کد خبر : 32067

استقالل با حضور استراماچونی کمترین اخبار حاشیه‌ای از آن به گوش هوادارانش می‌رسد و نظر نظم و انضباط تیمش متفاوت‌تر از سال‌های ‌گذشته شده است.

به گزارش وطن امروز ، استقلال که این فصل هم همان مسیر اشتباه چند فصل اخیر خود را در پیش گرفته بود، باز هم تعداد زیادی از ستاره‌های خود را از دست داد تا مربی جدید دستش در پوست گردو بماند، به شکلی که با خرید بازیکنانی که در جا افتادن‌شان تردید بسیاری بود، لیگ را متزلزل در نتیجه‌گیری شروع کرد.

استراماچونی که تنها ۲ بازیکن خارجی یعنی دیاباته و میلیچ را به ایران آورد، با پذیرفتن بازیکنان لیگ برتری تمریناتش را آغاز کرد. تیم ناهماهنگ در ابتدای فصل توان بردن حریفان را نداشت تا جایی که ۵ هفته ابتدایی لیگ رنگ برد را ندید؛ دیدارهایی که آبی‌ها نمی‌‌توانستند از دروازه خود محافظت کنند و در هر بازی گل دریافت می‌کردند.

هواداران این تیم که نگران تکرار اتفاقات تلخ فصول گذشته بودند با این نمایش تیم‌شان که تا رده پانزدهم هم نزول داشت، حتی کسب سهمیه آسیایی را هم تصور نمی‌کردند.

اما درست زمانی که استقلال نیاز به برد داشت تا خود را از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده نجات دهد، پیروزی به دست آمد؛ جام حذفی و حریف کم تجربه‌ای مثل گل ریحان که می‌توانست اولین قربانی تیم استراماچونی شود. البته آبی‌ها خیلی زود از این تیم لیگ یکی گل دریافت کردند اما زود هم پاسخ این گل را دادند. استقلالی‌ها در وقت‌های اضافه توانستند به ۲ گل برسند و هر چند به سختی از سد این تیم کرجی گذشتند اما این اولین برد تیم استراماچونی، شروع لحظات خوب برای آنها بود.

همین برد زمینه‌ساز پیروزی‌های بعدی این تیم شد. استقلال پس از این دیدار به ترتیب تیم‌های گل‌گهر، فجر شهید سپاسی (جام حذفی)، سایپا، پارس‌جنوبی، تراکتور و صنعت‌نفت را شکست داد.

نکته قابل تأمل اینکه آبی‌ها تا پیش از هفته ششم مقابل تیم گل‌گهر سیرجان، در ۵ هفته گذشته‌‌شان ۶ گل خورده و ۴ گل زده داشتند اما از اولین برد مقابل تیم سیرجانی در لیگ برتر تا پایان هفته دهم ۱۷ گل زده و ۳ گل خورده در کارنامه‌شان ثبت کردند. این یعنی مرد ایتالیایی خیلی خوب توانسته روی تیمش کار کند. تیمی که نمی‌توانست در بازی‌های لیگ خلق موقعیت کند، تیمی که فقر یک بازیساز و حتی جای خالی یک مهاجم تراز اول (با غیبت دیاباته) در ترکیبش خیلی به چشم می‌‌آمد، حالا توانسته بخوبی این ضعف‌ها را پوشش دهد تا جایی که دیگر جای خالی ستاره فصل گذشته این تیم یعنی آیاندا پاتوسی به چشم نمی‌آید و هواداران او را به فراموشی سپرده‌اند.

البته استراماچونی از گزند نقد پیشکسوتان تیم در امان نماند و بسیاری از آنها او را در جدال با تیم‌های مدعی بازنده می‌دانستند اما استقلال مقابل تراکتور آن هم در تبریز پس از ۸ سال به برتری رسید؛ بردی که پر‌گل هم از آب درآمد و تیمی که با یک گل از حریف عقب افتاده بود در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید تا تیم تبریزی برای اولین‌بار در تاریخ لیگ برتر ۴ گل در خانه دریافت کند و ببازد. همین برد مقابل تیم رده دومی تراکتور کافی بود تا صدای پیشکسوتان همیشه معترض و سهم‌خواه استقلال خاموش شود.

اما مرد ایتالیایی برای تداوم این بردها و رفتن به تعطیلات نیاز داشت از سد تیم چغر صنعت نفت‌آبادان هم بگذرد؛ تیمی که در ۹ هفته پیش از آن تنها ۴ گل دریافت کرده بود و حتی مقابل تراکتور هم به پیروزی رسیده بود؛ دیداری که با نگاه اول سخت به نظر می‌آمد اما استقلالی‌ها که این روزها خوب گل می‌زنند در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی ۴ گل به ثمر رساندند تا در همان نیمه اول کار تیم آبادانی را یکسره کنند. این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه ۵ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

حالا آبی‌پوشان تنها ۴ امتیاز با صدر فاصله دارند و تیم استراماچونی از آن تیم ناامید‌کننده تبدیل به تیمی مدعی شده که مورد ستایش همگان قرار گرفته و با بازی‌های روان، زیبا، شناور، پرموقعیت و پرگل، هواداران خودی و رقبا را به وجد می‌آورد. هرچند استراماچونی پس از پایان بازی با صنعت‌نفت، در نشست خبری به دلیل مشکلات مالی تهدید به استعفا کرد اما به نظر می‌آید با حضور او باید استقلال را یکی از مدعیان قهرمانی این فصل دانست. در واقع استقلالی که نه مثل پرسپولیس اسکلت تیمش را حفظ کرده، نه مثل تراکتور ستاره‌ و ملی‌پوش خریده و نه مثل سپاهان ستاره‌هایش را با چنگ و دندان نگه داشته، از هر سه تیم فوتبال بهتری بازی کرده و مثل یک مدعی از همان دقایق ابتدایی باز‌ی‌، کار را یکسره می‌کند.

البته این نکته نباید فراموش شود که مرد ایتالیایی هم از نظر ذهنی روی بازیکنانش خوب کار کرده که پس از هر گل باز هم تشنه گلزنی هستند و هم از نظر نظم و انضباط تیمش متفاوت‌تر از سال‌های ‌گذشته شده است. تیمی که هر فصل به دلیل حواشی‌ زیاد از قهرمانی دور می‌شد حالا با حضور استراماچونی کمترین اخبار حاشیه‌ای از آن به گوش هوادارانش می‌رسد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها