کد خبر : 32950

داور بین المللی فوتبال ایران که این روزها در استرالیا قضاوت می‌کند گفت: بازیکنان ما باید خویشتندار باشند و به داور احترام بگذارند و این را قبول کنند که داور هم انسان است و اشتباه می کند و قصد و غرضی وجود ندارد.

به گزارش خبرورزشی، علیرضا فغانی که این روزها به استرالیا مهاجرت کرده و در لیگ این کشور قضاوت می کند، در مصاحبه با یک شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان درباره شرایط زندگی‌‌اش در این کشور گفت: «با توجه به اینکه در داوری به آن چیزهایی که می‌خواستم دست پیدا کردم، از نظر خانوادگی مدنظرم این بود که به خاطر فرزندانم، استرالیا را انتخاب کنم و بعد از جام جهانی موفق شدم ویزای استرالیا را بگیرم و خوشبختانه شرایط پس از یک سال فراهم شد که به این کشور مهاجرت کنیم. در جلسه‌ای که با مسئولین فدراسیون داشتیم، قرار شد در بحث بین‌المللی با نام ایران حضور داشته باشم. قبلا هم گفتم که اگر بچه‌های جوان تر در داوری بودند و کاندیدای جام جهانی می‌شدند حتما این کار را کنار می‌گذاشتم اما با توجه به اینکه از دوستان کسی کاندیدای جام جهانی قرار نگرفت، با جلساتی که با مسئولین فدراسیون و کمک داورها داشتیم، قرار شد که تا بعد از جام جهانی قطر کار را ادامه دهیم.»

فغانی در ادامه درباره تفاوت لیگ ایران و استرالیا به ایران اینترنشنال گفت: «لیگ ایران، استرالیا، کره‌جنوبی و چند کشور عربی، جزو لیگ ها تراز اول آسیا هستند و از نظر کیفیت فوتبالی، شاید کیفیت فوتبال ما بالاتر باشد اما از نظر برنامه‌ریزی و شکل برگزاری، شبیه لیگ قهرمانان آسیاست. فرق دیگری که آنها با ما دارند این است که در استرالیا، دو سال است که از کمک داور ویدئویی استفاده می شود و فکر می‌کنم بازخورد خوبی هم داشته است.»

او درباره اعتراض بازیکنان ایرانی در بازی های بین‌المللی گفت: «در جام جهانی هم تیم ما زیاد اعتراض می‌کرد و در کلاس‌هایی که برای بازیکنان قبل و بعد از جام جهانی داشتیم این مسائل مطرح شد و دیدید در جام ملت‌ها این موضوع دوباره اتفاق افتاد. به نظرم من تمام این مسائل را سرمربی تیم ملی می‌تواند تحت پوشش قرار دهد، در زمان مربی قبل آقای کی‌روش خودش شخصیتی پرخاشگر و معترض داشت و این روحیه جنگندگی را به بچه ها انتقال داده بود. در بحث تیم ملی کنونی هم آقای ویلموتس با توجه به مشکلاتی که بود حضور کمرنگی داشتند ولی می توانند تاثیر مهمی داشته باشند تا بازیکنان عصبی نباشند و خودشان را کنترل کنند. در بازی مهم با عراق هم دیدید که مسعود شجاعی دو کارت گرفت و آن شرایط را به وجود آورد. بازیکنان ما باید خویشتندار باشند مقابل داور و احترام بگذارند و این را قبول کنند که داور هم انسان است و اشتباه می‌کند و قصد و غرضی وجود ندارد. تیم ما باید آنقدر قوی باشد تا چنین مسائلی در نتایج تیم ملی تاثیر نداشته باشد.»

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها