کد خبر : 31480

آندره‌آ استراماچونی اعتقاد دارد سبک بازی استقلال باعث شده تراکتور دفاعی بازی کند و گل‌های زیاد دریافت کند.

به گزارش تسنیم، آندره‌آ استراماچونی پس از پیروزی پرگل مقابل تراکتورسازی در نشست خبری پس از بازی اظهار داشت:

قبل از هر چیز همان‌طور که روز گذشته گفتم، برای ما ذهنیت بازیکنان در بازی امروز اهمیت زیادی داشت، چون مدل بازی ما این است که در تمام بازی‌ها هجومی بازی کنیم.

بازی امروز گواه همین مسئله بود که برابر یک تیم و مربی بزرگ کاری کردیم که مقابل استقلال تدافعی بازی کردند.

لایق پیروزی پرگل مقابل تراکتور بودیم

وی در ادامه افزود: ما لایق این پیروزی بودیم و کار آسانی نیست که مقابل تراکتور چهار گل بزنید. فکر می‌کنم هواداران از این بازی لذت بردند، چون بازی خوبی بود و سطح بالای فوتبال ایران را نشان می‌داد. من بازی پرگل را به دیداری که یک بر صفر تمام شده یا موقعیت‌هایی ایجاد نشود، ترجیح می‌دهم.

سعی می‌کنم بازیکنان هیجان‌زده نشوند، ما باید همچنان پیشرفت کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به طرح این موضوع که دیدار تیمش مقابل تراکتور، پُرگل‌ترین بازی هفته نهم لیگ برتر بود، هفته‌ای که در آن شاهد گل‌های زیادی نبودیم، گفت: برای من بازی‌های مهم تست‌های مهمی هستند، چون در این‌گونه بازی‌ها می‌توانید رشد کنید و دیدار امروز یک قدم رو به جلو را برای ما نشان داد، اما بیشتر در زمینه ذهنیت بازیکنان خوب بودیم. ما بازی‌های پشت سر هم را برده‌ایم، اما سعی می‌کنم بازیکنان هیجان‌زده نشوند، چون چیزهای زیادی داریم که باید پیشرفت کنیم. ما باید یکسری کارها را انجام دهیم تا پیشرفت کنیم. اتفاق خوبی که افتاد، این بود که تیم من هرگز از فوتبال بازی کردن نایستاد، حتی وقتی از تراکتور جلو بودیم، بازی هجومی به نمایش گذاشتیم.

مصاحبه استراماچونی

امیدوارم در سن ۷۰ سالگی مثل دنیزلی باشم

استراماچونی ادامه داد: ما نکات خوبی را از این بازی می‌دانستیم. سن دنیزلی از من بیشتر است و احترام زیادی برای او قائل بوده و هستم و امیدوارم در سن ۷۰ سالگی مثل ایشان باشم.

مظاهری عملکرد خوبی داشت

وی در مورد اینکه «چه زمانی که تیم استقلال جلو بود یا عقب، نظم تیمی‌اش به خوبی حفظ شد»، گفت: این روش بازی کردن چیزی است که روی آن کار می‌کنیم و در سیستم ما وجود دارد. اگر خاطرتان باشد که در بازی با پرسپولیس ۶۵ دقیقه با این سیستم بازی کردیم و می‌توانستیم ۹۰ دقیقه بازی کنیم، اما این سیستم برای اولین بار در دربی استفاده شد. این سیستم برای ما در دیدار امروز خیلی مهم بود، چون بازیکنی مثل دیاباته که در این سیستم بازی می‌کند، به ترکیب برگشته بود. ما موقیعت‌های زیادی به دست آوردیم اما رشید مظاهری عملکرد خوبی داشت.

به بازیکنانم گفتم آرام باشند چون مسیری طولانی در پیش داریم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره حضور پرشور هواداران تراکتور در ورزشگاه یادآور شد: کسی که عاشق فوتبال باشد، با این شرایط آشنا خواهد بود. با بازیکنان تیمم که بیشترشان جوان هستند، قبل بازی صحبت کرده بودم. به آنها گفتم باید خوشحال باشید که در چنین جوی بازی می‌کنید، آن هم برابر ۷۰ هزار تماشاگر. به آنها گفتم نباید بترسند، چون ما استقلال هستیم و می‌خواهیم نمایش‌هایی مثل بازی امروز داشته باشیم. به همین دلیل بود که ما امروز بازی خوبی انجام دادیم. برای خیلی از تیم‌ها که در زمین تراکتور عقب می‌افتند، راحت نیست که به بازی برگردند. بازیکنان ما بعد از بازی خیلی خوشحال بودند، اما به آنها گفتم آرام باشند، چون مسیری طولانی در پیش داریم.

توضیح استراماچونی در مورد صحنه جنجالی بازی تراکتور - استقلال

استراماچونی در واکنش به اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند که شیخ دیاباته زننده سه گل استقلال در ابتدای بازی به دلیل برخورد با رشید مظاهری باید اخراج می‌شد، گفت: این داور (بیژن حیدری) همان داوری است که پیش از این مرا اخراج کرده بود، اما این قضیه را برای خودم روشن کردم و الان بهتر هستم. برخی مواقع مشکل زبان باعث می‌شود که نتوانیم شفاف صحبت کنیم، چون برخی مواقع که اعتراض می‌کنم، توضیح من از داور برای برخی از صحنه‌هاست. برای دیاباته اتفاقی نبود که بخواهد اخراج شود. من صحنه را دیدم. او قصد داشت توپ را بزند که مظاهری جلو آمد و توپ را گرفت. آن چیزی که دیدم این اتفاق بود.

مطمئنم تراکتور یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود

وی در مورد اینکه چه عاملی باعث شکست سنگین تراکتور شد، تصریح کرد: عمیقاً به تراکتوری‌ها و مربی‌شان احترام می‌گذارم. این تیم بازیکنان مطرحی دارد که برخی از آنها را می‌شناسم. بازیکنانی که در دیدار قبلی در ترکیب قرار داشتند، بازی نکردند، مثل مسعود شجاعی، اما در مقابل بازیکنانی مثل مازولا و محمدرضا آزادی که هفته گذشته در ترکیب قرار نداشتند، در ترکیب اصلی قرار گرفتند. این مسئله نشان داد که ترکیب تراکتور چقدر خوب است و مطمئنم تراکتور یکی از تیم‌هایی است که مدعی قهرمان خواهند بود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها