کد خبر : 32806

ماجرای انتشار خبر ناگهانی برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی ایران با سکوت و عدم تایید و تکذیب فدراسیون فوتبال مواجه شده است.

به گزارش ورزش سه، دیروز کمی قبل از ظهر، فدراسیون فوتبال در واکنش به موج خبر ناگهانی صبح دیروز درباره سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی، اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرد که برای هواداران فوتبال چیزی را روشن نکرد چراکه در یکی از بندهای آن اعلام شده بود: «فدراسیون نه چیزی را تایید و نه چیزی را تکذیب خواهد کرد.»

بدین ترتیب به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال ضمن آنکه خبر حضور برانکو ایوانکوویچ را تکذیب نمی‌کند، همچنین در موضوع ادامه همکاری یا پایان کار با مارک ویلموتس در ایران نیز موضع مشخصی ندارد.

پیگیری خبرنگار ما نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال فعلا با گزینه مارک ویلموتس به پایان همکاری نرسیده، اما در جلسه‌ای که بین او و مهدی تاج برگزار خواهد شد، شرایط حضور وی در ایران تا پایان بازی‌های دور اول مقدماتی جام جهانی مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت و اگر ویلموتس شرایط ایران را نپذیرد، کار با او خاتمه یافته تلقی خواهد شد ولی اگر این سرمربی بلژیکی بپذیرد که کارش را با شرایط مد نظر فدراسیون ادامه دهد، بدین معنا است که به‌عنوان گزینه اصلی، هدایت تیم ملی ایران را در چهار بازی دور برگشت مرحله مقدماتی نیز در اختیار خواهد گرفت.

موضع فدراسیون فوتبال و ویلموتس مربوط به دوره حضور او در ایران است که ظاهرا او باید در حداکثر اوقات تا پایان بازی با عراق در ایران حضور داشته باشد و اگر ویلموتس مرد حضور در تهران باشد، قرارداد او ادامه خواهد یافت.

حال برانکو فعلا چیزی بیشتر از یک آلترناتیو برای سرمربیگری در تیم ملی نیست و صحبت‌هایی با او درباره شرایط حضورش در تهران انجام شده است، اما این مسئله هنوز قطعیت ندارد و همه چیز به مارک ویلموتس و تصمیم او در گفت‌وگو با تاج بازمی‌گردد.

خبر سرمربیگری احتمالی ایوانکوویچ در تیم ملی واکنش‌های متفاوتی را در بین هواداران فوتبال برانگیخته است؛ برانکو پیش از این در دو مقطع مختلف سرمربیگری تیم ملی ایران را برعهده داشته و بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ در قامت سرمربی پرسپولیس به ایران بازگشته و کارنامه خوبی در این تیم بر جای گذاشته است. با این حال آنچه که بین او و کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی بروز کرد، اثر خود را بر کار او در ایران گذاشته و احتمالا خواهد گذاشت.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها