کد خبر : 31764

باشگاه پرسپولیس بار دیگر دچار یک مشکل حقوقی در فدراسیون جهانی فیفا شده و این بار نیز، شرایط به گونه‌ای است که باید از عواقب پرونده نگران بود.

به گزارش خبر ورزشی ، باشگاه پرسپولیس در فصل گذشته با ماریو بودیمیر قراردادی به مدت یک سال و نیم به امضا رساند که رقم این قرارداد ۵۰۰ هزار یورو تعیین شد.

در تمام مدتی که بودیمیر در پرسپولیس توپ می‌زد، تنها حدود ۲۵ هزار یورو دریافتی داشت و طبق قانون بین‌المللی که مورد قبول فیفا و دادگاه حکمیت ورزشی CAS  است، هر بازیکن یا مربی خارجی در کشور دیگر دو ماه حقوق و دستمزد نگیرد، می‌تواند قراردادش را یک‌طرفه فسخ کرده و فوراً برای دریافت کل قرارداد، پاداش‌ها و غرامت دیرکرد به فیفا شکایت کند.

بودیمیر هم همین راه را رفته و ۸۰ صفحه از پرسپولیس شکایت کرده است. طبق اعلام محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، در نامه ارسالی به دفتر باشگاه، این بازیکن مدعی شده باید پرسپولیس به او ۷۰۰ هزار یورو پرداخت کند زیرا در سال دوم قرارداد یعنی همین فصل جاری، بودیمیر راهی لوکوموتیو زاگرب شده ولی قراردادش با پرسپولیس دو یا سه برابر قرارداد با این باشگاه کروات است و مابه‌التفاوت این رقم را باید باشگاه پرسپولیس پرداخت کند!

همین ادعا توسط آنتونی گولچ مدافع پیشین پرسپولیس که او هم به خواسته برانکو به لیست تیم اضافه شده بود، مطرح شد و او در شکایت به فیفا، پرسپولیس را محکوم کرد که بیش از دو ماه به او پول نداده و علاوه بر آن، باعث شدند قرارداد پس از فسخ این بازیکن با باشگاه پرسپولیس، بسیار کمتر از قراردادش با سرخپوشان باشد. گولچ با همین ادعا، پرسپولیس را نقره‌داغ کرد و حالا نوبت به بودیمیر رسیده تا پرسپولیس را با خطر بزرگی مواجه کند.

نکته خطرناک اینجاست که وکیل فعلی بودیمیر، همان وکیلی است که پرونده گولچ را به فیفا کشاند و توانست پرسپولیس،را محکوم کند. این فرد که یک وکیل سرشناس کروات است، تجربه محکوم کردن باشگاه ایرانی در فیفا را داشته و با همان شرایط، وکالت بودیمیر را قبول کرده که همین امر، پرسپولیسی‌ها را بیش از پیش نسبت به عواقب شکایت بودیمیر می‌ترساند.

یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس،در این مورد به ما گفت:«در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه ما، کنترل وضعیت این پرونده است. با مدیربرنامه‌ها و سپس وکیل بودیمیر جلساتی خواهیم داشت و شانس زیادی داریم تا قبل از صدور حکم، در شرایطی که دفاعیه ما در حال مطالعه توسط قضات فیفا است، به توافق برسیم و پرونده مختومه شود.»

باید منتظر ماند و دید آیا گولچ به پیشنهادات باشگاه پرسپولیس برای دادن تخفیف و توافق پیش از موعد دادگاه رضایت می‌دهد یا خیر ؟!

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها