کد خبر : 32065

جمعه شب، مهدی تاج و همکارانش در مشهد، محمدرضا ساکت و حلقه نزدیک او در تهران و فرستادگان فدراسیون فوتبال درترکیه، همزمان در تکاپو بودند پول موردنظر سرمربی بلژیکی را به دستش برسانند.

به گزارش خبرورزشی،  قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال که به یک مو بند شده بود، در آستانه فسخ ناگهانی، پا بر جا ماند چرا که فدراسیون فوتبال در آخرین دقایق جمعه شب موفق شد مبلغ موردنظر مرد بلژیکی را به دستش برساند و حتی برای اثبات حسن نیت خود، قسط سوم قرارداد سرمربی تیم ملی را هم پرداخت کرد.

جمعه شب، مهدی تاج و همکارانش در مشهد، محمدرضا ساکت و حلقه نزدیک او در تهران و فرستادگان فدراسیون فوتبال درترکیه، همزمان در تکاپو بودند پول موردنظر سرمربی بلژیکی را به دستش برسانند و گویا این اتفاق سرانجام در آخرین دقایق جمعه شب با همکاری دولت و وزارت ورزش انجام شد.

به گفته منابع آگاه فدراسیون که به ویلموتس دو قسط سه ماهه اول و سه ماهه دوم قراردادش را بدهکار بود، قسط سوم او را هم پیشاپیش پرداخت کرده تا از مرد بلژیکی دلجویی کرده باشد.

اما فدراسیون این پول را از کجا تهیه کرد؟ پولی که گفته می‌شود حدود ۹۰۰ هزار دلار است... وقتی این ۹۰۰ هزار دلار به گوش رسید، عده‌ای با تعجب پرسیدند مگر قرارداد سرمربی تیم ملی چقدر است که ۳ قسط آن می‌شود ۹۰۰ هزار دلار؟

شایعه شده ویلموتس ۳ میلیون دلار قرارداد بسته، اما از داخل فدراسیون شنیدیم قرارداد سه ساله و چند ماهه سرمربی تیم ملی ۳/۶ میلیون دلار قیمت دارد و فدراسیون باید هر ۳ ماه یک قسط از این مبلغ را به ویلمتس بپردازد. اگر این خبر صحت داشته باشد، فدراسیون حالا پول ۹ ماه از قرارداد ویلموتس را داده و مرد بلژیکی که اوایل خرداد با فدراسیون فوتبال کشورمان قرارداد بست، حداقل تا اسفند طلبی از ما ندارد و وقتی برای بازی فروردین سال آینده آماده می‌شویم باید قسط بعدی مارک ویلموتس را بپردازیم، البته به شرطی که روایت‌های جدید از این قرارداد نشونیم و اوضاع طبق معمول تغییر نکند.

دیروز مازیار ناظمی، مدیر اطلاع رسانی وزارت ورزش مدعی شد پول ویلموتس را وزارت ورزش تقبل و پرداخت کرده است. او حتی کنایه‌ای هم به فدراسیون فوتبال زد و در توئیتر نوشت: «در نهایت با کمک وزارت ورزش و شخص وزیر، امروز پول ویلموتس در ترکیه به حسابش واریز شد. خدا سایه پدر را بالای سر همه بچه‌ها، مخصوصاً ارشدترشون حفظ کنه.»

منظور معاون اطلاع‌رسانی سلطانی‌فر این بود که فدراسیون فوتبال از یک طرف ادعای استقلال دارد و از طرف دیگر پولش را از وزارت ورزش می‌گیرد، ولی دیشب یکی از مدیران فدراسیون در گفتگو با خبرورزشی مدعی شد وزارت ورزش به فدراسیون کمک معنوی کرده و پول قرارداد با پیگیری تاج از طریق دولت و سایر منابع جور شده است و فدراسیون استقلال مالی خود را حفظ کرده، ولی مازیار ناظمی علنی مدعی بود فوتبال به عنوان فرزند ارشد وزارت ورزش باید قدردان پدر باشد! به گفته این شخص، وزارت ورزش در تهیه این پول، تبدیل ریال به دلار و انتقال پول به ترکیه برای پرداخت به ویلموتس کمک کرده، اما وزیر پولی از بودجه ورزش به فدراسیون نداد و رئیس فدراسیون از منابع دیگری با همکاری دولت، موفق به اخذ این پول شده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها