کد خبر : 35093

هنرپیشه پیشکسوت سینما گفت: کالدرون اگر جای برانکو بود حاضر می‌شد پرسپولیس رده سیزدهمی را تحویل بگیرد؟ شاید برخی‌ها خوش‌شان نیاید، اما کالدرون و پرسپولیس هنوز مدیون برانکو هستند.

به گزارش خبر ورزشی ، سعید راد که یکی از مشهورترین هواداران پرسپولیس محسوب می‌شود پس از پایان بازی این تیم برابر نساجی مازندران ضمن انتقاد از گابریل کالدرون او را یک فرد بی‌تربیت خواند! این مصاحبه هنرپیشه پیشکسوت کشورمان ما را بر آن داشت که با سعید راد تماس بگیریم.

سعید راد را ما می‌شناسیم و می‌دانیم بسیار انسان مبادی آداب و جنتلمنی هستید. چه شد که کالدرون را بی‌تربیت خواندید؟

سعید راد گفت:دلیل ناراحتی من، عرق ملی بود. دوست ندارم کسی به ایران و ایرانی نگاه از بالا به پایین داشته باشد. من می‌پرسم چرا کالدرون پس از ۴ باخت از این حرف‌ها نمی‌زد؟ مگر قسط اولش را نگرفت؟ یا اینکه قبل از عقد قرارداد با پرسپولیس از مشکلات کشورمان ناشی از تحریم‌ها خبر نداشت؟

به هر حال او به عنوان یک خارجی حق دارد دستمزدش را بخواهد. حق ندارد؟

سعید راد گفت:او بخشی از پولش را گرفته و تا دلار آخرش را هم می‌گیرد، شک نکنید! حرف من این است که در دو، سه سال گذشته و پس از اخراج از القطر کجا بوده است؟ او می‌خواهد ادای استراماچونی را درآورد و بعد از آن که تیمش صدرنشین شد مشابه همان حرف‌های سرمربی ایتالیایی را زد و از ایران رفت! البته بسیاری از کارشناسان تأیید می‌کنند استراماچونی به مراتب مربی‌تر از کالدرون است.

برخی‌ها معتقدند شما به خاطر نوه تان آدام همتی این حرف را زدید.

سعید راد گفت:اصلاً و ابداً ربطی به آدام ندارد. او یک فوتبالیست حرفه‌ای است و طوری تربیت شده که هرگز علیه بزرگترش حرفی نمی‌زند و فقط سرمربی خود را تأیید می‌کند. من سعید راد هستم. از سال ۴۸ طرفدار پرسپولیسم و بار‌ها و بار‌ها همه می‌دانند به عشق پرسپولیس فیلمبرداری فیلم‌هایم را تعطیل کرده‌ام که بازی تیم محبوبم را از نزدیک ببینم. من توی رختکن علی پروین‌ها گریه کردم و اشک ریختم. با مرحوم همایون بهزادی و مهندس حسین کلانی بزرگ شدم. حالا می‌بینم یک آرژانتینی بیکار به ایران آمده و تیمی آماده و سرحال را تحویل گرفته و به همه ما توهین می‌کند.

شاید هم، چون رفیق برانکو هستید…

سعید راد گفت:نه! برانکو جنتلمن است. او تیم سیزدهم را تحویل گرفت. کالدرون اگر جای برانکو بود حاضر می‌شد پرسپولیس رده سیزدهمی را تحویل بگیرد؟ شاید برخی‌ها خوش‌شان نیاید، اما کالدرون و پرسپولیس هنوز مدیون برانکو هستند. هنوز با داشته‌های همان تیم بازی می‌کند. من از شما می‌پرسم تاکتیک این پرسپولیس چیست؟

 

نمی‌شود بدون تاکتیک برد. البته قبول داریم تیم برانکو سرحال‌تر و بانشاط‌تر بود.

سعید راد گفت:تاکتیکی‌تر هم بود. در تیم کالدرون کار‌های ترکیبی یا گروهی دیده نمی‌شود. هرچه حاصل شده روی خلاقیت فردی ستاره‌هایی مثل وحید امیری، مهدی ترابی، علیپور در حمله، نوراللهی، بشار و… در خط میانی یا سیدجلال، شجاع و بیرانوند بوده است. در واقع کالدرون هنوز نان تیم برانکو را می‌خورد.

 

به هر حال کنار هم قرار دادن این ستاره‌ها هم کار آسانی نیست. هست؟ البته با حرف شما تا حدودی موافقم، چون پرسپولیس برد‌های خفیف و دقیقه نودی دارد که…

سعید راد گفت:همین بازی با نساجی؛ شما بگویید انصافاً تیم سرتر پرسپولیس بود؟ (خودش جواب می‌دهد) جلوی نساجی شانس آوردیم مهاجمان این تیم کم‌تجربه بودند. رضا مهاجری تیم خوبی ساخته که می‌توانست حتی برنده شود. امیر قلعه‌نویی و مهدی تارتار که مربی ایرانی هستند، موفق شدند در آزادی همین کالدرون را شکست بدهند. جمعه، اما پرسپولیس برد و همه ما خوشحال شدیم، اما درک نکردم چرا با شخصیت سیدجلال حسینی بازی کرد؟ چرا باید سیدجلال دقیقه ۸۴ به زمین برود؟ چرا با شخصیت علیرضا بیرانوند بهترین گلر ایران و آسیا بازی می‌کند؟ چرا باید بگوید مدیریت پرسپولیس دروغگوست؟ من در یک کلام می‌گویم برخی افراد سمپات هستند و برخی دیگر آنتی‌پات و کالدرون در دسته دوم جای می‌گیرد!

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها