کد خبر : 35185

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی افزایش هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت: افزایش برخی خدمات علت این موضوع بود.

گودرز کریمی‌فر در گفت‌وگو با تسنیم درباره چرایی افزایش هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان آن هم در شرایطی که پیش از این عدم افزایش و باقی ماندن نرخ هزینه‌ها همانند سال گذشته اعلام شده بود، اظهار‌کرد: در مقایسه با ادوار گذشته پایین‌ترین افزایش قیمت را داشتیم آن هم در شرایطی که هزینه‌های بخش درمان و سلامت با تورم همراه بوده است.

وی افزود: هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان برای طرح "ب" 46 هزار تومان است در حالیکه این رقم سال گذشته 39 هزار تومان بود یعنی حدود هفت هزار تومان افزایش داشته است، این افزایش قیمت حداقلی در حالی است که افزایش خدمات بیمه‌ای را شاهد هستیم.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره دلایل افزایش هزینه بیمه تکمیلی گفت: در قرارداد جدید، 500 بیمارستان به مراکز طرف قرار داد بیمه تکمیلی فرهنگیان اضافه شده است که در نوع خود یک اقدام بی نظیر است و این افزایش مراکز طرف قرار‌داد  همگی از مراکز درمانی با تراز است.

کریمی‌فر بیان‌کرد: در قرارداد جدید تعهدات زایمان 100 درصد افزایش یافته است یعنی پرداخت هزینه زایمان از 1 میلیون و 500 هزار تومان به 3 میلیون تومان افرایش یافته است.

وی افزود: نکته دوم، پرداخت هزینه آمبولانس است که از 200 هزار تومان به 400 هزار تومان (معادل 100 درصد ) افرایش یافته، نکته سوم هزینه عیوب انکساری چشم است که از 400 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش یافته و نکته چهارم این است که پرداخت خسارت در قرار داد جدید بصورت آنلاین و بدون تاخیر انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مطرح‌کرد: سال‌های گذشته افزایش هزینه‌ها بدون افزایش آپشن خدمات انجام می‌شد.

به گزارش تسنیم، پیش از این کریمی‌فر گفته بود، امسال قرارداد جدید با همان تعهدات بدون سقف برای فرهنگیان شاغل انجام می‌شود و یک ریال افزایش تعرفه و سرانه نخواهیم داشت و قیمت همانند سال گذشته است. سال گذشته تعرفه بیمه تکمیلی فرهنگیان 39هزار تومان بود، امسال نیز با همین رقم قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان را با شرکت آتیه‌سازان تمدید کردیم.

اما هم‌اکنون با انتشار جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان مشخص شد که هزینه‌ها با افزایش همراه است، در قرار‌داد جدید بیمه تکمیلی برای سال 99، همچنان دو طرح "الف" و "ب" پیش بینی شده است اما حق بیمه طرح "الف"  برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و افراد تحت تکفل آنها 75 هزار تومان است.

حق بیمه ماهیانه طرح "ب"  برای کارکنان رسمی و پیمانی 46 هزار تومان و حق بیمه طرح "ب" برای هر نفر از کارکنان قراردادی 49 هزار تومان است؛ البته مدیرکل تعاون و پشتیبانی علت این افزایش قیمت را افزایش خدمات‌دهی اعلام کرد.

قابل ذکر است، بیمه تکمیلی فرهنگیان سال گذشته دارای دو طرح الف و ب بود.نرخ حق بیمه در طرح اول 685هزار و 902 ریال و نرخ حق بیمه در طرح دوم نیز برای کارمندان رسمی مبلغ 390هزار ریال و برای کارمندان قراردادی مبلغ 490هزار ریال و برای افراد تحت تکفل از جمله والدین و همسران 590هزار ریال به ازای هر نفر  بود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها