کد خبر : 32805

سیانکی را سال ها به عنوان یکی از گزارشگران فوتبال می شناختیم. او حالا در کنار گزارشگری، به طور حرفه ای به مربیگری نیز می پردازد.

به گزارش پارس فوتبال ، یکی از اتفاقات جالب امروز فوتبال ایران انتشار خبری مبنی بر مربیگری یکی از گزارشگران سیما در تیم آکادمی کیا است.

خبری که پیش از این درباره آن چیزی نشنیده بودیم و حالا برای اولین بار می شنویم که محمد سیانکی ، یکی از گزارشگران حرفه ای فوتبال ایران برای ادامه دوران مربیگری خود قرار است به کمک برادران مهدوی کیا در آکادمی کیا برود و به همین دلیل با او درباره صحت و سقم این اتفاق صحبت کردیم.

* خبر مربیگری شما آنقدر عجیب بود که ما برای صحت و سقم آن فقط باید با خودتان صحبت می کردیم. این خبر از کجا می آید؟

محمد سیانکی:

این خبر از جایی نیامده و واقعیت دارد. به هرحال چند سالی می شد که من مربیگری می کردم اما چیزی درباره آن اعلام نکرده بودم و نمی خواستم حول ماجرای مربیگری ام مانور بدهم . به همین دلیل وقتی این خبر پخش شد خیلی ها متوجه این موضوع شدند در حالی که چند سال است که من وارد حیطه مربیگری شدم.

* ندانستن ما در این باره طبیعی است چرا که خبری درباره آن اعلام نشده بود.

محمد سیانکی:

بله، البته من به دلیل اینکه مدرک A مربیگری دارم باید به طور مستمر مربیگری کنم. با توجه به علاقه ای که به فوتبال پایه دارم ترجیح دادم به کارم در همین حوزه ادامه دهم.

* چطور با آکادمی کیا ارتباط گرفتید؟

محمد سیانکی:

خب برادران مهدوی کیا از دوستان خوب من هستند و من هم همیشه دوست دارم در تیمی کار کنم که روی اصول و برنامه پیش می رود. با هادی درباره این همکاری صحبت کردم و در نهایت با رضایت آقا مهدی توانستم به عنوان مربی در این تیم کار خودم را شروع کنم.

* پیشنهاد دیگری نداشتید؟

محمد سیانکی:

چرا داشتم، از دو، سه تیم در رده های سنی پایه پیشنهاد سرمربیگری داشتیم اما با همه وجودم ترجیح می دهم در جایی مربیگری کنم که همه جور دغدغه نداشته باشم. همیشه به دنبال این هستم تا با کمترین دغدغه و گرفتاری به مربیگری بپردازم.

* این کار با گزارشگری منافاتی ندارد؟

محمد سیانکی:

ابدا، اتفاقا خیلی هم در خدمت یکدیگر هستند. با تماشای بیشتر بازی ها و گزارش آنها می توانید متوجه جدیدترین اتفاقات تاکتیکی در دنیای فوتبال شوید و طبیعتا همان ها را وارد عرصه مربیگری خود کنید. گزارش کردن خودش به نوعی یادگیری فوتبال را به دنبال دارد و قطعا همسو با مربیگری است.

* حالا آکادمی کیا را چطور دیدید؟

محمد سیانکی:

قطعا این مجموعه را در بهترین حالت دیدم که تصمیم گرفتم در آن کار کنم. با حضور مهدی و هادی مهدوی کیا کار پیشروی این آکادمی به بهترین حالت انجام می شود. این آکادمی بیش از شش تیم در رده های پایه دارد و در برنامه های طولانی مدت خود راه اندازی تیم های امید و بزرگسالان را نیز در دستور کار دارد. اگر بگویم حرفه ای ترین مجموعه ای است که تاکنون در فوتبال دیده ام قطعا اغراق نکردم.

* پس از شوق خاصی حضور در این آکادمی را تجربه می کنید؟

محمد سیانکی:

بله، من مربیگری را دوست دارم اما تا زمانی که مجموعه های حرفه ای مانند آکادمی کیا باشند دلم می خواهد کار کنم. ابدا دلم نمی خواهد با هر شرایطی کار مربیگری کنم. به هرحال برای من باعث افتخار است که جایی باشم که یکی از سمبل های فوتبال ایران یعنی مهدی مهدوی کیا در آن حضور دارد و مربیان سخت کوشی در آن فعالیت می کنند. هادی را می بینم که به صورت شبانه روزی برای این تیم کار می کند لذت می برم از حضور در کنار آنها.

* همیشه دوست داری در تیم های پایه مربیگری کنی یا ترجیح می دهی به تیم های بزرگسال هم برسی؟

محمد سیانکی:

بعید می دانم که روزی بخواهم پا به تیم های بزرگسال بگذارم. من همیشه دوست دارم در تیم های پایه فعالیت کنم چرا که نوجوانان و جوانانی می بینم که چقدر پتانسیل بهترین شدن را دارند و دلم می خواهد تا جایی که می توانم به پیشرفت نیروهای جوان کشورم خدمت کنم.

* در کنار گزارشگری تمایلی نداری به کارشناسی در برنامه های تلویزیونی بپردازی؟

محمد سیانکی:

هرگز دوست ندارم این اتفاق بیفتد. من به گزارشگری و مربیگری علاقه مند هستم اما دلیلی نمی بینم به عنوان کارشناس جلوی دوربین بروم. کارشناس هایی به نسبت بسیار بزرگتر و کاربلدتر از من در حوزه فوتبال وجود دارد و به همین دلیل ترجیح می دهم این کار را نکنم. ضمنا من عاشق گزارشگری هستم و دوست دارم به آن بپردازم. کارشناسانی بسیار بهتر و قوی تر از من حضور دارند که اصلا من در حد آنها نیستم.

* به عنوان آخرین سوال میخواهم درباره علاقه یکی دیگر از گزارشگران تلویزیون بپرسم. می دانی که سرهنگ علیفر هم شدیدا علاقه مند به مربیگری هستند؟

محمد سیانکی:

بله در این باره می دانم که ایشان علاقه مند به مربیگری هستند. نمی دانم چه بگویم جز این که امیدوارم ایشان هم روزی به آرزوی خود یعنی مربیگری برسد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها