کد خبر : 32716

بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس گفت: حضور در جام جهانی مهم است و مردم هم بسیار خوشحال می‌شوند، چرا که دلخوشی مردم همین فوتبال است.

به گزارش خبر ورزشی ، علیرضا نیکبخت‌واحدی ملی‌پوش سابق استقلال از معدود حامیان استراماچونی از روز اول بود. حالا که تیم ملی باخته و استقلال هم در اوج است، شنیدن حرف‌های او خالی از لطف نیست.

حتماً بازی‌های تیم‌ملی را مقابل بحرین و عراق دیدی؟

علیرضا نیکبخت‌واحدی گفت:

بله متأسفانه، ما در این چند سال با کی‌روش هیچ شکستی در آسیا نداشتیم، ولی الان دو بازی پشت سر هم می‌بازیم و این اصلاً برای فوتبال کشورمان جالب نیست. ظاهراً ما مردم ایران دوست داریم کار‌ها را از مسیر سخت انجام دهیم، برای تیم ملی هم ظاهراً با سختی فراوان به جام جهانی صعود کردن لذت‌بخش‌تر است.

بعضی‌ها اعتقاد دارند باید کی‌روش را نگه می‌داشتیم؟

بله، کی‌روش به تیم ملی شخصیت داده بود، ولی مشکل همان آدم‌هایی هستند که از دلالی فوتبال سود می‌برند و نگذاشتند کی‌روش کارش را انجام دهد. آن‌ها منتقدان سرسختی بودند و فکر می‌کردند بدون کی‌روش تیم ملی موفق خواهد شد، به همین دلیل او را فراری دادند.

از لحاظ فنی ویلموتس را چطور می‌بینی؟

علیرضا نیکبخت‌واحدی گفت:

هنوز زود است در مورد ویلموتس فنی حرف بزنیم، حداقل یک سال زمان لازم است. ولی می‌توانست بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش و سعید عزت‌اللهی را دعوت کند تا از تجربه این دو نفر ولو این‌که نیمکت‌نشین تیم‌شان هم باشند استفاده کند. به هر حال این دو نفر تمرینات خوبی را پشت‌سر می‌گذارند و نباید به سادگی از نام آن‌ها گذشت.

الان صحبت از بازگشت برانکو به تیم ملی است، شما چه نظری دارید؟

نظر خاصی ندارم، ولی عقیده دارم نباید مثل کشور‌های عربی عجول باشیم. فسخ قرارداد ویلموتس هزینه زیادی دارد و این به صلاح نیست، باید فعلاً ویلموتس حفظ شود و به او اعتماد کنیم.

شاید این اعتماد سنگین تمام شود و خدای نکرده به جام جهانی صعود نکنیم؟

علیرضا نیکبخت‌واحدی گفت:

خب باید امکانات را برای این مربی برآورده کنیم، متأسفانه تیم ملی بازی تدارکاتی مناسبی ندارد، اگر چند اردو برای تیم ملی و چند بازی تدارکاتی مناسب مهیا کنند، طبعاً شرایط تیم ملی بهتر می‌شود و عراق و بحرین را شکست می‌دهیم.

فکر می‌کنی تیم ملی به جام جهانی به عنوان تیم اول صعود می‌کند؟

همه دوست دارند تیم ملی به جام جهانی صعود کند، من اعتقاد دارم تیم ملی به جام جهانی صعود کند، به عنوان تیم دهم صعود کند! حضور در جام جهانی مهم است و مردم هم بسیار خوشحال می‌شوند، چرا که دلخوشی مردم همین فوتبال است.

بازی‌های استقلال را در لیگ برتر دنبال می‌کنی؟

علیرضا نیکبخت‌واحدی گفت:

با افتخار همه بازی‌های استقلال را دنبال می‌کنم. تیم استراماچونی هم زیبا و دلنشین بازی می‌کند و هم نتایج خوبی می‌گیرد.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند باید این مربی چند سال در استقلال کار کند؟

دقیقاً، باید استراماچونی را چند سال حفظ کنند چرا که تا همین حالا با این بضاعت و این همه مصدوم و محروم و جدایی ۱۳ بازیکن فوق‌العاده نتیجه گرفته است. به نظر من باید مدیران و مسئولان باشگاه امکانات سخت‌افزاری را برای این مربی مهیا کنند تا استراماچونی فقط تمرکزش روی مسائل فنی باشد نه مشکلات مالی بازیکنان! در چند وقت اخیر حاشیه‌های مالی زیاد شد که اصلاً جالب نیست، استقلال در حال حاضر بهترین تیم باکیفیت لیگ برتر است که از نمایشش لذت می‌بریم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها