کد خبر : 32584

صدرنشینی ویتنام، ترکمنستان، عراق، سوریه و ازبکستان در حضور غول های قاره آسیا در راه جام جهانی خبر خوبی برای قدرت های سنتی فوتبال آسیا نیست.

به گزارش مشرق در پایان هفته اول دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ نتایجی رقم خورد که علاوه بر غافلگیرکننده بودن حکم زنگ خطری جدی برای غول های خفته آسیا را هم داشت!

در شبی که ژاپن در یک دیدار دوستانه با ۴ گل به ونزوئلا باخت، قطر قهرمان جام ملتهای آسیا در گروهش به سختی با یک پنالتی از سد تیم خوب افغانستان گذشت، ازبکستان هم با دوگل بر فلسطین غلبه کرد و سوریه در یک بازی نزدیک با یک گل فیلیپین را شکست داد و پنجمین برد پیاپی خود را جشن گرفت!

اسامی تیم هایی که در یکی دو شب اخیر از سوی سایت AFC به عنوان تیم های برنده و یا صدرنشین در گروه های مختلف مطرح شده اسامی تیم هایی است که تا یک دهه پیش در سطح اول فوتبال قاره هرگز محلی از اعراب نداشتند!

نکاتی درخصوص این گروه ها را در ادامه بخوانید:

- از جمع ۸ گروه مقدماتی جام جهانی، ۵ تیمی صدرنشین گروه ها هستند که هرگز رنگ جام جهانی را هم به چشم ندیده اند!

- در جمع ۳ گروه دیگر هم استرالیا، ژاپن و قطر در صدر هستند که قطر میزبان جام جهانی است و تیم دوم گروهش عمان است.

- چین در گروه A با سوریه صدرنشین (۱۵ امتیازی) ۸ امتیاز فاصله دارد!

- امارات میزبان و تیم سوم مشترک جام ملتهای ۲۰۱۹ با ۶ امتیاز در رده چهارم جدول گروه G است که ویتنام با ۱۱ امتیاز در صدر آن جای دارد.

- کره جنوبی ۸ امتیازی تیم دوم جدول گروه H است که ترکمنستان در صدر آن قرار دارد!

- عربستان در گروه D تیم دوم و ازبکستان در صدر نشسته است!

- ایران در گروه C سوم است و عراق و بحرین بالاتر از ما قرار دارند!

برخی بر این باورند ممکن است در ادامه و در دور برگشت، تجربه به کمک تیم های مطرح آسیا آمده و در نهایت کشورهای تکراری راهی جام جهانی و جام ملتها شوند ولی همین نتایج تا اینجا و عرض اندام کردن تیم هایی مانند ویتنام، افغانستان، ترکمنستان، سوریه و ... ثابت می کند پوسته زیرین فوتبال آسیا به شدت در حال تحرک است و هر آن ممکن است این زلزله مهیب زیر پای غول های قاره را خالی کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها