کد خبر : 35032

آخرین خبر در مورد استقلال، تغییر رویکرد تصمیم سازان این باشگاه نسبت به استراماچونی و رفتن به سمت راضی کردن او برای بازگشت به ایران است.

به گزارش مهر، فرایند همه اتفاقات روزهای اخیر استقلال، تغییر رویکرد مجموعه تصمیم سازان در این باشگاه در سیاست شأن نسبت به استراماچونی و اقدام در جهت راضی کردن او نسبت به بازگشت به این تیم است. اما این که چه اتفاقاتی در روزهای گذشته افتاد که وضعیت به این سمت و سو پیش رفت.

استعفای شبانه فتح الله زاده

موافق ترین عضو هیأت مدیره استقلال برای بازگشت استراماچونی، علی فتح الله زاده جدیدترین عضو این مجموعه بود. در این هیأت مدیره به جز فتح الله زاده، دو رأی کاملاً منفی و دو رأی نه خیلی مثبت و نه خیلی منفی برای بازگشت استراماچونی وجود داشت و در نهایت تصمیم بر آن شد تا فرهاد مجیدی سرمربی استقلال باشد. این اتفاقات که بر خلاف نظر و پیشنهاد فتح الله زاده به وقوع پیوست، یکی از اصلی ترین دلایل استعفای شبانه وی از هیأت مدیره آبی‌ها بود که چهارشنبه شب اتفاق افتاد.

توافق با مجیدی و دریافت لیست

هیأت مدیره با مجیدی مذاکره و توافق می‌کند و حتی مجیدی لیست دستیاران و بازیکنان مورد نیازش را هم می‌دهد. در لیست دستیاران مجیدی نام‌هایی چون مجید نامجو مطلق، پیروز قربانی، فرشاد ماجدی، بهزاد غلامپور و یک بدنساز اسپانیایی به چشم می‌خورد و در لیست بازیکنان مورد نیازش بهنام برزای، محمد طیبی و ارسلان مطهری آشنا ترین نام‌های موجود هستند. حتی لیست خروجی استقلال هم مشخص شده بود.

و ناگهان اسکوچیچ

فشار هواداران در فضای مجازی و مخالفت با مربیگری فرهاد مجیدی باعث شد تا هیأت مدیره برای برداشتن فشار از روی مجیدی نام اسکوچیچ، سرمربی تیم صنعت نفت آبادان را هم به عنوان یک گزینه مطرح کند که این موضوع خیلی زود با واکنش خود اسکوچیچ و مخالفت وی مواجه شد.

پیام خطیر و انصراف مجیدی

فشار بر مجیدی و باشگاه وقتی به اوج خود رسید که علی خطیر در فضای مجازی علاقه مجدد استراماچونی به بازگشت را فاش کرد و بعد از آن بود که مجیدی بهترین تصمیم را گرفت و با انصراف از هدایت استقلال، مانع از فروپاشی هرچه بیشتر محبوبیتش نزد هواداران استقلال شد.

حرکت سه جانبه استقلال

بعد از اعلام آمادگی دوباره استراماچونی برای بازگشت به جمع آبی‌ها، علی فتح الله زاده با یکی از دانشجویان ایرانی که در مقطع دکترای رشته شیمی در فرانسه تحصیل می‌کند و ارتباط خوبی با یکی از وکلای استراماچونی داشت و از اقوام نزدیک یکی از پیشکسوتان استقلال است تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد با وکیل استرا صحبت کند.

به موازات همین موضوع، فتح الله زاده و خلیل زاده از رحمان رضایی که از دوستان نزدیک استراماچونی و مدیر برنامه اصلی وی می‌باشد می‌خواهند به موضوع ورود کرده و باب مذاکره دوباره را باز کند.

استقلالی‌ها به این اکتفا نمی‌کنند و این بار اسماعیل خلیل زاده رئیس هیأت مدیره از آخرین برگ برنده که شاید برنده‌ترین تیغ آنها باشد استفاده کرده و از علی خطیر که رابطه نزدیکی با خود استراماچونی داشته استمداد طلبیده و حتی گفته می‌شود به او در این زمینه اختیار تام می‌دهند.

احتمال بازگشت استراماچونی قوت گرفت

مذاکرات نماینده استقلالی‌ها با وکیل، مدیر برنامه و خود استراماچونی در سه جبهه متفاوت به اینجا می‌رسد که یکشنبه شب نشستی مهم بین طرفین در دوحه برگزار شود تا مذاکرات به صورت رو در رو صورت گیرد. مذاکراتی که حالا استقلالی‌ها بسیار امیدوارند حاصل آن مثبت بوده و منجر به بازگشت استراماچونی به تهران شود.

برخی شواهد نشان از رضایت طرفین ماجرا برای حل و فصل این موضوع دارد و هیچ بعید نیست فرایند مذاکرات یکشنبه در دوحه، بازگشت سرمربی این تیم باشد تا آغاز دور جدید تمرینات آنها با خود استراماچونی باشد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها