کد خبر : 32586

چند روزی است یک شایعه جدید برای استقلالی‌ها دردسرساز و باعث ناراحتی جدی آبی‌پوشان پایتخت شده است.

به گزارش خبرورزشی، در حالی که تا چند روز قبل تمام دغدغه مدیران و مربیان استقلال، حضور مقتدرانه در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و البته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود، حالا چند روزی است یک شایعه جدید برایشان دردسرساز و باعث ناراحتی جدی آبی‌پوشان پایتخت شده است. در این میان صبح دیروز بحث بر سر آن بود که استقلالی‌ها از بابت رفتار دوگانه و اطلاع‌رسانی عجیب فدراسیون پیرامون سهمیه لیگ قهرمانان عصبانی هستند، چون به زعم آنها، این کار موجب به‌هم خوردن برنامه‌های آندره‌آ استراماچونی شده است.

گول خوردن به خاطر حرف رئیس

کمتر از یک ماه قبل بود که رئیس فدراسیون مدعی شد سهمیه ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ برخلاف فصل قبل ۱+۳ خواهد بود بنابراین استقلال بدون هیچ مشکلی می‌تواند وارد مرحله گروهی شود و خبری از حضورش در پلی‌آف نخواهد بود، اما از ظهر یک‌شنبه شایعه شده سهمیه ما ۲+۲ است. (در واقع ۲+۲ باقی مانده است) و به این ترتیب استقلال باید در پلی‌آف شرکت کند! این یعنی برگزاری ۲ بازی در مرحله فوق و برهم خوردن برنامه قبلی آبی‌پوشان! استقلالی‌ها دیروز از اطلاع‌رسانی فدراسیون عصبانی بودند و تأکید داشتند گول حرف‌های رئیس فدراسیون را خوردند و حالا اگر قرار باشد در پلی‌آف شرکت کنند، همه برنامه‌های استراماچونی به‌هم می‌خورد.

تغییرات در برنامه زمستانی!

اگر استقلال مسافر مرحله پلی‌آف شود، این تیم از هفته اول بهمن درگیر آن می‌شود و ۲ مسابقه تا قبل از مرحله گروهی برگزار خواهد کرد. این در حالی است که شهرآورد پایتخت هم ۱۷ بهمن است و خود به خود بر دشواری‌های کار می‌افزاید. دیروز مربیان استقلال تأکید داشتند اگر مسافر پلی‌آف باشند، برنامه بدنسازی و تعطیلات نیم‌فصل به طور کامل عوض می‌شود و در صورت صعود تیم امید از گروهش در پیکار‌های انتخابی المپیک توکیو، چند بازیکن این تیم هم احتمالاً در بازی اول پلی‌آف غایب خواهند بود! این داستان هم اکنون یکی از دغدغه‌های جدی استراماچونی است، چون به خوبی می‌داند اگر لیگ قهرمانان را از کف بدهد، ضربه بسیار بزرگی برای او و استقلال خواهد بود.

به خاطر حرف رئیس

با وجود خبر‌های ضد و نقیض، هنوز سهمیه ایران قطعی نشده است و کسی با قاطعیت نمی‌داند که استقلالی‌ها بالاخره در پلی‌آف حضور دارند یا نه؟ دیروز برخی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه ابراز بی‌اطلاعی می‌کردند و می‌گفتند: وقتی آقای تاج اعلام کرد سهمیه ایران ۱+۳ است، ما هم به استراماچونی گفتیم و آن بنده خدا هم طبق حرف رئیس فدراسیون برای زمستان تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کرد، ولی حالا باید برای ۲ بازی مهم پلی‌آف هم برنامه طراحی کند و این یعنی به‌هم خوردن همه برنامه‌های تدارکاتی، بدنسازی و تعطیلات نیم‌فصل. ما الان نمی‌دانیم به استراماچونی چه بگوییم، چون هنوز خودمان هم نمی‌دانیم تکلیف استقلال در آسیا چه خواهد شد.

هنوز قطعی نشده

استقلالی‌ها دنبال مذاکره با مدیران فدراسیون بودند تا تکلیف خودشان را مشخص شده ببینند، اما واقعیت امر این است که اغلب مدیران فدراسیون هم نمی‌دانند اوضاع از چه قرار خواهد شد! دیروز اغلب مدیران فدراسیون یا در جریان تعداد سهمیه ایران نبودند و یا اینکه ترجیح می‌دادند حرفی نزنند، فقط یکی، دو نفر مدعی بودند قضیه حداکثر تا هفته اول آذر مشخص خواهد شد.

قدر مسلم اینکه اگر استقلال مسافر پلی‌آف شود، قطعاً عصبانیت استراماچونی را شاهد خواهیم بود که البته حق هم دارد، چون ابتدا به او حرف دیگری زدند، ولی حالا مجبور است امور را به گونه‌ای دیگر جلو ببرد! اتفاقی که البته در فوتبال ایران بی‌سابقه نیست و پیش از این هم شاهد تکرارش بوده‌ایم.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها