کد خبر : 31410

خط حمله پرسپولیس بعد از آتشبازی در ۲ بازی اخیر به عدد ۱۰ رسید و حالا پرسپولیس به دور از فشار انتقادات می‌تواند آماده بازی هفته نهم شود.

به گزارش خبرورزشی، بیشترین انتقادات از پرسپولیس کالدرون برای خط حمله این تیم بود. پرسپولیس در ۶ بازی اول لیگ نوزدهم تنها ۳ گل را به ثمر رساند و انتقادات بی‌دلیل نبود، اما در دو هفته گذشته شاگردان کالدرون از ضعف خطوط دفاعی پیکان و شاهین بوشهر بهترین استفاده را بردند و در ۲ بازی ۷ گل به ثمر رساندند که سهم پیکان ۲ و شاهین بوشهر ۵ گل بود.

تعداد گل‌های خط حمله پرسپولیس بعد از آتشبازی در ۲ بازی اخیر به عدد ۱۰ رسید و حالا پرسپولیس به دور از فشار انتقادات می‌تواند آماده بازی هفته نهم شود. البته برد شاهین یک اتفاق کوچک نبود و فقط پرسپولیس را از انتقادات نجات نداد بلکه یک رکورد جالب برای کالدرون بود.

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس با این برد بهترین برد خارج از خانه یک مربی خارجی را در پرسپولیس ثبت کرد و بعد از علی دایی دومین برد پرگل خارج از خانه پرسپولیس در لیگ برتر را به ثبت رساند. در ادامه برد‌های پرگل پرسپولیس را بررسی می‌کنیم:

آتشبازی وینگو

وینگو بگوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس لیگ سوم هدایت سرخپوشان را برعهده گرفت و همان هفته اول با ۸ گل پگاه گیلان را گلباران کرد که نتیجه ۸ بر ۲ آن بازی همچنان پرگل‌ترین برد پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است.

بهترین برد خارج از خانه

بهترین برد خارج از خانه پرسپولیس متعلق به شهریار فوتبال است. تیم علی دایی در لیگ سیزدهم با ۶ گل مس کرمان پرویز مظلومی را درهم کوبید تا بهترین برد خارج از خانه پرسپولیس را ثبت کند. البته پیش از این برد، علی دایی یک‌بار هم برابر نفت تهران ۵ بر یک به پیروزی رسیده بود تا رکورد خودش را بعد از ۳ فصل افزایش دهد.

رکورد کالدرون

گابریل کالدرون بهترین برد خارج از خانه پرسپولیس را در بین مربیان خارجی ثبت کرد. پیش از او برد ۴ بر ۲ تیم برانکو برابر گسترش فولاد پرگل‌ترین برد خارج از خانه یک مربی خارجی بود.

برانکو و برد‌های پرگل خانگی

بهترین برد‌های برانکو در بازی‌های خانگی رقم خورد، جایی که سرمربی کروات تیمش در خانه با نتیجه ۴ بر صفر پدیده و ذوب‌آهن را بدرقه کرد و حالا این برد کالدرون از تمامی برد‌های برانکو بهتر است.

سابقه ۵ بر صفر

پرسپولیس در کسب نتیجه ۵ بر صفر تاریخ دور و درازی ندارد و در لیگ برتر قبل از بازی با شاهین بوشهر، تنها افشین قطبی توانسته بود در ورزشگاه آزادی این نتیجه را برابر شیرین‌فراز کرمانشاه رقم بزند.

کالدرون با کسب این نتیجه اولین رکوردش را ثبت کرد، اما برای محبوب شدن رکورد‌های زیادی پیش‌رو دارد و باید به نوبت از آن‌ها عبور کند. در ادامه می‌توانید بهترین نتایج پرسپولیس را در هر فصل لیگ برتر ببینید:

دوره لیگ برتر

بهترین برد

اول

فولاد خوزستان صفر- پرسپولیس ۲

دوم

پرسپولیس ۲- فجرسپاسی شیراز صفر

سوم

پرسپولیس ۸ - پگاه گیلان ۲

چهارم

پرسپولیس ۶- پگاه گیلان صفر

پنجم

پرسپولیس ۴- ملوان یک

ششم

پرسپولیس ۴- استقلال اهواز صفر

هفتم

پرسپولیس ۵- شیرین‌فراز کرمانشاه صفر

هشتم

پرسپولیس ۳- پاس یک

نهم

پرسپولیس ۴- فجرسپاسی شیراز یک

دهم

نفت تهران یک- پرسپولیس ۵

یازدهم

پرسپولیس ۴- شاهین بوشهر یک

دوازدهم

پرسپولیس ۶- پیکان صفر

سیزدهم

مس کرمان صفر- پرسپولیس ۶

چهاردهم

صبا صفر- پرسپولیس ۲

پانزدهم

پرسپولیس ۴- استقلال ۲

گسترش فولاد تبریز ۲- پرسپولیس ۴

شانزدهم

پرسپولیس ۴- پدیده صفر

هفدهم

پرسپولیس ۴- ذوب‌آهن صفر

هجدهم

پرسپولیس ۳- فولاد خوزستان صفر

نوزدهم

شاهین بوشهر صفر- پرسپولیس ۵

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها