کد خبر : 35465

کادر فنی استقلال درصدد است با وجود مهاجمان آماده ای مانند شیخ دیاباته و مهدی قائدی همچنان یک مهاجم دیگر را به خط حمله اش اضافه کند تا دنبال روی خواسته های استراماچونی باشد.

به گزارش مشرق – پس از انتخاب کادر فنی تیم استقلال از آخرین ساعات روز جمعه هفته گذشته خبری در رسانه های اروپایی به ویژه ترکیه ای، پیچید مبنی بر اینکه روبینیو ستاره برزیلی یکی از تیم های مطرح سوپرلیگ ترکیه مدنظر باشگاه استقلال است.

برای آشنایی بیشتر با این بازیکن مروری کوتاه بر کارنامه بازیگری اش خواهیم داشت تا بیش از پیش با این فوتبالیست سیه چرده آشنا شویم.

*در آستانه بازنشستگی!

"رابسون د سوزا" ملقب به "روبینیو" متولد برزیل و ۳۵ ساله است. قدی ۱۷۲ سانتی متری دارد و وزنش در حدود ۷۰ کیلوست. فوتبالیستی که کم کم باید خودش را برای بازنشستگی آماده کند.

*عضو باشگاه صدتایی ها!

این فوتبالیست برزیلی در رده ملی سابقه ای درخشان داشته و در کارنامه اش ۱۰۰ بازی و ۲۸ گل زده را ثبت کرده است. او نیز مانند بسیاری از ستاره های تاریخ فوتبال برزیل عضو باشگاه صدتایی هاست و چند سال به عنوان مرد سال آمریکای جنوبی انتخاب شده است.

*ذاتا مهاجم است!

روبینیو از اولین روزی که در اردوهای تیم های نوجوانان برزیل به عضویت تیم های پایه برزیل درآمد در پست مهاجم بازی کرده و همواره در این پست به میدان رفته است.

* ستاره تیمهای بزرگ!

این مهاجم گلزن فوتبالش را از یکی از باشگاه های مطرح برزیل استارت زد و به عضویت تیم سانتوس درآمد. سپس بلافاصله از سوی استعدادیاب های رئال مادرید کشف شده و به اسپانیا رفت. پس از ۳ فصل بازی برای رئال راهی آ ث میلان شده از آنجا به گوانگژو چین پیوست. "اتلتیکو مینیرو" تیم بعدی اش بود و از آنجا راهی ترکیه شد تا این سالها در دیار عثمانی توپ بزند.

*پیرِ گرانقمیت!

ارزش بالای این بازیکن به واسطه سوابق درخشانش موجب شده تا همچنان جزو بازیکنان گرانقمیت محسوب شود حتی با ۳۵ سال سن! او در ترانسفر مارکت ۷۵۰ هزار یورو ارزشگزاری شده است! چیزی در حدود ۹۰۰ هزار دلار! البته فی قیمتی که باشگاه استانبول باشاک شهیر برایش تعیین کرده ۲ میلیون یورست!

*قرارداد تا پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹!

روبینیو در حال حاضر عضو باشگاه باشاک شهیر ترکیه است و تا پایان فصل ۱۹-۲۰۲۰ با این تیم قرارداد دارد. در واقع اگر استقلال او را بخواهد باید پولی هم بابت رضایتنامه اش بپردازد! البته خودش گفته ۳ ماه است از تیم ترکیه ای حقوق نگرفته و می تواند یک طرفه فسخ کند!

*آذر ماه مصدوم شد!

این فوتبالیست در دسامبر ۲۰۱۹ یا آذر ماه گذشته به دلیل کشیدگی در ناحیه عضله اش حدود ۹ روز دور از تمرینات بود و البته ۳ دیدار تیمش را از دست داد.

*۸ ماه پیش گل زد!

آخرین گلی که این بازیکن در یک دیدار رسمی در فوتبال ترکیه زده به تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری برمی گردد. حدود ۸ ماه پیش و پس از آن در سوپرلیگ ترکیه گلی به ثمر نرسانده است.

*مهاجم کم کار!

ظاهرا سوپرلیگ ترکیه خیلی برای روبینیو آمد نداشته است. چون او دو فصل پیش وقتی عضو باشگاه سیواس اسپور بود در ۳۰ بازی ۱۲ گل زده است. در فصل قبل هم در باشاک شهیر در ۲۳ بازی تنها ۴ گل به ثمر رسانده است و در فصل جاری هم در ۷ بازی که برای تیمش به میدان رفته هنوز موفق به گلزنی نشده است!

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها