کد خبر : 31950

شرکت بهنام پیشرو که در فصل چهاردهم به عنوان اسپانسر باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کرد، توانسته علیه پرسپولیس از دادگاه حقوقی، رأی بگیرد.

به گزارش خبرورزشی، پرسپولیسی‌ها دوباره در خطر قرار گرفتند. خطری که می‌تواند همه چیز را دگرگون کند. این بار هم یک پرونده حقوقی مربوط به یک شاکی دیگر است که علیه باشگاه حکم گرفته و می‌تواند پرسپولیس را وارد یک بحران عجیب و بزرگ کند.

شکایت دردسرساز

این‌بار شرکت بهنام پیشرو که در فصل چهاردهم به عنوان اسپانسر باشگاه فعالیت می‌کرد، توانسته علیه پرسپولیس از دادگاه حقوقی، رأی بگیرد. ماجرا کمی پیچیده است؛ بهنام پیشرو اسپانسر پرسپولیس در زمان مدیریت علیرضا رحیمی بود. دقیقاً همان زمان، حمیدرضا سیاسی به عنوان رئیس هیئت‌مدیره فعالیت می‌کرد که توانست در همان اوایل فصل (سال ۱۳۹۳)، رحیمی را مجبور به استعفا کرده و خودش مدیرعامل باشگاه شود. سیاسی پس از مدیرعاملی، دو کار عجیب انجام داد. اول اینکه علی دایی را اخراج کرد و در ثانی تصمیم به فسخ قرارداد با اسپانسر گرفت. شرکت بهنام‌پیشرو در مدت همکاری با پرسپولیس، مبلغی حدود ۱۴ میلیارد تومان هزینه کرد و پس از فسخ قرارداد، شکایت خود را در همان زمان به دادگاه کشاند. البته آن‌ها جدا از ۱۴ میلیارد هزینه، خواستار دریافت غرامت شدند. دادگاه بدوی، شکایت بهنام پیشرو را رد کرد، اما دادگاه تجدیدنظر رأی به محکومیت ۲۵ میلیاردی پرسپولیس و سیاسی داد که سهم سیاسی تنها ۱۰ میلیون تومان است.

محکومیت خطرناک پرسپولیس

پس از اعلام حکم به سود شرکت بهنام پیشرو، پرونده برای بررسی بیشتر در اختیار شعب حقوقی دادگاه قرار گرفت. حالا پرسپولیس در این پرونده محکوم شده و هر قدر دادگاه طولانی شود، میزان غرامت درخواستی از سوی شرکت بهنام پیشرو هم افزایش پیدا خواهد کرد. حتی امکان دارد که در صورت ادامه این وضعیت و طولانی شدن روند بررسی و پیگیری شکایت، جریمه پرسپولیس تا دوبرابر رقم فعلی، یعنی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

پرسپولیس نماینده نداشت

عجیب‌تر اینکه دادگاه تجدیدنظر این پرونده در زمان مدیرعاملی ایرج عرب برگزار شد، اما هیچ نماینده حقوقی یا وکیلی از سوی باشگاه در دادگاه حاضر نشد تا از پرسپولیس دفاع کند یا از شاکی، زمان بیشتری بگیرد و پرونده را به سود پرسپولیس برگرداند. این اتفاق، تبعات سنگینی برای باشگاه داشته و حالا برای انصاری‌فرد میراث بزرگی از بدهی‌ها باقی مانده است. اگر در دادگاه تجدیدنظر، وکیل باشگاه پرسپولیس حاضر می‌شد و از این باشگاه دفاع می‌کرد، شاید شرایط نسبت به حالا بهبود می‌یافت، اما نگرانی‌های مدیران پرسپولیس به بالاترین حد خود رسیده و به صورت جدی با یک دردسر بزرگ دیگر مواجه شده‌اند. دردسری که می‌تواند به لحاظ مالی، هزینه‌های کمرشکنی را به پرسپولیس تحمیل کند.

دست باشگاه بسته است

بی‌خیالی مدیران پیشین باشگاه نسبت به پرونده‌های مالی زمینه‌ساز صدور آرای سنگین علیه پرسپولیس شده، در حالی که اگر فقط یکی از این پرونده‌ها به موقع مورد بررسی قرار می‌گرفت، مشکلات حقوقی پرسپولیس تا این حد نگران‌کننده نمی‌شد. این بار باید حق را به محمدحسن انصاری‌فرد داد. او از وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شده، هر هفته با یک چالش عجیب مواجه می‌شود. از شکایت برانکو، بودیمیر و ریحان‌فیلم تا شکایت بهنام پیشرو که مربوط به سال ۱۳۹۳ است نه امروز، اما او باید این مشکل را حل کند! احتمال برد پرسپولیس در این پرونده، نزدیک به صفر است زیرا هیچ مدرکی دال بر فرار از محکومیت ندارند. مدیرعامل وقت (سیاسی)، به صورت یک‌طرفه قرارداد را فسخ کرد و هفته بعد از آن نیز، از مدیرعاملی باشگاه برکنار شد.

شکایت پرسپولیس از سیاسی

از امروز انصاری‌فرد به بررسی کامل این پرونده می‌پردازد و قرار است بخشی از وقت خود را صرف این موضوع کند. پرونده برای مطالعه بیشتر در اختیار تیم حقوقی باشگاه قرار گرفته، اما امیدواری زیادی به پیروزی در آن نیست. شنیدیم انصاری‌فرد نیز قصد دارد بابت این اتفاقات، از سیاسی شکایت کند زیرا او در زمان مدیرعاملی خود این قرارداد را به صورت غیرقانونی و یک‌طرفه فسخ کرد، اما حالا تنها ۱۰ میلیون تومان جریمه شده در حالی که باید پاسخگوی اقدامات خود باشد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها