کد خبر : 35458

بالاخره اتفاقی که انتظار می‌رفت، رخ داد و ایرج عرب از جمع هیئت‌مدیره پرسپولیس کناره‌گیری کرد.

به گزارش  خبرورزشی، رفتن ایرج عرب از جمعه هیئت مدیره پرسپولیس امروز به صورت رسمی اعلام شد.

این استعفا، اما ماجرا‌های عجیبی در دل خود دارد.

۳ قهرمانی در ۸ ماه

عرب در روز ۲۰ آذر ۱۳۹۷ به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس از وزارت ورزش حکم گرفت و جانشین حمیدرضا گرشاسبی شد؛ مدیر محبوب هواداران. از همان روز‌های ابتدایی کار، عرب تحت فشار بود و بار‌ها در این مورد به صحبت پرداخت که حملات علیه او ناجوانمردانه است. با این حال او تا روز ۵ شهریور سال جاری مدیریت بر باشگاه را برعهده داشت و در این مدت حدود ۸ ماه توانست ۳ قهرمانی در لیگ برتر، جام‌حذفی و سوپرجام را تجربه کند.

از جدایی برانکو تا ساختن تیم جدید

کنار این جام‌ها، برانکو در زمان مدیریت عرب از پرسپولیس رفت تا او بدترین فشار ممکن روی صندلی مدیرعاملی باشگاه را تجربه کند. از شعار‌های یکپارچه هواداران مقابل دفتر باشگاه گرفته تا انواع و اقسام توهین‌ها در فضای مجازی. البته خودش هم تعلل کرد وگرنه می‌توانست برانکو را حفظ کند هرچند سرمربی کروات سرخپوشان مصاحبه‌های تندی علیه عرب انجام داد تا اوضاع را بدتر کند. در این مدت، عرب قرارداد بازیکنان را بست و یک تیم پرمهره را برای لیگ نوزدهم آماده کرد.

کالدرون خوب بود یا بد؟

مهم‌ترین اقدام عرب، جذب گابریل کالدرون برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس بود. سرمربی آرژانتینی که تیمش هنوز هم خوب و زیبا بازی نمی‌کند، اما با این حال، صدرنشین لیگ برتر است و نشانه‌هایی از پیشرفت در امتیازگیری طی پنج بازی گذشته لیگ را به نمایش گذاشت. کالدرون با قراردادی حدود ۸۰۰ هزار دلار به پرسپولیس اضافه شد یعنی تقریباً نصف قرارداد برانکو. حالا تیمش قهرمان نیم‌فصل است و خودش مشغول جنگ بزرگ با هیئت مدیره. هنوز هم معلوم نیست کالدرون انتخاب خوبی برای پرسپولیس بوده یا نه، چون سنگ محک رسیدن به پاسخ این سؤال، فقط کسب قهرمانی است؛ درست مثل برانکو!

عرب در محاق فشار و استرس

حالا حدود پنج ماه است که عرب از باشگاه رفته، اما هنوز فشار‌های زیادی را تحمل می‌کند و هر اتفاقی در پرسپولیس رخ می‌دهد، رد پایی از او و انتخاب‌هایش به چشم می‌آید. البته عده‌ای معتقدند در برخی مسائل از جمله پیشخور شدن پول اسپانسر یا بالا رفتن قیمت قرارداد برخی بازیکنان، خودش هم به نوعی تقصیر داشت. او مسئولیت فدراسیون دوومیدانی تا قبل انتخابات را عهده‌دار است، اما دیروز مشخص شد دنبال کنار رفتن از هیئت‌مدیره و جدایی از پرسپولیس است.

چرا باید علیه کالدرون باشد؟

آن‌طور که شنیدیم انتشار یک‌سری شایعات در فضای مجازی، مهم‌ترین دلیل عصبانیت عرب است. او که خودش با گابریل کالدرون عقد قرارداد کرده، به این موضوع متهم است که دشمن کالدرون بوده و نمی‌خواهد این مربی آرژانتینی به کارش در تهران ادامه دهد. عرب که از این موضوع شاکی است، دیروز در جلسه‌ای که در یک رستوران با اعضای هیئت مدیره داشت، تصمیم به جدایی گرفت. از داخل جلسه شنیدیم او به دنبال کسانی است که شایعه دشمنی اش با کالدرون را در فضای مجازی منتشر کرده و گسترش دادند. اتفاقاً عرب در جلسه بار دیگر به حمایت از انتخاب خود پرداخت و حتی این خبر به گوش‌مان رسید که باقی اعضا را به حمایت از کالدرون تشویق کرد، چون می‌دانست آن‌ها از مصاحبه این مربی خشمگین هستند و شانسی برای ادامه همکاری او نمی‌بینند.

جلسه‌ای که «شر» شد

جلسه مورد اشاره در یک رستوران برگزار شد. پنج عضو هیئت‌مدیره دور هم جمع شدند تا به یک هدف مشترک برسند؛ اینکه باید از کانال‌های تلگرامی و چند رسانه شکایت رسمی کنند تا دیگر کسی نتواند علیه آن‌ها مطالبی را منتشر کند. از این جلسه، عکسی منتشر شد و در فضای مجازی پیچید با این تیتر که هیئت مدیره، محمدحسن انصاری‌فرد را دور زده‌اند تا در غیاب او، با وکیل کالدرون جلسه‌ای داشته باشند، اما بعداً مشخص شد، چون جلسه کاری نبوده، هر جای دیگری می‌توانست برگزار شود. از سوی دیگر، انصاری‌فرد عضو هیئت‌مدیره نیست و عدم حضورش نباید عجیب باشد. همچنین فرد دیگری که در جلسه حاضر بود، «ر. ک» وکیل کالدرون نیست بلکه وکیلی است که برای شکایت «شخصی» اعضای هیئت‌مدیره در این جلسه حاضر شد. با این حال، عکس‌ها باعث شد جنجال بزرگی در فضای مجازی ساخته شود.

جنجال‌ساز در کوزه افتاد!

آخرین پرده از جلسه هیئت‌مدیره در رستوران «شاندیز گالریا» واقع در ولنجک هم در نوع خود جالب بود. افراد داخل جلسه بودند که به یکباره خبر رسید عکس حضور آن‌ها در این رستوران به کانال‌ها کشیده شده است. آن‌ها کارت ملی خود را در اختیار وکیل حاضر در جلسه قرار دادند تا از آن کانال‌ها شکایت شود. یکی از اعضا نیز توانست با استفاده از دوربین‌های مداربسته داخل رستوران، چهره فردی که عکس‌ها را ثبت و به فضای مجازی انتقال داده بود را شناسایی کنند. این فرد، اولین کسی است که از او شکایت خواهد شد!

عرب رفتنی شد

در نهایت اینکه عرب بعد از جلسه تصمیم خود را به اعضا گفت و اعلام کرد دیگر حاضر به همکاری با این شرایط نیست، چون او از رفتار مدیران باشگاه در قبال کالدرون شاکی و عصبانی است! دیروز تلاش کردیم با عرب صحبت کنیم، اما او فقط گفت: «شاید امروز اتفاقاتی رخ بدهد، بگذارید ببینیم چه می‌شود.» ولی یکی دیگر از افرادی که در جلسه حاضر بود به ما گفت: «عرب اعلام کرده دیگر با باشگاه همکاری نمی‌کند.»

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها