کد خبر : 31452

سرمربی ایتالیایی استقلال برای سومین بار پای به سالنی گذاشت که خاطره انگیزترین اتفاقات روزهای شروع کار او در استقلال متعلق به آنجاست.

به گزارش ورزش سه ، فوتبال ایران یک روز جنجالی را سپری کرده بود؛ ابتدا تیتر درشت یک روزنامه از صحبت های گابریل کالدرون درباره استقلال و سپس تکرارآنها در نشست خبری. پس از این روزهای پرتنش، همه منتظر واکنش آندره استراماچونی به این صحبت ها بودند اما به چه شکل؟ او که چندان اهل اینستاگرام نیست و با خبرنگاران ایرانی هم صحبت نمی‌کند؛ فقط می‌ماند نشست خبری که آن هم اجازه پرسش خارج از موضوع بازی داده نمی‌شود.

قرار است نشست خبری پیش از بازی با تراکتور ساعت 16 برگزار شود. پیش از استراماچونی، دنیزلی صحبت هایش را بدون حاشیه خاص و همانطور آقا مصطفایی انجام می‌دهد و سالن را ترک می‌کند. ساعت از چهار بعد از ظهر عبور کرده و شایع است نشست مطبوعاتی مرد ایتالیایی برگزار نمی شود . اما وقتی خبرنگاران ناامیدانه تلفن مدیررسانه ای استقلال را می‌گیرند او پاسخ می‌دهد: «پرواز نشسته و استراماچونی به بنیان دیزل می‌آید».

این همان سالنی است که آندره ا استراماچونی در آن نشستی پرسروصدا را پشت سرگذاشته بود.روز دیر رسیدن مترجم مضطرب و افتادن صندلیها و خشمی که بعدها از این چهره تازه وارد ایتالیایی دیده نشد. او اما به مرور اوضاع را سامان داده و روحیه متفاوتی دارد. پس در شروع حرفها ، آندره آ از وضعیت تیمش می‌گوید و به بازی می‌پردازد و تراکتور را تیم «پولدار» عنوان می‌کند.

جالب اینکه یکی از خبرنگاران (شاید کمی بی ملاحظه) به استراماچونی می‌گوید: «حالا که تیمتان برده، ای کاش لبخند هم بزنی» و او بی تفاوت نسبت به این درخواست، حرف هایش را ادامه می‌دهد. کلنجار ذهنی برای مطرح کردن سوال موردنظر آغاز شده؛ چطور می‌شود حرف های کالدرون را به بازی استقلال – تراکتور وصل کرد و نظر استراماچونی را جویا شد؟

در مقابل از سمت راست نماینده هیئت فوتبال تبریز نشسته و پس از او محمد نوری‌فر مدیررسانه‌ای استقلال حضور دارد؛ کسانی که قبل از ترجمه سوال، چک می‌کنند تا مغایر با قوانین نباشد. سرمربیان خارجی، سوال را تا قبل از تائید این دو فرد نخواهند شنید چون مترجم اجازه این کار را ندارد. حرف های کالدرون و استراماچونی دائم از فکرم عبور می‌کنند و فقط چند کلمه برای سوال جمع و جور می‌شود...

در این اثنا نماینده هیئت فوتبال ناگهان می‌گوید وقت نشست تمام است اما  مدیر رسانه ای استقلال در «وقت اضافه» اجازه طرح این سوال را می‌دهد و استراماچونی هم به این درخواست پاسخ مثبت می‌دهد. سراسیمه و پس از معرفی، تلاش می‌کنم تا با تبریک پیروزی‌های اخیر استقلال، دل استراما را به دست بیاوریم و بعد می‌پرسم: «شما از تمرکز تیمتان برای بازی بعدی گفتید، آیا فکر می‌کنید صحبت های گابریل کالدرون برای تمرکززدایی از شما و تیمتان است؟»

سرمربی استقلال با لبخند می گوید: «این که با سن پایین چنین سوالی میپرسی برایم جالب است!»

و بعد ادامه می دهد: «راستش را بخواهم بگویم، من نمی‌دانم چرا کالدرون امسال درباره استقلال صحبت می‌کند. اما این دفعه چیزی گفت که به نظرم از مرزها خارج شده است. چون خط نگه دار در بازی قبل اشتباه کرد ولی شاید اشتباهات داوران برای پرسپولیس را فراموش کرده.چیزی که من دوست نداشتم گفت یک چیزی هایی پشت پرده. درباره چنین چیزهایی صحبت کردند. اگر چیزی می‌دانند باید بیایند شفاف بگویند. چون این نظرات برای فوتبال ایران خیلی بد هستند. انگار می‌خواهد بگوید فوتبال ایران ناسالم است. این فقط برای استقلال بد نیست، برای سپاهان و تراکتور هم بد است. استقلال اهمیتی به حرف های ایشان نمی دهد. اما این به فوتبال ایران ضربه می‌زند و من هم جزوی از فوتبال ایران هستم و من با باشگاه موافق هستم و این موضوع را پیگیری می‌کنم.»

شاید مهم ترین قسمت حرف های استراماچونی، جایی بود که موضوع را به فوتبال ایران تعمیم داد و از کالدرون خواست تا این جنگ رسانه ای را با صحبت های شفاف تر ادامه بدهد؛ او همچنین پای تراکتور و سپاهان را نیز به موضوع باز کرد و البته با کنایه آمیزترین حالت ممکن گفت: «آقای کالدرون که دوست دارد درباره همه چیز به جز پرسپولیس صحبت کند، بهتر است شفاف صحبت کند».

بیرون از اتاق نشست خبری با استرامای خندان روبرو می‌شوم .24 ساعت قبل از حساس ترین بازی فصل او به جز دربی.ماموریت او حفظ همین صورت بشاش تا پایان مسابقه ایست که موفقیت در آن به جدیتی نیاز دارد که او از ابتدای حضور در فوتبال ایران همراه خود داشته و خواهد داشت.مشتی که بر میز نشست هفته اول بعد از باخت مقابل ماشین سازی نشست امروز جای خود را با اطمینانی داده که هیچ کس از قطعیت پیروزی تراکتور مدعی و پرستاره حرف نمی زند و این چیز کمی نیست.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها