کد خبر : 35076

دروازه‌بان نساجی مازندران به خبرورزشی گفت: پرسپولیس جزو خانواده من است. هوادارانش برای من سنگ‌تمام گذاشتند و جا دارد از همه آنان تشکر کنم.

به گزارش خبرورزشی، جمعه گذشته روز خاصی برای دروازه‌بانی بود که هنوز خیلی‌ها واکنش‌های او برابر تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به‌خاطر دارند.
 
صحبت از علیرضا حقیقی است. گلری که در اواسط نیم‌فصل اول و با قبول پیشنهاد نساجی مازندران پیراهن شماره ۸۸ این تیم را پوشید.
 
او در دیداری خاص برابر تیم سابق خود به میدان رفت و در چند نوبت با واکنش‌های خوبش جلوی گلزنی پرسپولیسی‌ها را گرفت. روی گلی هم که خورد مقصر نبود. دروازه‌بان نساجی پیش از شروع بازی و در زمان گرم کردن به شدت مورد توجه هواداران پرسپولیس قرار گرفت و تشویق شد.
 
حقیقی پیش از شروع بازی نیز با حضور در نیمکت پرسپولیس با استقبال ویژه پیروانی و کریم باقری همراه شد و همه و همه این‌ها بهانه‌ای شد برای گپ و گفت نیمروزی با علیرضا حقیقی‌...
 

خیلی‌ها معتقدند نساجی مازندران بازی خوبی برابر پرسپولیس آن‌هم در استادیوم آزادی انجام داد. نظری نداری؟

این بازی ما پخش مستقیم سراسری شد و همه دیدند، اما کارشناسان و اهالی رسانه تأیید می‌کنند نساجی مازندران در همه بازی‌های قبلی خود همین‌طور هجومی و تماشاگرپسند ظاهر شده است. ما در بازی‌های گذشته برابر تیم‌های مدعی استقلال، سپاهان و شهرخودرو هم نشان دادیم از اسم تیم‌ها نمی‌ترسیم و به قول معروف جلوی دروازه نساجی اتوبوس پارک نمی‌کنیم.

ولی این شکل بازی کردن زیبا و تهاجمی رضا مهاجری خیلی ریسکی است. این‌طور نیست؟

بله، بازی هجومی ما تبعات هم دارد. طبیعی است در فاز تهاجمی اگر نتوانیم گل بزنیم در ضد‌حمله با مشکل مواجه خواهیم شد، اما همین که تماشاگران و هواداران نساجی راضی هستند کافی است.

اگر تیم نساجی اتوبوسی دفاع می‌کرد برای تو به‌عنوان گلر بهتر نبود؟

من هم مثل هواداران از بازی زیبا و هجومی لذت می‌برم. دوست هم دارم تیمم برنده شود، اما در تیم‌های پرطرفدار فوتبال دفاعی ارائه کردن سخت است. البته حرف شما را قبول دارم، چون وقتی تیمی دفاعی بازی کند کار دروازه‌بان آن تیم به‌مراتب راحت‌تر می‌شود. عکس آن هم صدق می‌کند تیمی که هجومی بازی کند روی خط دفاع و گلر فشار زیادی وارد می‌شود.

بعد از مدت‌ها به استادیوم آزادی برگشتی و بازی کردی. چه احساسی داشتی؟

بعد از بازی هم گفتم یک روز رؤیایی برای من رقم خورد. بعد از مدت‌ها به استادیوم آزادی برگشتم و جلوی تیمی بازی کردم که از بچگی به عضویت آن درآمده بودم. پرسپولیس جزو خانواده من است. هوادارانش برای من سنگ‌تمام گذاشتند و جا دارد از همه آنان تشکر کنم. ضمن آنکه طرفداران بامعرفت نساجی هم مثل همیشه مشوق و حامی من بودند و با تشویق‌های خود علیرضا حقیقی را دلگرم کردند. دست تک‌تک این عزیزان را می‌فشارم.

حقیقی: بنویسید علیرضا حقیقی برگشته استدر دو، سه نوبت هم واکنش‌های خوبی داشتی و حتی دو بار تک‌به‌تک توپ مهاجمان پرسپولیس را گرفتی. توضیح می‌دهی؟

به نظرم همه بچه‌های تیم خوب بودند. ما نیمه دوم و پس از ۱۰ نفره شدن پرسپولیس این شانس را داشتیم که حتی برنده بازی شویم ولی بی‌دقتی و کمی بدشانسی جلوی این اتفاق بزرگ را گرفت تا همه ما شرمنده هواداران نساجی شویم. هوادارانی که از مازندران تا تهران و استادیوم آزادی آمدند و یکصدا تا پایان بازی و حتی پس از باخت ما را تشویق کردند. این طرفداران فهیم و بامعرفت لایق بهترین‌ها هستند.

الان با کسب ۱۶ امتیاز در رده دهم لیگ برتر ایستاده اید. برای نیم‌فصل دوم چه برنامه‌ای دارید؟

برنامه را که باید کادر فنی بدهند، اما به نظرم تیم ما نیاز به تقویت دارد. همچنین ما در نیم‌فصل دوم حق اشتباه نداریم و باید حداکثر امتیازات را جمع کنیم. ان‌شا‌ءا... با تیمی پرنشاط‌تر باعث خوشحالی هواداران پرشمار خود خواهیم شد.

البته شما در بازی با پرسپولیس همه بازیکنان خود را هم در اختیار نداشتید؟

بله، علی شجاعی و رضا دهقانی که همراه تیم امید بودند و چند بازیکن دیگر ما هم قرارداد خود را فسخ کرده‌اند. دست آقای مهاجری خالی بود ولی با این وجود بازیکنان نساجی با همه توان بازی کردند و نمایش خوبی به اجرا گذاشتند. با این حال برای این باخت بهانه نمی‌گیریم. به نظرم ما می‌توانستیم حتی این بازی را ببریم، اما باختیم. نباید زانوی غم بغل بگیریم و شکست به پرسپولیس را در رختکن جا گذاشتیم، چون بازی‌های سختی پیش روی ماست.

احسان قهاری، دفاع راست جوان شما، عملکرد خوبی داشت. در این رابطه هم توضیح می‌دهی؟

استان مازندران و شهر قائمشهر سرشار از استعداد است. احسان قهاری که باعث اخراج محسن ربیع‌خواه شد یکی از همین جوان هاست و امیدوارم دچار غرور نشده و همین روند را ادامه دهد.

علیرضا حقیقی دقیقاً چند ساله است؟

دقیقاً ۳۱ ساله هستم. چطور مگه؟

تو در جام جهانی ۲۰۱۴ نمایش خیلی خوبی داشتی، اما جام جهانی ۲۰۱۸ را از دست دادی. آیا هنوز هم به بازی در جام جهانی فکر می‌کنی؟

چراکه نه؟ من حداقل دو جام جهانی پیش‌رو دارم، چون در فوتبال سن و سال دروازه‌بانی بالاتر است و حتی می‌توان تا ۴۰ سالگی گلری کرد. می‌توانم باز هم به سطح اول برگردم و حتی معتقدم برگشته‌ام. من نساجی مازندران را با دید باز انتخاب کردم و همین‌جا به شما می‌گویم هنوز اهداف بزرگی دارم.

حقیقی: بنویسید علیرضا حقیقی برگشته استبعد از بازی با نساجی مازندران، بازیکنان پرسپولیس حرف خاصی به تو نزدند؟

از میان بازیکنان فعلی پرسپولیس فقط با سیدجلال همبازی بودم. البته با برخی ملی‌پوشان این تیم هم که در تیم ملی همبازی من بودند، خوش‌و‌بش کردیم.

خودت از عملکردت راضی بودی؟ از ۲۰ نمره به خودت چند می‌دهی؟

همین که هواداران و کادر فنی راضی بودند برایم کافی است. عادت هم ندارم به خودم نمره بدهم. توقع من از خودم خیلی زیاد است و گفتم اهداف بزرگی در سر دارم.

شاید تیتر این مصاحبه این باشد که «علیرضا حقیقی آرام آرام برمی‌گردد»، نظرت چیست؟

بنویسید علیرضا حقیقی برگشته است. متأسفانه وقتی تیمی می‌بازد همه‌چیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد، اما من برگشته‌ام. از نساجی هم شروع کرده و قدم‌ها را یکی پس از دیگری برداشته‌ام و نیم‌فصل دوم هم می‌خواهم بهترین نمایش را در نساجی مازندران داشته باشم.

راستی داشت یادمان می‌رفت. از مهدی ترابی آماده‌ترین بازیکن پرسپولیس و شاید هم لیگ برتر ما، یک شوت ناگهانی و خطرناک گرفتی که به اغلب گلر‌های اسمی لیگ برترمان گل زده است. ضربات و شوت‌های مهدی ترابی را آنالیز کرده بودی؟

کادر فنی ما و آنالیزور تیم خیلی زحمت می‌کشند و پرسپولیس را هم خوب آنالیز کردند، اما در مورد مهدی ترابی که در این هفته‌ها عملکرد خوبی داشته همه‌چیز در یک لحظه اتفاق افتاد. به قول فوتبالی‌ها دستش را خواندم و خدا را شکر موفق به مهار شوت او شدم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها