کد خبر : 35534

مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند با مذاکره و بدون جنجال دعوای حقوقی پرونده ویلموتس را به نتیجه برسانند و قصد شکایت از ویلموتس به فیفا را ندارند.

به گزارش میزان ، در هفته‌های اخیر شایعاتی غیر رسمی منتشر شده مبنی بر اینکه مارک ویلموتس به دنبال فسخ قرارداد خود با فدراسیون فوتبال با همکاری وکلای خود در تلاش است تا پول کل قرارداد سه ساله خود را از فوتبال ایران به عنوان غرامت دریافت کند.

البته در بهترین شرایط ویلموتس ۵۰ درصد مبلغ قراردادش را از فدراسیون با شکایت به فیفا خواهد گرفت. این در شرایطی است که مدیران فدراسیون فوتبال در این مدت در چند نوبت به این شایعات واکنش نشان دادند.

آن‌ها روی این مسئله تاکید داشته‌اند هر کدام از طرف‌ها طبق بند‌های قرارداد در هر بازه زمانی اقدام به فسخ یک طرفه کند باید پول سه ماه از قرارداد یک سال را به عنوان غرامت پرداخت کند. مدیران فوتبال ایران این موضوع را عنوان کرده‌اند قرار نیست خسارت چند میلیون دلاری به ویلموتس پرداخت کنند.

یکی از مدیران ارشد فوتبال ایران در گفتگویی جزئیاتی درباره چرایی این موضوع مطرح و با اشاره به گاف بزرگ ویلموتس بعد از فسخ قرارداد اظهار داشت: تا قبل از بازی تیم ملی ایران مقابل عراق به دلیل تحریم‌های ظالمانه بانکی فدراسیون هر چقدر تلاش کرد نتوانست پول ویلموتس را به حسابش واریز کند و این مربی با استناد به قوانین فیفا اقدام به فسخ قرارداد به صورت یک طرفه کرد.

وی افزود: اگر در همان مقطع شکایت را در فیفا پیگیری می‌کرد این احتمال وجود داشت که ما محکوم به پرداخت تمام مبلغ قرارداد به او شویم. ولی ویلموتس بعد از فسخ زمانی که پولش را دریافت کرد به اردوی تیم ملی ملحق شد و برای بازی با عراق روی نیمکت تیم ملی نشست. ضمن اینکه فدراسیون در آن مقطع حتی پول چند ماه دیگر از قرارداد را جلوتر به این مربی پرداخت که اسناد آن هم موجود است.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون همچنین با اشاره به قرارداد محکمی که با ویلموتس منعقد شده است گفت: برخی‌ها دوست دارند طوری القا کنند که قرارداد بدی با ویلموتس منعقد کرده‌ایم. اما در همین قرارداد درباره شریط خاص ایران به علت تحریم‌های ظالمانه آمریکا و مشکلاتی که در این زمینه ممکن است به وجود بیاید بندی گنجانده شده که اتفاقأ ویلموتس آن را قبول و امضا کرده است. البته این مربی هنوز هیچ شکایت رسمی به فیفا از فدراسیون نداشته است. به دلیل همین موضوعاتی که به آن اشاره کردیم باید گفت که حتی اگر ویلموتس بخواهد ادعای دریافت غرامت بیشتر از ایران داشته باشد، شانسی برای موفقیت ندارد.

یک اتفاق مهم دیگر درباره ویلموتس این است که مدیران فدراسیون در تلاش هستند حتی پول اضافه‌ای که به این مربی پرداخت کرده‌اند را هم از او پس بگیرند. در این رابطه یک تیم حقوقی بررسی‌های لازم را درباره مفاد قرارداد انجام داده و در مذاکرات انجام شده هم به او این مسئله را اعلام کرد‌ه‌اند باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورو پول اضافه‌ای که از فدراسیون فوتبال دریافت کرده را باید برگرداند.

مدیریت فدراسیون بر این عقیده است ویلموتس مربی‌ای بوده که به مفاد قرارداد خود پایبند نبوده و کنار آن هم مفاد قرارداد را نقض کرده است. از آنجایی هم که او خواهان فسخ قرارداد شده باید پول اضافه‌ای که از فدراسیون گرفته را برگرداند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با تائید این خبر به میزان اعلام کرد که در تلاش هستند با مذاکره و بدون جنجال و آغاز یک دعوای حقوقی این پرونده را به نتیجه برسانند و قصد شکایت از ویلموتس به فیفا را ندارند. با این وجود باید دید نتیجه این مذاکرات چه خواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها