کد خبر : 32865

ویلموتس همان مربی فوق‌العاده و جانشین بر حق کی‌روش بود که با مربیان تیم های لیگ برتری تعامل داشت و در نشست های مشترک شرکت می‌کرد؛ گویی به او دیکته شده بود هر راهی که پیشتر کی‌روش رفته، خطا بود و او باید همه راه‌های نرفته‌اش را تصحیح کند.

به گزارش خبرورزشی، شرکت در چند مجلس ختم، پیاده روی در پل طبیعت و چند روز نشست و برخاست با مدیران فدراسیون فوتبال نشانه معرفت نبوده، نیست و نخواهد بود.

آن مربی با اخلاق و با معرفت که فدراسیون فوتبال به عنوان نمونه‌ای بی‌بدیل از او یاد می کرد، ۲ بازی را به صورت متوالی به تیم‌های عربی باخت، صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ را به مخاطره انداخت؛ از همه بدتر به جای این که در تهران سر کار خود حاضر شود و بابت این نتایج مفتضحانه توضیح بدهد دوباره راهی خانه و کاشانه‌اش شد و تماس‌های فدراسیون فوتبال را بی‌جواب گذاشت!

این همان مربی فوق‌العاده و جانشین بر حق کی‌روش بود که با مربیان تیم‌های لیگ برتری تعامل داشت و در نشست‌های مشترک شرکت می‌کرد؛ گویی به او دیکته شده بود هر راهی که پیشتر کی‌روش رفته، خطا بود و او باید همه راه‌های نرفته‌اش را تصحیح کند.

این همان مربی هجومی مورد علاقه بعضی‌ها بود که به کامبوج ده‌ها گل زد و ورزشگاه آزادی غرق در نور و شادی شد! حالا کار به جایی رسیده که برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دست به دامن مربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان شده‌اند و برانکو تبدیل به فرشته نجات شده تا مسیر تیم ملی تغییر پیدا کند!

فاجعه بارتر از همه اما گلاویز شدن برانکو با سرمربی قبلی در عرصه فوتبال ملی بود؛ در واقع این بار حتی تمام بداخلاقی‌های گذشته را دور زده‌ایم، بلکه به «مقصد» که همان جام جهانی است برسیم! جام جهانی؛ دوباره می‌گوییم «جام جهانی» تا به یاد بیاوریم در ۲ دوره گذشته چگونه و با چه عزت و آبرویی به آن می‌رسیدیم.

نمی‌خواهیم و نمی‌پسندیم که دنیا را به دار مکافات در این قیاس مع‌الفارق تشبیه کنیم اما واقعیت فوتبال ایران که در گذشته به خاطر درست مدیریت شدن تیم ملی دیده نمی‌شد چنان مثل یک تومور سرطانی متاستاز کرد که امروز هر جراح حاذقی را برای عمل کردن این بیمار دچار تردید می‌کند.

قدر آن روزهای خوب را ندانستیم که امروز به تور یک مربی خورده‌ایم که می‌بازد و این نتایج را می‌گیرد، به تهران هم نمی‌آید و جواب کسی را نمی‌دهد. از این مصیبت بارتر اما قصه بلاتشبیه دیگری است که کاتالیزوری را در این اوضاع و احوال شلخته برای نجات تیم ملی پیدا کرده‌اند، عجب کشف خارق‌العاده‌ای!

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها