کد خبر : 32136

با توجه به غیبت احسان حاج صفی در بازی با عراق، ۲ بازیکن شانس بیشتری برای بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی در این دیدار دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تیم ملی فوتبال ایران پنج شنبه این هفته آخرین بازی اش در دور رفت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین به مصاف قطر می‌رود.

با توجه به آسیب دیدگی احسان حاج صفی، مارک ویلموتس این بازیکن را برای دیدار با شاگردان سرتکو کاتانچ کنار گذاشت تا مهدی ترابی که در هفته‌های اخیر عملکرد مناسبی در ترکیب پرسپولیس داشته است بار دیگر به جمع ملی پوشان بازگردد.

حاج صفی در سه بازی ابتدایی تیم ملی برابر هنگ کنگ، کامبوج و بحرین کاپیتان تیم ملی بود چراکه مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در این بازی ها از ابتدا در ترکیب تیم ملی قرار نگرفتند. البته در فهرستی که پیش از بازی با کامبوج در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت با وجود حضور اشکان دژاگه در ترکیب ۱۱ نفره تیم ویلموتس، نام حاج صفی به عنوان کاپیتان درج شده بود که البته با توجه به مصدومیت اشکان مشخص نشد آیا این موضوع اشتباه تایپی بوده یا اینکه سرمربی بلژیکی تصمیم گرفته در حضور دژاگه، احسان را که از تمام بازیکنان فعلی تیم ملی بازی‌های ملی بیشتری دارد به عنوان کاپیتان انتخاب کند.

با توجه به اینکه احتمال ضعیفی برای ثابت بازی کردن مسعود شجاعی مقابل عراق وجود دارد، کریم انصاری فرد در صورت حضور در ترکیب تیم ملی کاپیتان این تیم برابر شیرهای بین النهرین خواهد بود، اما اگر این بازیکن هم  به میدان نرود، بازوبند کاپیتانی در اختیار امید ابراهیمی قرار می‌گیرد.

هافبک دفاعی تیم یوپن بلژیک در بازی تیم ملی ایران با عراق در جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات که با تساوی بدون گل به اتمام رسید، به دلیل نیمکت نشینی شجاعی، دژاگه، حاج صفی و انصاری فرد کاپیتان یوز‌ها (لقب تیم ملی ایران) بود.

دیدار تیم‌های عراق و ایران از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه پنج شنبه ۲۳ آبان در ورزشگاه بین المللی امان اردن برگزار می‌شود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها