیان مذاکره کرده و قرارداد امضا می‌کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها